DOBRÁ NIVA. V sobotu 13. júna začne písať svoju históriu Deň otvorených dverí Letiska Dobrá Niva. Na tamojšom letisku ho organizuje Obec Dobrá Niva a Športový letecký klub Zvolen.
„Hlavnou myšlienkou podujatia je prezentácia letiska a jeho využitia nielen ako športového letiska, ale aj ako priestoru na organizovanie rôznych akcií a podujatí na podporu rozvoja cestovného ruchu a turizmu v regióne. Tiež na podporu zamestnanosti a v neposlednom rade aj na prezentáciu obce Dobrá Niva – Dediny roka 2009 – v rámci regiónu, kraja aj celého Slovenska,“ povedal starosta Dobrej Nivy Martin Krúdy.
Letisko sa nachádza v katastrálnom území Dobrej Nivy pozdĺž medzinárodnej cesty Zvolen – Šahy. Scenéria zrúcanín Dobronivského hradu, krásna príroda a široký otvorený priestor dodávajú letisku jedinečnú atraktivitu.
Pre návštevníkov podujatia je pripravený bohatý program zameraný pre všetky vekové kategórie, hlavne pre rodiny s deťmi s mnohými atrakciami a sprievodnými podujatiami.
„K hlavným sprievodným podujatiam patrí oslava Medzinárodného dňa detí „Letom svetom všetkým deťom“ a Gastro; prezentácia miestnych špecialít, špecialít pripravených z rýb a talianskeho rizota, ktoré bude pripravovať majster Slovenska vo varení talianskeho rizota Martin Michalec,“ objasňuje starosta.
V kultúrnom programe vystúpia Rakby & DJ Mikro, Kmeťoband a kapela Community of Fools. Moderátorom podujatia je Lukáš Pinček z Rádia Jemné.
„Vstup na podujatie je voľný, všetkých pozývame,“ dodáva starosta.
Autor: rs