Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Na súťaž sa naladili dvoma víťazstvami

Letná príprava futbalistov MFK Lokomotíva Zvolen sa chýli ku konci, v sobotu ich čaká ostrý druholigový štart.

Zvolenskí futbalisti majú za sebou posledný prípravný týždeň, v rámci ktorého absolvovali aj dve stretnutia. Zverenci trénera Antona Jánoša sa na ostrý štart DOXXbet ligy nabudili tým najlepším spôsobom, keď oboch svojich súperov zdolali trojgólovým rozdielom.

Vyprášili Duklu

Predposledným súperom MFK v príprave bola banskobystrická Dukla. Odvetné stretnutie hrané v Priechode, v tom prvom na Štiavničkách sa zrodila remíza 1:1, zvládli lepšie Zvolenčania, ktorí ešte donedávna fortunaligistu zdolali presvedčivo 3:0. „V prvom polčase to bolo vyrovnané, no nie veľmi atraktívne pre diváka, keďže šancí bolo málo, presnejšie, možno po jednej na oboch stranách. V druhom polčase, zrejme aj vplyvom striedaní, sme sa dostali na koňa a prevzali hru najmä v strede ihriska. Trikrát sa nám podarilo aj skórovať, takže sme zrejme vyhrali zaslúžene. Dokonca sme asi našli aj nového strelca,“ zhodnotil duel stručne a výstižne hlavný tréner MFK Anton Jánoš.

Koho myslel zvolenský lodivod strelcom? Zrejme Radoslava Kamenca, ktorý sa do streleckej listiny zapísal až dvakrát. Krásny bol hlavne jeho úvodný zásah, pri ktorom skúseného brankára Petra Boroša vystavil do roly štatistu. „Rado to trafil parádne,“ zhodli sa nielen jeho spoluhráči, ale aj ľudia, ktorí si našli cestu do prekrásneho priechodského areálu.

Veľmi sa nenadreli

Posledný prípravný zápas, generálku, odohrali futbalisti Zvolena v Krásne nad Kysucou, kde sa stretli s Tepličkou nad Váhom. V prvom polčase, v ktorom bola hra ešte vyrovnaná, sa skóre menilo po bezpečne premenenom pokutovom kope Andreja Kamendyho, ktorý tak MFK poslal do vedenia. Po zmene strán pridali Zvolenčania druhý gól Jozefom Menichom, ktorý sa presadil po rohovom kope, ku ktorému sa férovo priznali domáci hráči. Skóre zápasu napokon uzatváral striedajúci Andrej Števček. Treba dodať, že v druhom polčase, keď Teplička prestriedala svoje rady, mali výrazne navrch zvolenskí hráči.

„Generálka nás úplne podľa predstáv nepreverila, hlavne v druhom polčase naša obrana toho veľa neriešila. Až v súťaži tak uvidíme, ako sme pripravení, čo sa týka aj zohratosti, keďže v mužstve je aj niekoľko nových hráčov,“ ponúkol zaujímavý pohľad na duel asistent trénera MFK Ján Oravec. Nuž teda, v sobotu sa máme na čo tešiť. Zvolenčanov totiž čaká úvodný zápas nového ročníka DOXXbet ligy skupina Východ. Ako tím Antona Jánoša preverí Spišská Nová Ves?

V Priechode si Zvolenčania poradili s banskobystrickou Duklou. FOTO: DANIEL VALACH

Dukla Banská Bystrica – Zvolen 0:3 (0:0)

Góly: Kamenec 2, Liener. MFK: Jenčo – Kačala, Menich, Očenáš, Javorina – Kamenec, Kamendy, Kožička, Fuják – Balko, Kamenčík (Gábriš, Liener, Špilár, Števček)

Teplička nad Váhom – Zvolen 0:3 (0:1)

Góly: Kamendy (11 m), Menich, Števček. MFK: Jenčo – Kačala, Menich, Očenáš, Javorina – Kamenec, Kamendy, Skvašík, Fuják – Balko, Kamenčík (Gábriš, Špilár, Števček, Kožička, Kovalčík, Liener)

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. INEKO: Základná škola v Svätom Jure je najlepšia na Slovensku