Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Po prestávke výhra v Poprade: Zvolen podal dobrý a bojovný výkon

Zvolenčania potvrdili v Poprade pozíciu lídra, keď pod Tatrami zvíťazili.

(Zdroj: ILUSTRAČNÉ: TASR)

Poprad nastúpil bez dištancovaného obrancu Jaroslava Kasíka ale už s uzdraveným Matúšom Paločkom, ktorý má za sebou viac ako 6-mesačnú liečbu zraneného kolena. Hostia začali zápas oslabením, Baroš však počas neho veľa práce nemal. Skóre otvoril zvolenský útočník Missenjov, ktorý do bránky upratal viackrát zrazenú strelu od spoluhráčov.

Kamzíci vyrovnali v presilovej hre. V neprehľadnej situácii sa v 14. minúte najlešie zorientoval Paukovček - 1:1. O dve minúty už domáci viedli. Malina sa v gólovej príležitosti neunáhlil a prihral lepšie postavenému Heizerovi, ktorý mal pred sebou už iba prázdnu bránku.

Zvolenčania udreli po druhý raz hneď po príchode z kabíny. Nenápadnú akciu zakončil efektným blafákom Brabenec - 2:2. Potom prišli na radu kuriózne situácie. Najprv pre úmyselné kopnutie puku do bránky neplatil presilovkový pokus Heizera, aby sa o pár minút do hry opäť zamiešal videorozhodca pri góle Zvolena v oslabení.

Pre rovnaké porušenie pravidiel tak neplatil ani zásah Škvaridla. Domáci sa do vedenia dostali znova v 34. minúte. Presilovkovú kombináciu zakončil tvrdou strelou spoza brániaceho hráča Arne Kroták, pre ktorého to bol už 397. extraligový zásah v kariére. Domáci sa z vedenia netešili dlho.

Z protiútoku po hrubej chybe domácej obrany vyrovnal Obdržálek na 3:3. Na ľade sa i zaiskrilo. O zápasnícku vložku sa postaral domáci Richard Rapáč a hosťujúci Pokovič. V tretej tretine mali navrch hostia. Po tom, čo hostia nedokázali využiť dve početné výhody za sebou, sa presadili vo vlastnom oslabení.

Na ideálnu prihrávku si stredom ihriska nabehol Škvaridlo a domáceho brankára Kostúra oklamal blafákom - 3:4. Necelé dve minúty pred koncom zápasu si Poprad vzal oddychový čas a stiahol z hry brankára. Záverečný tlak kamzíkov prerušila oddychovým časom i hosťújúca lavička a skóre sa už do záverečného hvizdu nezmenilo.

Juraj Halaj, asistent trénera Popradu: „Na Zvolen sme si verili. Zápas mal veľmi dobrú úroveň. Rozhodli chyby, po ktorých sme súperovi darovali tretí a štvrtý gól.“

Andrej Podkonický, asistent trénera Zvolena: „Vedeli sme, že to bude ťažký zápas. Po prestávke sa hrá vždy ťažko. Myslím si, že to bol vyrovnaný zápas. V druhej tretine padli sporné góly, ktoré boli a možno neboli. V tretej časti hry sme boli lepší, aj keď sme mohli pri power play domácich inkasovať vyrovnávajúci gól. Vyhrali sme zaslúžene, po dobrom a bojovnom výkone všetkých hráčov.“

HK Poprad - HKM Zvolen 3:4 (2:1, 1:2, 0:1)

Góly: 14. Paukovček (R. Rapáč, Hvila), 16. Heizer(Malina, B. Rapáč), 34. Kroták (Heizer) - 7. Misenev (Semorád, Brabenec), 21. Brabenec (Semorád, Misenev), 35. Obdržálek (J. Jurík), 54. Škvaridlo (Klhufek, Baroš). Rozhodovali: Jonák, Jura - Korba, Rovenský, vylúčení: 8:8, navyše: R. Rapáč (Poprad) a Pokovič (obaja Zvolen) obaja 10 minút za hrubosť, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:1, 1100 divákov

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?