Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Pezinok bol nad sily zvolenských hráčok

Súboj tabuľkových susedov vyhral Pezinok. Zvolenčanky dokázali zvíťaziť iba v treťom sete.

(Zdroj: ILUSTRAČNÉ: STANISLAV ČERNÁK)

Zápas sa hral v príjemnej mikulášskej atmosfére, keď Mikuláš zavítal aj do telocvične ZŠ na Námestí mládeže. Pritom každý z 300 fanúšikov dostal aj mikulášsky darček. Opäť sa hralo vo fantastickej atmosfére a obe družstvá sa fanúšikom odvďačili dobrým volejbalom, ktorý sa im musel páčiť. Striedali sa tvrdé smeče a pekné zákroky v poli.

V prvých dvoch setoch mali na vrch hosťujúce volejbalistky, ktoré zvolenské smečiarky nedokázali ustrážiť a navyše Pezinčanky pridali výborný servis. Tretí set, ale už patril Zvolenu. Domáce hráčky konečne dokázali so súperkami udržať krok a koncentráciu až do konca setu a v dramatickej koncovke si vybojovali tretí set vo svoj prospech v pomere 25:23.

Štvrtý set sa opäť dostal v závere do dramatickej koncovky, no tú Zvolenčanky už neustáli a tentokrát oni prehrali 25:23 a tým aj celý zápas 1:3 na sety. Najbližší domáci zápas odohrá Zvolen už tento štvrtok o 18:00 proti silnému celku UKF Nitra.

Hlas trénera

Marián Uvaček, tréner Slávie TU Zvolen: „Súper z Pezinka bol na príjme a v útoku trošku kvalitnejší, než sme boli my. Útočili sme cez dve hráčky, takže z nášho pohľadu bol útok trošku slabší. Možno ani nie slabší, ale povedal by som, že sme doslova utýrali naše dve hlavné smečiarky. A v súťaži, akou je extraliga sa takto hrať nedá.”

TU Zvolen – VTC Pezinok 1:3 (-18, -17, 23, -23)

Zápas trval 99 minút. Rozhodovali: Szász a Pivarček. Najviac bodov za Zvolen: Lucia Poláčiková 12. Diváci: 300.

TU: Sásiková, Osvaldová, Tužinská, Nociarová, Tomašeková, Poláčiková, libero Trnavská (Fekiačová, Boháčiková, Hešková, Danková). Tréner: Marián Uvaček.

10. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 086

Premiér Igor Matovič ukazuje výsledky prvého kola testovania.

Poradia sa od včera zmenili.

7 h
Kováčová (v žltom) počas jesennej časti sezóny 2020/2021.

Hráči najlepšieho tímu z regiónu sa pripravujú individuálne, museli zrušiť prípravný zápas s Petržalkou.