Piatok, 26. apríl, 2019 | Meniny má Jaroslava

Čo gól, to chyba v oboch obranách. Napokon uspeli Spišiaci

Góly padali najmä po chybách v obranách. Zverenci trénera Jánoša na Spiši neuspeli.

(Zdroj: ILUSTRAČNÉ: STANISLAV ČERNÁK)

Góly padali najmä po
chybách v obranách. Zverenci trénera Jánoša na Spiši neuspeli.

Zápas sa začal opatrne a nič nenasvedčovalo tomu, že už v 9. minúte padne prvý gól. Domáci zahrávali priamy kop a nekrytý Zekucia mal tesne pred päťkou dostatok času a priestoru na to, aby si loptu spracoval na prsia a z otočky nedal Jenčovi šancu.

Domáci však požičané Zvolenu vrátili, keď po rohovom kope brankár Gáborčík podbehol loptu a nikým nekrytý Menich hlavou vyrovnal na 1:1. O 12 minút sa však skóre menilo znovu, keď Kačala dovolil odcentrovať Čekovskému a jeho center sa vďaka nedorozumeniu Očenáša s Jenčom ocitol na prekvapenie všetkých v bránke.

Opäť o 12 minút sa však domáci hráčom Zvolena zasa revanšovali, k čomu ich však hostia donútili aktívnym pressingom. Jeden z obrancov Spišiakov v tiesni rozohral loptu priamo na nohy Staška, ktorý sa ocitol sám pred brankárom, zbavil sa ho kľučkou a vyrovnal na 2:2.

Do 2. polčasu nastúpili aktívnejšie hostia a v rozmedzí 55. – 70. minúty si vypracovali gólové príležitosti, ktoré však Staško, Liener či Fuják nevyužili. Trest prišiel v 72. minúte, keď opäť po chybe pri bránení zvýšil na 3:2 Kiššák. MFK vrhol všetky sily do útoku, no vyrovnať sa mu už nepodarilo.

Moment zápasu

Štvrťhodina medzi 55. a 72. minútou, keď Zvolen nepremenil vyložené gólové príležitosti. A zato v konečnom dôsledku aj pykal. Udreli domáci, ktorí strelili gól. Ten rozhodol o víťazstve Spišiakov.

Postava zápasu

Je ním strelec druhého gólu Lokomotívy Zvolen Ján Staško, ktorý odviedol množstvo práce pri sťahovaní a krytí ofenzívnych lôpt súpera. Navyše ešte rutinérsky vyrovnával na 2:2.

FK Spišská Nová Ves – MFK Zvolen 3:2 (2:2)

Góly: 9. Kamil Zekucia, 34. Tomáš Čekovský, 72. Lukáš Kiššák – 22. Jozef Menich, 42. Ján Staško.

ŽK: 76. Mário Baldovský, 90. Tomáš Gaborčík – 19. Richard Kačala, 78. Andrej Kamendy.

Stretnutie pred 453 divákmi rozhodoval Pavol Chamura..

FK: Gaborčík – Slejzák (75. Šoltés), Baranyi, Boroš, Zekucia, Dunajčan (67. Baldovský), Sedláček, Sirko (90. Tomaščík), Kováč, Čekovský, Kiššák. Tréner: Branislav Ondáš.

MFK: Tomáš Jenčo – Richard Kačala (66. Kozička), Daško, Javorina, Ivan Očenáš, Radoslav Kamenec (84. Števček), Vladimír Fuják, Erik Liener (76. Špilár), Andrej Kamendy, Jozef Menich, Jan Staško. Tréner: Anton Jánoš.

Výsledky 12. kola: L. Mikuláš – R. Sobota 3:1, FK Haniska – VSS Košice 1:3, Teplička nad Váhom – Dolný Kubín 2:4, Poprad – Bardejov 1:1, Lokomotíva Košice – Prešov 1:1.

12. Teplička 12 1 3 8 9:26 6

Program 13. kola (sobota 17. októbra o 14:30 hod.): Zvolen – Lokomotíva Košice, Teplička nad Váhom – Liptovský Mikuláš, Bardejov – Spišská Nová Ves, Prešov – Rimavská Sobota, Haniska – Dolný Kubín, VSS Košice – Poprad.

1. Festival IXPO otvorí brány už tento piatok. Čo všetko prináša?
  2. Od mája sa mení definícia kilogramu
  3. Tipy od sprievodkyne: Ako si užiť dovolenku na nádhernej Ischii?
  7. Športový deň Stavebnej fakulty STU v Bratislave
  8. Festival IXPO otvorí brány už tento piatok. Čo všetko prináša?
  9. Pivovar Šariš rozdá regiónu 16-tisíc eur
  10. Recenze autokamery Mio MiVue J60 WIFI - youtuber Bazim hodnotí!
  10. Tip na japonskú klimatizáciu s výhodnejšou elektrinou 2 039

Prenosná replika dreveničky so slamenou strechou.

Brankár Čiliak: Neriešim, kto bude jednotka, hlavné je, aby sme mali výsledky

Zvolenský rodák sa na domáci šampionát teší, vie, že dostať sa na šampionát pri súčasnej kvalite gólmanov bude ťažké.

Zvolenský rodák Marek Čiliak na zraze SR reprezentácie v Pieťanoch.