Víťazstvá Kováčovej, Pliešoviec a H. Nemiec

Futbalové boje pokračovali aj v 3., 4. a 5. lige. Prečítajte si podrobnosti zo zápasov zástupcov nášho regiónu.

(Zdroj: (MIM))

3. liga Stred

MFK Detva – TJ ŠK Kremnička
0:1 (0:1)

Gól: 5. Výlupok

ŽK: Výlupok

Stretnutie pred 300 divákmi rozhodoval Michal Šašváry.

MFK: Jozef Vreštiak – Mário Chamula, Zdenko Kamas, Radovan Suja (68. Nemeth), Michálik, Záň, Tomáš Pančík, Martin Karásek (73. Ondrášik), Melich, Greško, Dianiška. Tréner: J. Vaculčiak.

Stretnutie sa hralo v ukrutnom teple. Hostia boli v prvom polčase lepší, hneď v úvode stretnutia dali pekný gól. Po štandardnej situácii sa lopta odrazila pred šestnástku, hosťujúci hráč posunul loptu lobom na ľavú stranu, kde bol pripravený Výlupok, ktorý ju trafil z prvej a nechytateľnou strelou vsietil jediný gól zápasu. Prvý polčas sa niesol aj ďalej v réžii hostí, ktorí boli futbalovejší a vypracovali si aj ďalšie šance. Po zmene strán sa však obraz hry zmenil. Detvianski futbalisti hrali výborne, išli za svojím cieľom, chceli urobiť niečo s výsledkom a snažili sa aspoň vyrovnať. Žiaľ, chýbalo to najdôležitejšie, strelený gól. Chlapci však podali fantastický výkon, samotný tréner bol na ich hru nesmierne hrdý, aj napriek tomu, že sa im nepodarilo bodovať.

4. liga skupina Juh

Fiľakovo – MFK Lokomotíva Zvolen B 1:0 (0:0)

Gól: 73. Botoš

ŽK: Rapi, Telek, Halaj – Fridrich, Kovalčík, Kouřil

ČK: Rapi – Kovalčík

Stretnutie pred 550 divákmi rozhodoval Erik Gemzický.

Zvolen B: Patrik Gábriš – Marek Fridrich, Filip Sliačan (46. Michal Bohuš – 66. Michal Krčmárik)), Marcel Fraňa, Ľubomír Vrana (77. Dominik Slosiarik), Jakub Sudimak, Ján Kouřil, Jozef Malatinec, Mohamed Amer Aborig, Peter Kovalčík, Matej Starší. Tréner: Ján Oravec.

Počas celého stretnutia sa rezerva Zvolena sústredila na pozornú defenzívu, v útočnej fáze sa zverenci Jána Oravca zamerali na rýchle brejky a protiútoky. Celá taktika Zvolenčanom vychádzala do 73. minúty, keď po hrubej individuálnej chybe v strede poľa inkasovali gól. Domáci Botoš sa dostal do brejku a v koncovke sa nemýlil. Zápas bol remízový a o jeho výsledku rozhodla jedna chyba, ktorý prišla už dosť neskoro, a tak Zvolenčania už nestihli zvrátiť výsledok.

Prameň Kováčová – Málinec
 3:1 (0:0)

Góly: 61. Róbert Zbončák, 77. Tomáš Lacko, 82. Lukáš Lauč – 57. Patrik Paprnák

ŽK: 59. – 29. Milan Poliak, 37. Miroslav Dibala, 84. Ján Melich

ČK: 84. Igor Volko (po 2 ŽK)

Stretnutie pred 300 divákmi rozhodoval Miroslav Škvarek.

PRAMEŇ: Michal Hámorník – Martin Turák, Juraj Homola (C), Róbert Zbončák, Peter Majerčík (61. Tomáš Lacko), Vladimír Plavec (71. Lukáš Lauč), Lukáš Sopko, Marián Hradňanský, Igor Volko, Dominik Kudlík, Patrik Gondáš (83. Adam Bočkay). Tréner: Patrik Paulovčík

Prameň sa prezentoval od úvodu opatrnou hrou, no cez prehustenú obranu hostí sa ťažko presadzoval. Domáci v úmornom teple v pomalom tempe si síce vytvárali šance, no bez gólového efektu. Gól padol až v 57. minúte, vedenia sa ujali hostia. Gól prebudil iniciatívu domácich a už o 4 minúty vyrovnal Zbončák. Domáci pokračovali v tlaku a v 77. minúte poslal Kováčovú do vedenia Lacko. Skóre stretnutia po rohovom kope uzavrel striedajúci Lauč.

Divín – Tatran VLM Pliešovce
 0:1 (0:1)

Gól: 10. Mário Želiezka

ŽK: Slavomír Marko – Ján Kucbel, Adam Santoris, Matej Turkota

Stretnutie pred 100 divákmi rozhodoval Peter Petrinec.

TATRAN: Marek Gnida – Adam Santoris, Marek Sýkora, Boris Mihál, Ján Kucbel, Peter Chromý (74. Lukáš Roziak), Juraj Záturecký (90. Pavel Vilhan), Michal Pavlík, Matej Turkota, Michal Filip, Mário Želiezka (78. Branislav Farkaš). Tréner: Peter Píš.

Do zápasu šli Pliešovce s cieľom získať minimálne 1 bod, napokon získali body až tri. Počas celého stretnutia zahodili hosťujúci futbalisti niekoľko šancí, no jeden gól sa im podarilo streliť, a to aj rozhodlo o zisku troch bodov. Gól padol v desiatej minúte prvého polčasu po kombinačnej akcii, na konci ktorej bol Želiezka. Aj napriek viacerým nevyužitým šanciam môžu byť s výkonom hráčov v Pliešovciach spokojní. Ich futbalisti podali na ihrisku Divína zodpovedný defenzívny výkon a domov si vezú cenné tri body, keď v novej sezóne zaznamenali prvú výhru.

Poltár – Spartak Hriňová
 1:2 (1:1)

Od začiatku zápasu pôsobila Hriňová ako kompaktnejšie a lepšie mužstvo. Tento duel sa pokojne dá označiť aj ako plejáda zahodených šancí. Hneď v 1. minúte nevyužil veľkú šancu Purdek, v 14. minúte sa pridal aj jeho spoluhráč. Paradoxne, skóre otvorili domáci hráči z jedinej strely stretnutia. Ešte do polčasu hostia vyrovnali na 1:1 vďaka Jakubovi Marcinekovi. Ten bol autorom aj ďalšieho gólu, ktorý bol víťazný. Zápas viedla skúsená rozhodcovská trojica, ktorá podala taktiež veľmi dobrý výkon. Z dvoch zápasov má Hriňová plný počet bodov.

5. liga skupina C

Hontianske Nemce – Sásová
 4:2 (2:0)

Góly: 2., 13., 64. Ján Rerich, 89. Filip Janovský – Štefan Sudimak – 53. A ndrej Dubovický, 90. Maroš Choma

ŽK: 0 – 3

Stretnutie pred 300 divákmi rozhodoval Ján Šmidriak.

H. Nemce: Martin Sedmák – Ján Palkovič, Šimon Wahlandt, Roman Babiak, Marek Vaškor, Juraj Marunčiak, Peter Kocka (83. Peter Kocka), Filip Janovský, Matej Vyletel, Michal Šnek (69. Dávid Rerich), Ján Rerich. Tréner: Ján Rerich.

Domáci začali veľmi dobre a hneď v úvode zápasu sa ujali vedenia. Po hrubej chybe hosťujúceho obrancu s brankárom dali prvý gól zápasu, ktorý ich upokojil. Do polčasu zvýšili ešte svoj náskok na 2:0. V prvom dejstve mali domáci viac z hry, kontrolovali priebeh duelu. Druhý polčas začali H. Nemce slabšie, súper to využil a znížil na 2:1. Domáci sa však spamätali a pridali ďalšie dva góly, ktoré rozhodli o výsledku. V nadstavenom čase hostia už iba skorigovali na záverečných 4:2. Hetrikom sa blysol domáci Ján Rerich. Štart do V. ligy sa H. Nemciam vydaril, z dvoch zápasov majú štyri body.

Brusno-Ondrej – Lieskovec
 1:0 (0:0)

Gól: 66. Matej Parobek

ŽK: 0 – 1

Stretnutie pred 150 divákmi rozhodoval Peter Švec.

Lieskovec: Jozef Kubajda – Ľuboš Baran, Štefan Sudimák, Marián Výboh, Peter Lunter, Ján Lihocký, Erik Valach (88. Marek Mlynárček), Radoslav Lietava, Peter Koreň, Patrik Konôpka, Milan Výbošťok. Tréner: Viliam Lačný.

Domáci futbalisti vyťažili doslova z minima maximum. Hosťujúci hráči nepodali taký výkon ako v prvom kole doma proti Hontianskym
Nemciam. O výsledku rozhodla chyba Lieskovca, keď stredný záložník stratil loptu na vlastnej polovici. Domáci sa tak dostali do brejku, dvaja na jedného. Obranca Lieskovca výborne prečítal hru, ale nebolo to nič platné, domáci hráč sa nemýlil. Lieskovec odohral zápas dvoch tvárí. V prvom polčase nepodali dobrý výkon, v druhom, naopak, hrali veľmi dobre, no na zisk bodov to nestačilo.

Autor: sč, mim, pup