Utorok, 31. marec, 2020 | Meniny má Benjamín

Kapitán Prešovčanov pokoril Zvolen hetrikom

Tatran rozhodol o zápase za 15 minút. Hetrikom sa prezentoval kapitán domácich.

(Zdroj: STANISLAV ČERNÁK)

Stretnutie neporazených mužstiev začali aktívnejšie domáci, ktorým patrila úvodná štvrťhodinka. Potom sa hra vyrovnala. Hostia pohrozili výbornou príležitosťou Lienera, ktorého tutovku tesne pred bránkovou čiarou zblokovala domáca obrana. V poslednej minúte 1. polčasu hlavičkoval Balko priamo do dobre postaveného brankára Taliana.

Aj do 2. polčasu lepšie vstúpili domáci. MFK viazla rozohrávka a smerom dopredu v podstate nič nevytvorili. Okrem úniku Kamenčíka, ktorý samostatne z ľavej strany neprekonal domáceho brankára. Bola to príležitosť urobiť niečo so zápasom, pretože v tom čase už Zvolen prehrával 2:0.

Po faule Javorinu premenil v 55. minúte pokutový kop domáci kapitán a o 7 minút, keď inak dobre chytajúci Jenčo vyrazil gólovú šancu domácich, to bol opäť Leško, ktorý nikým nekrytý z uhla prekonal bezmocného brankára.

Efektívnu 15-minútovku domácich zavŕšil opäť Leško, ktorý premenil druhý pokutový kop, ktorý opäť správne nariadil rozhodca Valášek po faule Kamenca. V týchto chvíľach hrali domáci s chuťou a MFK, hoci sa snažil ešte výsledok aspoň skorigovať, už nič nevymyslel.

Moment zápasu

Zrejme to bola päťdesiata piata minúta a premenený pokutový kop kapitána domácich Dávida Leška, ktorý Prešovčanov upokojil a následne za 15 minút rozhodli o výsledku stretnutia.

Postava zápasu

Za domácich určite strelec hetriku Dávid Leško. Z mužstva MFK znesie prísnejšie kritériá výkon stopérskej dvojice Jozef Menich, Ivan Očenáš a svoj štandard odviedol aj brankár Tomáš Jenčo.

1. FC TATRAN Prešov – MFK Lomotovíva Zvolen 3:0 (0:0)

GÓLY: 55., 62. a 69. Dávid Leško

ŽK: 54. Miloš Javorina, 68. Radoslav Kamenec, 90. Jozef Menich

Stretnutie pred 595 divákmi rozhodoval Ján Valášek.

Tatran Prešov: Jozef Talian – Jozef Bujňák, Patrik Jacko, Dávid Leško, Ján Dzurík (46. Jakub Bartek), Peter Lipták, Pavol Šafranko, Peter Katona (89. Artúr Benes), Dávid Keresteš, Filip Voda (85. Filip Maník), Dominik Jacko. Tréner: Stanislav Varga.

MFK Zvolen: Tomáš Jenčo – Miloš Javorina, Ivan Očenáš, Radoslav Kamenec, Oliver Špilár, Michal Kamenčík, Erik Liener, Andrej Kamendy, Maroš Balko (46. Vladimír Fuják), Jozef Menich, Lukáš Kožička. Tréner: Anton Jánoš.

Výsledky 4. kola: Tatran Liptovský Mikuláš – FK Haniska 3:0, Rimavská Sobota – Bardejov 2:0, FK Poprad – Teplička nad Váhom 3:1, FC Lokomotíva Košice – FC VSS Košice 0:1, Spišská Nová Ves – MFK Dolný Kubín 3:1.

1. Zarábať na poklese trhov nie je zložité. Čo treba robiť?