Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Čo gól, to chyba v oboch obranách. Napokon uspeli Spišiaci

Góly padali najmä po chybách v obranách. Zverenci trénera Jánoša na Spiši neuspeli.

(Zdroj: ILUSTRAČNÉ: STANISLAV ČERNÁK)

Góly padali najmä po
chybách v obranách. Zverenci trénera Jánoša na Spiši neuspeli.

Zápas sa začal opatrne a nič nenasvedčovalo tomu, že už v 9. minúte padne prvý gól. Domáci zahrávali priamy kop a nekrytý Zekucia mal tesne pred päťkou dostatok času a priestoru na to, aby si loptu spracoval na prsia a z otočky nedal Jenčovi šancu.

Domáci však požičané Zvolenu vrátili, keď po rohovom kope brankár Gáborčík podbehol loptu a nikým nekrytý Menich hlavou vyrovnal na 1:1. O 12 minút sa však skóre menilo znovu, keď Kačala dovolil odcentrovať Čekovskému a jeho center sa vďaka nedorozumeniu Očenáša s Jenčom ocitol na prekvapenie všetkých v bránke.

Opäť o 12 minút sa však domáci hráčom Zvolena zasa revanšovali, k čomu ich však hostia donútili aktívnym pressingom. Jeden z obrancov Spišiakov v tiesni rozohral loptu priamo na nohy Staška, ktorý sa ocitol sám pred brankárom, zbavil sa ho kľučkou a vyrovnal na 2:2.

Do 2. polčasu nastúpili aktívnejšie hostia a v rozmedzí 55. – 70. minúty si vypracovali gólové príležitosti, ktoré však Staško, Liener či Fuják nevyužili. Trest prišiel v 72. minúte, keď opäť po chybe pri bránení zvýšil na 3:2 Kiššák. MFK vrhol všetky sily do útoku, no vyrovnať sa mu už nepodarilo.

Moment zápasu

Štvrťhodina medzi 55. a 72. minútou, keď Zvolen nepremenil vyložené gólové príležitosti. A zato v konečnom dôsledku aj pykal. Udreli domáci, ktorí strelili gól. Ten rozhodol o víťazstve Spišiakov.

Postava zápasu

Je ním strelec druhého gólu Lokomotívy Zvolen Ján Staško, ktorý odviedol množstvo práce pri sťahovaní a krytí ofenzívnych lôpt súpera. Navyše ešte rutinérsky vyrovnával na 2:2.

FK Spišská Nová Ves – MFK Zvolen 3:2 (2:2)

Góly: 9. Kamil Zekucia, 34. Tomáš Čekovský, 72. Lukáš Kiššák – 22. Jozef Menich, 42. Ján Staško.

ŽK: 76. Mário Baldovský, 90. Tomáš Gaborčík – 19. Richard Kačala, 78. Andrej Kamendy.

Stretnutie pred 453 divákmi rozhodoval Pavol Chamura..

FK: Gaborčík – Slejzák (75. Šoltés), Baranyi, Boroš, Zekucia, Dunajčan (67. Baldovský), Sedláček, Sirko (90. Tomaščík), Kováč, Čekovský, Kiššák. Tréner: Branislav Ondáš.

MFK: Tomáš Jenčo – Richard Kačala (66. Kozička), Daško, Javorina, Ivan Očenáš, Radoslav Kamenec (84. Števček), Vladimír Fuják, Erik Liener (76. Špilár), Andrej Kamendy, Jozef Menich, Jan Staško. Tréner: Anton Jánoš.

Výsledky 12. kola: L. Mikuláš – R. Sobota 3:1, FK Haniska – VSS Košice 1:3, Teplička nad Váhom – Dolný Kubín 2:4, Poprad – Bardejov 1:1, Lokomotíva Košice – Prešov 1:1.

12. Teplička 12 1 3 8 9:26 6

Program 13. kola (sobota 17. októbra o 14:30 hod.): Zvolen – Lokomotíva Košice, Teplička nad Váhom – Liptovský Mikuláš, Bardejov – Spišská Nová Ves, Prešov – Rimavská Sobota, Haniska – Dolný Kubín, VSS Košice – Poprad.

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?