Streda, 20. november, 2019 | Meniny má Félix

Zaváhanie Tatrana, víťazstvo Lieskovca

FUTBAL 5. LIGA SKUPINA C: Tentokrát zaváhali Pliešovce, naopak, z víťazstva sa tešili v Lieskovci.

Prekvapenie sa konalo na úkor druhého tímu tabuľky. Pliešovce nastupovali na domáce stretnutie proti Repišťu v úlohe favorita, no výsledok dosiahnutý na ihrisku bol napokon úplne iný. Z víťazstva v pomere 2:1 sa tešili neustále sa zlepšujúci hostia.

Tatran nenadviazal na predchádzajúce výkony a výsledky. Hoci mu citeľne chýbal brankár Gnida, víťazstvo sa od neho očakávalo.

Naopak, z troch bodov sa opäť tešil Lieskovec, ktorý si v jednom zo šlágrov kola poradil so Šalkovou. Hráči OŠK pritom museli naháňať gólové manko, keďže hostia sa už v prvom polčase ujali vedenia. Snaha Lieskovčanov ale napokon bola odmenená. V závere sa do streleckej listiny najskôr zapísal skúsený Marcel Tyčiak, zimná posila OŠK. Obrat neskôr dokonal Wurczel, ktorý o víťazstve svojho tímu rozhodol desať minút pred koncom.

Pliešovce – Repište 1:2 (1:1)

Domáci Tatran sa zrejme postaral o jedno z najväčších prekvapení kola, keď na domácom ihrisku zaváhal s Repišťom. Domáci pritom od 16. min. viedli gólom Zátureckého, ešte do prestávky však hostia vyrovnali. Krátko po zmene strán o ich víťazstve rozhodol Hurta.

Góly: 16. Záturecký – 44. Kmeť, 52. Hurta

ŽK: 2 – 1

ČK: 87. Želiezka (Pliešovce)

Stretnutie pred 120 divákmi rozhodoval Pavol Kalmár.

TATRAN: Stanislav Žigmund – Adam Santoris (76. Ján Kucbel), Juraj Záturecký, Boris Mihál, Dušan Vrbiniak, Peter Chromý, Marek Sýkora, Matej Turkota, Lukáš Roziak (36. Filip Goga), Ľudovít Jamnický, Michal Kosorín (65. Mário Želiezka). Tréner: Peter Píš

Lieskovec – Šalková 2:1 (0:1)

Lepšie začali hostia, ktorí sa v 15. min. ujali vedenia. Domáci, ktorých dlhšie kvárili zranenia niekoľkých opôr, však príkladne zabojovali a svoje úsilie napokon dotiahli do úspešného konca. O vyrovnanie sa v 72. min postaral Tyčiak a obrat dokonal o osem minút neskôr Wurczel.

Góly: 72. Tyčiak, 80. Wurczel – 15. Palovič

ŽK: 2 – 2

Stretnutie pred 150 divákmi rozhodoval Ľubomír Pasztor.

OŠK: Lukáš Höger – Štefan Sudimák, Radoslav Lietava, Martin Svintek, Patrik Konôpka, Marek Borgoň (68. Gabriel Wurczel), Vladimír Konček, Ľuboš Baran, Marcel Tyčiak, Milan Výbošťok (80. Jaroslav Holík), Oliver Fodor. Tréner: Ján Kováč

Ostatné výsledky 19. kola: OFK Slovenská Ľupča – Jupie Podlavice Badín B 1:3, ŠK Partizán Čierny Balog – ŠK Voznica 5:0, FK 09 Bacúch – OFK 1950 Priechod 1:2, OŠK Sásová – TJ Baník Štiavnické Bane 1:3, TJ Sokol Medzibrod – ŠK Hrochoť 1:0

14. Voznica 18 3 2 13 23:52 11

Program 20. kola (nedeľa 3. mája o 16:30 hod.): ŠK Hrochoť – TJ Tatran VLM Pliešovce, TJ Baník Štiavnické Bane – OŠK Lieskovec, Jupie Podlavice Badín B – TJ Sokol Medzibrod, FK Šalková – FK 09 Bacúch, TJ Sokol Repište – ŠK Sásová, OFK 1950 Priechod – ŠK Partizán Čierny Balog, ŠK Voznica – OFK Slovenská Ľupča

1. Dlhopisy a zmenky: fixný výnos 5,5 - 7 % p.a.
  2. Tri základné kroky: Ako sa starať o pacienta s inkontinenciou