Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Bezgólový zápas. Oceliari vyhrali vo Zvolene až po nájazdoch

O výsledku zápasu Zvolena s Košicami rozhodli až samostatné nájazdy.

(Zdroj: TASR)

Vo zvolenskom drese sa prvýkrát predstavil lotyšský obranca Renars Demiters. Úvod stretnutia mal vyrovnaný priebeh, rýchle útoky sa striedali na oboch stranách. Prvú veľkú šancu mal v 12. minúte Bicek, ktorý išiel sám na Baroša, ale jeho strela skončila v brankárovej lapačke. V 15. minúte mal gól na hokejke Suja a o dve minúty sa strelecky nepresadil Hrnka. V 18. minúte sa preštrikoval cez celé klzisko Klhůfek, ale jeho strela už nemala razanciu.

V úvode 2. tretiny domáci častejšie ohrozovali súperovu bránku. Zvolenčania mali v 27. minúte najväčšiu šancu na gól, keď išli sami dvaja na brankára Melicherčíka, ale Ďaloga si puk nespracoval a z tutovky nič nebolo. V 32. minúte sa ocitol pred odkrytou bránkou Misenev, no puk mu skončil na korčuli a tak ani nevystrelil. Trinásť sekúnd pred druhou sirénou nastrelil Lelkeš len domáceho brankára.

V 43. minúte trafil Škvaridlo len brankára a ani Mráz zblízka neprekonal Melicherčíka. O dve minúty na mieril Chovan len do pravej žŕdky Barošovej bránky. Neujala sa ani Krejčího pohotová strela v 51. minúte. O minútu Klhůfek z dobrej pozície netrafil.

Predĺženie malo zaujímavý priebeh. Najprv rozhodca vylúčil domáceho hráča a potom nariadil trestné strieľanie za faul na Šedivého, ale Hrnka ho nepremenil. Bicek potom trafil žŕdku bránky. Práve tento hráč nakoniec v 4. sérii nájazdov rozhodol o víťazstve hostí.

Andrej Podkonický, asistent trénera HKM Zvolen: „Musím súhlasiť, že prvé dve tretiny sme boli slabším tímom a Košice mali štyri úplne vyložené šance. Mali sme šťastie, že to bolo 0:0. V tretej tretine sme trošku prevzali iniciatívu, kde sme zase boli aktívnejší my, ale tiež sme nedokázali streliť gól. Rozhodli samostatné nájazdy, no aj tak by som chcel chalanom poďakovať za tretiu tretinu, kde odviedli dobrý výkon.“

Rostislav Čada, tréner HC Košice: „Myslím si, že sme boli takmer počas celého zápasu aktívnejší. Vyjadrovali sme to aj počtom striel a gólových šancí. Bohužiaľ naša streľba nebola dôrazná, aby sme skórovali a tak sme k víťazstvu potrebovali všetky možnosti, ktoré dnes hokej ponúka. To znamená predĺženie, penalty ale domnievam sa, že sme dnes vyhrali zaslúžene.“

HKM Zvolen - HC Košice 0:1 pp a sn (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

Rozh. nájazd: Bicek. Rozhodovali: Müllner, J. Konc - Návratek Synek, vylúčení: 2:1 na 2 min, navyše Brabenec 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1743 divákov.