Pondelok, 27. september, 2021 | Meniny má CypriánKrížovkyKrížovky

Bardejov prevýšil zvolenskú Lokomotívu po všetkých stránkach

Bardejov si zaslúžene odviezol zo Zvolena tri body.

Momentka zo zápasu Zvolena s BardejovomMomentka zo zápasu Zvolena s Bardejovom (Zdroj: MILOŠ MASARIK)

Obe mužstvá začali ako z veľkej knihy, v 2. minúte mali šancu hostia. Vzápätí na opačnej strane Fuják pekne zakončil akciu. Vyzeralo to na vyrovnaný zápas. Potom však hostia prebrali iniciatívu na dlhé minúty a Zvolenčania vďaka perfektným zákrokom domáceho brankára Jenča neinkasovali.

V závere polčasu, v 42. minúte, už tlaku hostí Zvolen neodolal a inkasoval gól do šatne. Na nepriaznivý vývoj reagoval tréner Jánoš dvojnásobným striedaním, a hneď po prestávke dokázali domáci vyrovnať gólom s prehľadom premenenej penalty kapitána Andreja Kamendyho.

Nanešťastie sa zranil Michal Kamenčík, ktorý má zlomenú ihlicu. Zdalo sa, že by domáci mohli niečo urobiť so zápasom, ale opäť to boli hostia, ktorí sa zmobilizovali a vrátili na ihrisko prvopolčasový výkon. Výsledkom bol druhý gól v sieti Zvolena. V závere duelu sa MFK pokúsili o vyrovnanie, ale hlavička Kamenca sa obtrela iba o žrď a zo strany domácich to bolo všetko.

Bardejov počas celého zápasu pôsobili lepším dojmom, takmer pri každej lopte boli o pol sekundy skôr ako domáci, ktorí boli zrejme čiastočne unavení z pohárového zápasu v Snine.

Moment zápasu

Zrejme penalta domácich, v úvode druhého polčasu, ktorá ich mala naštartovať, oživiť, ale nestalo sa tak. Naopak, hostia sa spamätali a pokračovali vo výbornom výkone, ktorý okorenili ešte jedným gólom.

Postava zápasu

Jednoznačne opäť zvolenský brankár Tomáš Jenčo, ktorý viackrát „hasil požiar“ zákrokmi akoby z inej dimenzie. Vďaka jeho inštinktom Lokomotíva inkasovala len dvakrát, najmä v prvom polčase.

Jozef Kukulský (tréner Bardejovu): „Vedeli sme, že domáci majú prepracovanú defenzívnu hru, chceli sme hrať útočný futbal, aj sa nám to od začiatku darilo. Boli sme futbalovejší, kombinačnejší, mali sme už v prvom polčase dve-tri gólové príležitosti. Na začiatku druhého nás trochu znervóznil pokutový kop, bolo to chvíľu také rozhárané, ale spamätali sme sa, ten víťazný gól sme dali a myslím, že naše víťazstvo je zaslúžené“.

Anton Jánoš (Tréner MFK): „Zápas začal z oboch strán vo svižnom tempe, takmer som mal z toho dobrý pocit, ale potom sa mi zdalo, že naši hráči neboli plne koncentrovaní, tak ako by sa patrilo. Prestali plniť to, čo sme si povedali, s čím ideme do zápasu. Bardejov začal mať mierne navrch a miestami nás začal prevyšovať, miestami až veľmi. Cez prestávku som v kabíne ani nezvyšoval hlas, len som skonštatoval, že to bude aj o finančných kompenzáciách. Trochu to zrejme aj zabralo, lebo druhý polčas sme začali aktívne, čoho dôkazom bola aj premenená penalta. Bohužiaľ prišli sme pritom o hráča, ktorý má zlomenú nohu. Potom Bardejov mal opäť hru vo svojich rukách, ani som na hráčov nevykrikoval, skôr som sa ich snažil nejako reálne zmobilizovať, motivovať. Bardejov bol rýchly, čiperný, stále bol pri lopte skôr ako my, jednoducho majú inú hráčsku skladbu. Myslím si, že náš utorňajší, pohárový výlet na ďaleký východ na nás zanechal väčšie stopy, ako som očakával. Ten zápas nám zobral veľa síl a v tomto mal Bardejov dnes miernu výhodu, bolo to vidieť počas celého zápasu“.

MFK Lokomotíva Zvolen – Partizán Bardejov 1:2 (0:1)

Góly: 48. Andrej Kamendy (11 m) – 42. Vladimír Andraščík, 63. Ľubomír Ivanko Macej

ŽK: 44. Radoslav Kamenec, 50. Richard Kačala, 58. Ivan Očenáš – 55. Loic Guilvic Gagnon, 63. Ľubomír Ivanko Macej, 68. Slavomír Kica

Stretnutie pred 400 divákmi rozhodoval Ľubomír Prešinský.

MFK: Tomáš Jenčo – Kačala, Javorina (46. Daško), Očenáš, Menich, Radoslav Kamenec, Fuják (46. Liener), Kamenčík (49. Števček), Kamendy, Oliver Špilár, Skvašík. Tréner: Anton Jánoš.

Bardejov: Gmitter – Jacko, Grohoľ, Kica, Nemergut, Gruca, Gagnon (79. Pyda), Staš, Macej (84. Belunek), Andraščík, Milunović (90. Kolibab). Tréner: Jozef Kukulský.

Ostatné výsledky 6. kola: Tatran Liptovský Mikuláš – FK Poprad 0:0, Spišská Nová Ves – FK Haniska 0:4, MŠK Rimavská Sobota – MFK Dolný Kubín 1:0, 1. FC TATRAN Prešov – FC VSS Košice 1:0, FC Lokomotíva Košice – Teplička nad Váhom 4:1.

1. L. Mikuláš 6 3 3 0 9:1 12

2. Prešov 6 3 3 0 9:2 12

3. VSS Košice 6 4 0 2 8:4 12

4. Bardejov 6 3 2 1 10:9 11

5. Poprad 6 3 1 2 9:4 10

6. Zvolen 6 3 1 2 10:6 10

7. D. Kubín 6 3 0 3 7:6 9

8. Haniska 6 2 1 3 6:8 7