Utorok, 22. jún, 2021 | Meniny má PaulínaKrížovkyKrížovky

Skalický dôraz im veľmi nevoňal

FUTBAL DOXXBET LIGA: Zvolenčania to na pôde postupujúceho tímu ľahké rozhodne nemali.

Skalica – Zvolen 2:1 (1:1)

Hostia začali dobre a v prvých desiatich minútach zaskočili favorizovaný tím štyrmi rohovými kopmi, z ktorých ale gól nevyťažili. Skalica sa postupne otriasla a začala preberať iniciatívu v strede poľa, pričom rešpekt si vybudovala hlavne väčším dôrazom. V 10. min. sa dokonca ujala vedenia, keď sa po centrovanej lopte z kraja a slabšom dôraze zvolenskej obrany presadil Jakubek. Domáci pokračovali v nastolenom trende a hostia, ktorí sa zamerali na poctivú defenzívu sa pokúšali o rýchle kontry, ktoré sa ale končili pred pokutovým územím Skalice. V závere polčasu však jeden z domácich stopérov vyrobil hrubú chybu a Fuják ju potrestal vyrovnávajúcim gólom. Po prestávke sa pokračovalo podľa prvopolčasového scenára. Skaličania chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu, hosťujúci MFK pozorne bránil a dopredu podnikal ojedinelé protiútoky. Desať minút pred koncom si obrana Zvolena opäť nedala pozor na Jakubeka a domáci kanonier napokon rozhodol o víťazstve svojho tímu. Zvolenčania sa tak s doxxbetligovou premiérou a so súťažným ročníkom 2014/2015 rozlúčili prehrou.

Góly: 10. a 80. Michal Jakubek – 45. Vladimír Fuják

ŽK: Roman Konečný, Peter Vaško – Michal Janec

Stretnutie pred 845 divákmi rozhodoval Michal Perašin.

MFK: Michal Lupač – Peter Šenk, Roman Konečný, Pavol Majerník, Igor Šefčík, Lukáš Švrček (78. Marián Švrček), Daniel Šebesta (81. Lukáš Hutta), Ondrej Neoveský, Peter Vaško, Michal Jakubek, Andrej Petrovský (46. Ľubomír Ulrich). Tréner: Štefan Horný

MFK: Tomáš Jenčo – Guy Richi Pellet, Michal Janec, Radoslav Kamenec, Vladimír Fuják (78. Marko Lukáč), Oliver Špilár (83. Ivan Očenáš), Martin Válovčan, Miroslav Daško, Andrej Kamendy, Rudolf Bilas (74. Lukáš Kožička), Jozef Menich. Tréner: Anton Jánoš

Ostatné výsledky 11. kola: ŠK Senec – Partizán Bardejov 2:0, MFK Zemplín Michalovce – MŠK Žilina B, MFK Tatran Liptovský Mikuláš – ŠKF Sereď 1:1, FK Slovan Duslo Šaľa – 1. FC Tatran Prešov 1:1, FK Poprad – FC Nitra (po uzávierke)

12. Poprad 21 5 1 15 26:48 16

Program 12. kola (sobota 13. júna o 17:00 hod.): MFK Lokomotíva Zvolen – ŠK Senec 1:1 (predohrali 2. júna), MŠK Žilina B – FK Poprad 2:0, FC Nitra – MFK Tatran Liptovský Mikuláš, 1:2 (všetky predohrali), 1. FC Tatran Prešov – ŠKF Sereď, Partizán Bardejov – FK Slovan Duslo Šaľa, MFK Skalica – MFK Zemplín Michalovce