Piatok, 19. apríl, 2019 | Meniny má Jela

Po prestávke výhra v Poprade: Zvolen podal dobrý a bojovný výkon

Zvolenčania potvrdili v Poprade pozíciu lídra, keď pod Tatrami zvíťazili.

(Zdroj: ILUSTRAČNÉ: TASR)

Poprad nastúpil bez dištancovaného obrancu Jaroslava Kasíka ale už s uzdraveným Matúšom Paločkom, ktorý má za sebou viac ako 6-mesačnú liečbu zraneného kolena. Hostia začali zápas oslabením, Baroš však počas neho veľa práce nemal. Skóre otvoril zvolenský útočník Missenjov, ktorý do bránky upratal viackrát zrazenú strelu od spoluhráčov.

Kamzíci vyrovnali v presilovej hre. V neprehľadnej situácii sa v 14. minúte najlešie zorientoval Paukovček - 1:1. O dve minúty už domáci viedli. Malina sa v gólovej príležitosti neunáhlil a prihral lepšie postavenému Heizerovi, ktorý mal pred sebou už iba prázdnu bránku.

Zvolenčania udreli po druhý raz hneď po príchode z kabíny. Nenápadnú akciu zakončil efektným blafákom Brabenec - 2:2. Potom prišli na radu kuriózne situácie. Najprv pre úmyselné kopnutie puku do bránky neplatil presilovkový pokus Heizera, aby sa o pár minút do hry opäť zamiešal videorozhodca pri góle Zvolena v oslabení.

Pre rovnaké porušenie pravidiel tak neplatil ani zásah Škvaridla. Domáci sa do vedenia dostali znova v 34. minúte. Presilovkovú kombináciu zakončil tvrdou strelou spoza brániaceho hráča Arne Kroták, pre ktorého to bol už 397. extraligový zásah v kariére. Domáci sa z vedenia netešili dlho.

Z protiútoku po hrubej chybe domácej obrany vyrovnal Obdržálek na 3:3. Na ľade sa i zaiskrilo. O zápasnícku vložku sa postaral domáci Richard Rapáč a hosťujúci Pokovič. V tretej tretine mali navrch hostia. Po tom, čo hostia nedokázali využiť dve početné výhody za sebou, sa presadili vo vlastnom oslabení.

Na ideálnu prihrávku si stredom ihriska nabehol Škvaridlo a domáceho brankára Kostúra oklamal blafákom - 3:4. Necelé dve minúty pred koncom zápasu si Poprad vzal oddychový čas a stiahol z hry brankára. Záverečný tlak kamzíkov prerušila oddychovým časom i hosťújúca lavička a skóre sa už do záverečného hvizdu nezmenilo.

Juraj Halaj, asistent trénera Popradu: „Na Zvolen sme si verili. Zápas mal veľmi dobrú úroveň. Rozhodli chyby, po ktorých sme súperovi darovali tretí a štvrtý gól.“

Andrej Podkonický, asistent trénera Zvolena: „Vedeli sme, že to bude ťažký zápas. Po prestávke sa hrá vždy ťažko. Myslím si, že to bol vyrovnaný zápas. V druhej tretine padli sporné góly, ktoré boli a možno neboli. V tretej časti hry sme boli lepší, aj keď sme mohli pri power play domácich inkasovať vyrovnávajúci gól. Vyhrali sme zaslúžene, po dobrom a bojovnom výkone všetkých hráčov.“

HK Poprad - HKM Zvolen 3:4 (2:1, 1:2, 0:1)

Góly: 14. Paukovček (R. Rapáč, Hvila), 16. Heizer(Malina, B. Rapáč), 34. Kroták (Heizer) - 7. Misenev (Semorád, Brabenec), 21. Brabenec (Semorád, Misenev), 35. Obdržálek (J. Jurík), 54. Škvaridlo (Klhufek, Baroš). Rozhodovali: Jonák, Jura - Korba, Rovenský, vylúčení: 8:8, navyše: R. Rapáč (Poprad) a Pokovič (obaja Zvolen) obaja 10 minút za hrubosť, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:1, 1100 divákov

1. TOP desať gréckych ostrovov na letnú dovolenku 2019
  2. Čerpáte úver? Na toto by ste určite mali myslieť
  3. Pre učiteľov je dôležité, aby sa navzájom inšpirovali
  4. Až vďaka chorobe objavila svoj talent
  5. Vie sa vaša pokladnica spojiť s finančnou správou?
  6. Kaufland začal s predajom slovenských uhoriek bez fólie
  7. Jozef Miloslav Hurban sa dostal do vesmíru
  8. Bulharsko: Najlepšie miesta na dovolenku pri mori
  9. Čo robí dobrého zamestnávateľa dobrým?

Volejbalisti Zvolena ukončili sezónu prehrou, patrí im ôsma priečka

V prvom zápase MVK Zvolen na Myjave uhral iba set a pre vybojovanie si rozhodujúceho tretieho zápasu potreboval vyhrať akýmkoľvek rozdielom.

Momentka z posledného zápasu MVK Zvolen v sezóne.

Kláštor na Raticovom vrchu ukrýva vzácne relikvie

Výstavbu kláštora inicioval biskup Dávid Tencer, ktorý žije na Islande.

Pozostatky sú uložené v relikviári.

Prvá výrazná zmena v HKM Zvolen: Plavucha skončil na poste športového manažéra

Bývalý vynikajúci kanonier skončil svoje pôsobenie v klube HKM Zvolen.

Vlastimil Plavucha

Tréner Zvolena Andrej Podkonický: Bronz ma neteší, mužstvo malo na viac

Sklamanie z vypadnutia Zvolena v ňom stále rezonuje, no už sa sústredí na domáci svetový šampionát.

Andrej Podkonický (v popredí) po vypadnutí s Nitrou na zvolenskom ľade.