Súhrn futbalových zápasov: Víťazom derby Pliešovce

Štvrtá liga skupina Juh a piata liga skupina C mali na programe posledné jesenné kolo.

(Zdroj: MILOŠ MASARIK)

III. liga skupina Stred

MFK Detva – Čadca 2:2 (0:2)

Domáci nemali dobrý vstup do zápasu. Hostia z Čadce viedli už od 3. minúty, gól strelil Ivan Šebík. Ten rozvlnil sieť za Vreštiakom aj v 40. minúte, keď sa zopakovala rovnaká situácia z úvodu stretnutia. Detva nehrala podľa svojich predstáv, našťastie po zmene strán sa obraz hry zmenil. Na rozdiel gólu znížil hneď v 46. minúte po peknej akcii Babica peknou strelou Karásek.

Od toho momentu mali domáci hru pod kontrolou, v 72. minúte vyrovnal na 2:2 Zdenko Kamas krásnym gólom. Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov, veľkým plusom detvianskeho tímu bolo, že dokázali nepriaznivý stav zvrátiť. Pred zápasom chceli 3 body, napokon podľa priebehu stretnutia sú pod Poľanou spokojní aj s bodom.

Vyzdvihnúť treba 18-ročný talent Jána Babica, ktorý prihral na prvý gól a mal aj dve šance a je veľkým prísľubom pre futbal v Detve. Trénera Vaculčiaka však mrzí slabá divácka účasť na domácich zápasoch.

Góly: 46. Martin Karásek, 72. Zdenko Kamas – 3., 40. Ivan Šebík

ŽK: 73. Jozef Vreštiak – 28. Matej Vakula, 68. Jozef Roman

Stretnutie pred 200 divákmi rozhodoval Jakub Faber.

MFK Detva: Jozef Vreštiak – Martin Ondrášik, Radovan Rapčan, Oliver Križo, Patrik Baláž, Robert Greško (78. Robert Dianiška), Tomáš Pančík, Martin Karásek, Zdenko Kamas, Ján Lapin (31. Ján Babic), Martin Kalný. Tréner: Ján Vaculčiak.

Ostatné výsledky 13. kola: Martin – Námestovo 2:0, Pohronie B – Krásno n/K 0:1, Lučenec – L. Hrádok 0:2, Žarnovica – N. Baňa 5:2, Makov – Kalinovo 5:0, L. Štiavnica – Kremnička 0:0, Bytča – Podbrezová B 2:1.

Kováčová – Pliešovce 0:2 (0:0)

Na regionálne derby bola zvedavá slušná divácka návšteva, 250 hláv. Na strane domácich hráčov sa nič nezmenilo, to, s čím sa trápili počas celej jesene, sa prejavilo aj v zápase proti Pliešovciam. V preklade – koncovka. Hráči Prameňa opäť nevyužili viacero šancí, ktoré si vytvorili. V prvom polčase hrala Kováčová veľmi dobre.

Do šatní šli obe mužstvá za stavu 0:0, a to sa domácim málilo. Po zmene strán mali viac z hry Pliešovce, domáci začali lopty prekopávať, čo nebol dobrý ťah, pretože hostia mali v obrane výškovú prevahu. Hralo sa na ťažkom teréne, ktorý veľmi nesvedčal kombinačnej hre.

Tatran chcel najmä v druhom polčase zvíťaziť viac a napokon sa im to aj podarilo. Zápas bol možno remízový, no v závere udreli hostia. V 90. minúte sa presadil Vilhan z hranice šestnástky, loptu si telom prikryl a vystrelil – 0:1. V nadstavenom čase spečatil výhru Pliešoviec Dušan Vrbiniak v skrumáži na trikrát.

Góly: 90. Pavel Vilhan, 93. Dušan Vrbiniak.

ŽK: 45. Oleh Kalutskyi, 64. Lukáš Sopko – 5. Peter Chromý, 68. Matej Turkota.

Stretnutie pred 250 divákmi rozhodoval Ľubomír Belko.

Kováčová: Michal Hámorník – Marián Juriga, Juraj Homola, Róbert Zbončák, Marián Hradňanský, Vladimír Plavec, Lukáš Sopko, Oleh Kalutskyi, Peter Majerčík (58. Tomáš Lacko), Róbert Elek (75. Roman Belozorov), Martin Turák (75. Adam Gajdoš). Tréner: Patrik Paulovčík.

Pliešovce: Marek Gnida – Adam Santoris, Dušan Vrbiniak, Peter Chromý, Pavel Vilhan, Marek Sýkora, Ján Ďurajka, Branislav Farkaš (54. Michal Kosorín), Boris Mihál, Matej Turkota (69. Pavel Černický), Lukáš Roziak. Tréner: Peter Píš.

Zvolen B – Jupie 3:0 (1:0)

Hostia nastúpili v záverečnom zápase jesene s defenzívnou taktikou. V prvom dejstve držali loptu na svojich kopačkách Zvolenčania, ale na ťažkom teréne im viazla kombinácia. Hostia bránili stred ihriska a spoliehali sa na brejky. Vedenia sa ujali domáci zásluhou Vranu po centrovanej lopte.

V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Hostia pozorne bránili, no dokázali sa ešte presadiť Aborig a Starší, opäť po centrovaných loptách. Zvolen B si pripísal zaslúžené víťazstvo, pretože Jupie si počas celého zápasu nevypracovalo ani jednu šancu.

Góly: 30. Ľubomír Vrana, 57. Mohamed Amer Aborig, 85. Matej Starší.

ŽK: 41. Peter Kovalčík, 72. Ján Kouřil – 39. Michal Švec, 60. Ľuboš Ďuriš..

Stretnutie pred 90 divákmi rozhodoval Peter Kuchárský.

Zvolen B: Jaroslav Kučera – Marcel Fraňa, Martin Hraško, Ján Kouřil, Mohamed Amer, Ľubomír Vrana, Peter Kovalčík, Miroslav Demčo, Marek Fridrich, Jozef Skvašík, Matej Starší. Tréner: Ján Oravec.

Revúca – Hriňová 3:0 (3:0)

Hriňovčania majú ťažké srdce na rozhodcovskú dvojicu. Jediná dobre rozhodovala na čiare Slavomíra Blichárová. Hriňová mala v 1. polčase pár šancí, ktoré sa však neujali. Prvý gól dali domáci už v 8. minúte, druhý pridali v 18. z penalty, ktorá bola podľa hostí vymyslená.

Tretí gól vsietila Revúca ešte do polčasu. Hriňová hrala od 62. minúty s desiatimi hráčmi, po 2 žltých kartách sa porúčal Chriašteľ. A, paradoxne, vtedy bola Hriňová lepším tímom, mala hru vo svojich rukách. Zápas bol zbytočne nervózny. V závere zápasu kopali domáci ďalšiu jedenástku, opäť vymyslenú, no tú Michalík vyrazil.

Góly: 8. Šestina, 17. Levický (11 m), 35. Bystrán

16. Jakub Chriašteľ. ČK: 62. Jakub Chriašteľ (po 2 ŽK).

Stretnutie pred 200 divákmi rozhodoval Marek Koleno.

Hriiňová: Michalík – Novák, Bambura, Malček, Chriašteľ, Pohorelec, Vreštiak, Miklian (46. Marcinek), Purdek, Spodniak, Babic. Tréner: Michalík.

Ostatné výsledky 13. kola: Zvolen B – Jupie 3:0, Kováčová – Pliešovce 0:2, Revúca – Hriňová 3:0, Divín – Poltár 2:4, V. Krtíš – Fiľakovo 0:3, Sl. Ďarmoty – Málinec 5:0, Vinica – Medzibrod 3:1.

Č. Balog – Lieskovec 4:2 (3:0)

Hostia nevyužili pár šancí a pykali. Obranca spravil chybu, z ktorej bola penalta a Lieskovec prehrával 0:1. Do polčasu domáci pridali ešte ďalšie dva góly. Po zmene strán hostia prestriedali, hra sa zmenila, začali hrať vabank. Avšak štvrtý gól pridali domáci. Lieskovec znížil až v 72. minúte zásluhou kapitána Sudimáka.

Aj keď rozdiel bol stále trojgólový, chceli zverenci trénera Lačného vyrovnať. Druhý gól pridali po vlastnom góle domáceho hráča, no to už bolo zo strany gólového účtu OŠK všetko a jeseň zakončili prehrou. Pred tímom z Lieskovca tak bude náročná jarná časť.

Góly: 5. Miroslav Giertl (11 m), 32., 39. Jozef Auxt, 66. Marek Očenáš – 72. Štefan Sudimák, 79. vlastný.

ŽK: 9. Mário Auxt, 69. Martin Auxt – 29. Ján Gelieň.

Stretnutie pred 100 divákmi rozhodoval Miloš Foltán.

Lieskovec: Lukáš Höger – Ján Gelieň (45. Dominik Dvorský – 87. Jozef Kubajda), Ľuboš Baran, Štefan Sudimák, Martin Svintek, Patrik Konôpka, Peter Lunter (75. Marek Mlynárček), Milan Výbošťok, Peter Koreň, Erik Valach, Radoslav Lietava. Tréner: Viliam Lačný.

H. Nemce – Braväcovo 3:1 (3:0)

Domácemu mužstvu opäť chýbali štyria hráči zo základnej zostavy. H. Nemce mali šťastie, že hrali so slabším súperom, pretože nemali najlepší deň. Tím z Hontu bol lepším tímom, vyhral, ale pár šancí aj pozahadzoval. Dva góly vsietil Ján Rerich z pokutových kopov a tretí pridal ešte v prvom polčase Peter Kocka.

Hostia znížili po zmene strán, po hrubej chybe domáceho obrancu. Braväcovo sa okrem tohto momentu pred bránu domácich ani nedostali a nekládli žiadny odpor. Domáci boli jednoznačne lepším tímom a zaslúžene zvíťazili.

Góly: 7., 40. Ján Rerich (oba z 11 m), 34. Peter Kocka – 58. Marek Srnka

ŽK: 3 – 3

Stretnutie pred 220 divákmi rozhodoval Ladislav Szabó.

H. Nemce: Martin Sedmák – Marek Vaškor, Peter Kocka (66. Štefan Ihracký), Roman Babiak, Ján Palkovič, Juraj Marunčiak (25. Dávid Rerich), Jaroslav Kindernaj, Peter Kocka, Michal Šnek (75. René Dinh), Šimon Šnajder, Ján Rerich. Tréner: Ján Rerich.

Ostatné výsledky 13. kola: Č. Balog – Lieskovec 4:2, H. Nemce – Braväcovo 3:1, FK Rakytovce – Sásová 2:0, Selce – Šalková 0:3, Brusno-Ondrej – Hrochoť 1:4, Lovča – Repište 4:1, Priechod – Š. Bane 3:1.

1. Šalková 12 8 3 1 39:10 27

2. Š. Bane 13 8 3 2 35:22 27

3. Rakytovce 13 8 2 3 31:18 26

4. H. Nemce 12 7 2 3 24:21 23

5. Hrochoť 12 7 1 4 29:19 22

6. Repište 13 6 2 5 30:19 20

7. Č. Balog 13 6 0 7 33:33 18

8. Lovča 13 5 2 6 26:27 17