Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Z Gemera si Zvolen odviezol zaslúžené body

Zvolenčania hrali svoju hru počas celého zápasu.

(Zdroj: ILUSTRAČNÉ: STANISLAV ČERNÁK)

Zápas začali aktívnejšie Zvolenčania, no paradoxne sa po chybnej rozohrávke mohli v 8. min. ujať vedenia domáci, keď brankár Gábriš len nohou vykopával strelu domáceho útočníka. Neskôr sa ukázalo, že to bola najväčšia šanca domácich, pretože všetky ich útočné aktivity končili na pevnej obrane MFK alebo nepresnej streľbe vlastných hráčov.

V 15. minúte vysunul Kačala dlhým pasom Jána Staška, ktorý sa predral cez domáceho obrancu a jeho prízemný center premenil s prehľadom na prvý a vlastne aj jediný gól stretnutia. Oliver Špilár. Potom sa zápas odohrával väčšinou medzi šestnástkami a hoci Zvolenčania strelili ešte jeden gól, skóre zostalo nezmenené pre údajný ofsajd.

Do druhého polčasu nastúpili domáci so snahou čo najskôr vyrovnať, no skôr ako na hernej kvalite pridali na tvrdosti, výsledkom čoho bolo 5 žltých kariet. Mnohokrát išlo o likvidačné zákroky zozadu, ktoré by si zaslúžili aj kartu inej farby. Na ihrisko sa tak dostala nervozita, ku ktorej prispieval nepresnými verdiktmi aj hlavný rozhodca.

Zvolenčania však naďalej hrali svoju hru a je len na škodu, že šance Fujáka, Kamenca či Staška zostali nevyužité.

Moment zápasu

Pätnásta minúta, keď padol jediný gól zápasu. Po rýchlej akcii Jána Staška s prehľadom skóroval útočník Oliver Špilár, ktorý rozhodol o trojbodovom víťazstve MFK Lokomotíva Zvolen.

Postava zápasu

Celé mužstvo MFK Zvolen podalo solídny výkon, ktorý znamenal tri body. Aj napriek tomu patrí honor postava zápasu konkrétnym hráčom, stopérskej dvojici Ivan Očenáš a Matej Starší.

Rimavská Sobota - MFK Zvolen 0:1 (0:1)

Gól: 15. Oliver Špilár.

ŽK: 39. Lupták, 49. Husanik, 56. Petrán, 65. Vargic, 84. Morháč, 88. Zvara – 16. Miroslav Ďaško.

Stretnutie pred 276 divákmi rozhodoval Patrik Kmec.

R. Sobota: Erik Beník – Ján Zvara, Lukáš Lupták, Stanislav Morháč, Máté Köböl (63. Zoltán Szilvási), Patrik Husanik, Milomir Sivčevič, Peter Petrán, Ján Bajza, Matej Vargic, Péter Karacs (80. Jozef Gazda). Tréner: Marián Kudlík.

MFK: Patrik Gábriš – Richard Kačala, Miroslav Daško, Ivan Očenáš, Radoslav Kamenec, Vladimír Fuják (89. Jakub Sudimak), Oliver Špilár, Andrej Kamendy, Jan Staško (90. Maroš Balko), Lukáš Kožička, Matej Starší. Tréner: Anton Jánoš.

Výsledky 14. kola: Liptovský Mikuláš – Prešov 4:3, Spišská Nová Ves – VSS Košice 0:3, Haniska – Teplička nad Váhom 0:1, Poprad – Dolný Kubín 4:1, Lokomotíva Košice – Bardejov 3:2.

1. VSS KE 14 10 1 3 26:8 31

2. Prešov 14 7 4 3 28:13 25

3. Bardejov 14 7 4 3 25:17 25

4. L. Mikuláš 14 6 4 4 20:14 22

5. Zvolen 13 7 1 5 21:16 22

6. Poprad 14 6 2 6 20:16 20

7. Haniska 14 6 2 6 14:17 20

8. Lok. KE 13 5 3 5 18:18 18