Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Zvolen ukončil domácu neporaziteľnosť Martina

Veľmi dobrý výkon Zvolenčanov. Hráči HKM ako prví zvíťazili na ľade Martina.

(Zdroj: ILUSTRAČNÉ: HKM ZVOLEN)

Súboj tretieho s prvým priniesol v prvom dejstve taktický boj o každý puk, ktorý lepšie zvládli skúsenejší hokejisti spod Pustého hradu. Ujali sa vedenia už v 3. minúte, keď Puliš využil výhodu o jedného hráča. Domáci hrali s veľkým rešpektom a hostia im pozorným bránením nič nedovolili. Martin v polovici tretiny nevyužil dve presilovky, keď strelu Kokavca v 14. minúte zastavila pravá žŕdka. V 18. minúte napriahol skvele od modrej Obdržálek, Dzubina mal zakrytý výhľad a hostia sa tešili druhýkrát.

V úvode druhého dejstva mal tretí gól Zvolena na hokejke Obdržálek, ale Dzubina zasiahol výborne lapačkou. Hokejisti MHC mali potom síce viac z hry, ale v koncovke im chýbal pokoj a dôraz. V 31. minúte mali výhodu presilovky, ale tešili sa hostia po góle Puliša. O dve minúty prepásol veľkú možnosť na zníženie Kokavec, o minútu neskôr sa vyznamenal Baroš po strele Rzavského a brankár hostí zneškodnil aj pokus Surovku. V 39. minúte udreli opäť hostia a gól Semorada definitívne pochoval nádeje martinských hokejistov na body.

Zvolen už hral v tretej tretine len toľko, koľko potreboval. V 45. minúte predviedol krásne sólo cez celé klzisko Dvořák a znížil, ale to bolo zo strany MHC všetko. Ďalšie pokusy domácich vychytal pozorný Baroš a ani Dzubina už nepustil ďalší gól. Výkon Martina v prvých dvoch tretinách a v presilovkách zaostal za očakávaniami, a tak prišiel o domácu nezdolanosť v tejto sezóne.

MHC Martin - HKM Zvolen 1:4 (0:2, 0:2, 1:0)

Góly: 45. Dvořák - 3. Puliš (Brabenec, Semorad), 18. Obdržálek (Andersons, Mráz), 31. Puliš (Krejči, Brabenec), 39. Semorad (Juraško, Brabenec). Rozhodovali: Štefík - Bednár, Gavalier, vylúčení: 1:7, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, 3300 divákov

Zostavy

Martin: Dzubina - L. Matejka, J. Tabaček, M. Dvořák, J. Dlouhý, P. Trávniček, P. Bačik, Rusina, Jáchym - Skladaný, Surovka, Tibor Varga - Pokrivčák, Murček, M. Kokavec - R. Varga, M. Dírer, Jokeľ - M. Kabáč, Jurášek, Rzavský

Zvolen: S. Baroš - Juraško, Lubor Pokovič, Andersons, D. Krejči, Habšuda, E. Bagin, Hataš, F. Fekiač - Puliš, Brabenec, Semorád - J. Jurík, B. Mráz, Obdržálek - Martin Ďaloga, T. Klíma, Klhůfek - J. Žilka, V. Fekiač, Kentoš

Ivan Dornič, tréner Martina: „Naši mladí hráči nezvládli dôležité stretnutie. Nevyšiel nám úvod, Zvolen sa dostal do vedenia a ešte v prvej tretine pridal aj druhý gól. Potom sme si vypracovali veľa šancí, ale neboli sme strelecky úspešní. Naopak, pri vlastnej presilovke sme inkasovali tretíkrát. Tu sa lámal chlieb. V tretej tretine sme sa snažili o nemožné, ale také skúsené mužstvo, akým je Zvolen, si už víťazstvo postrážilo.“

Andrej Podkonický, asistent trénera Zvolena: „Podali sme veľmi dobrý výkon. Pomohol nám gól z presilovky hneď v úvode duelu. V druhej tretine bol Martin lepší, mal tlak, ale podržal nás brankár Baroš. Naopak, my sme využili všetky príležitosti. Ďakujem chlapcom, že si náskok udržali.“

1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?