Utorok, 15. jún, 2021 | Meniny má VítKrížovkyKrížovky

V prvom zápase favorita neprekvapili

HOKEJ: Detvania v úvodnom barážovom stretnutí na Žilinčanov nestačili, podľahli im 2:7.

Hokejisti Žiliny ako posledný tím najvyššej súťaže po základnej časti zvládli bez väčších problémov proti víťazovi 1. ligy Detve štvrtkový úvodný duel baráže o extraligu 2015/2016 a svojho súpera spod Poľany zdolali presvedčivo 7:2. V sérii hranej na štyri víťazstvá sa tím MsHK DOXXbet ujal vedenia 1:0. Druhé meranie síl je na programe v piatok 13. marca o 17:00 hod. tiež na žilinskom ľade.

O osude štvrtkového stretnutia sa rozhodlo už v prvej dvadsaťminútovke, ktorú Žilinčania vyhrali 4:0. Hoci na začiatku druhej tretiny hráči HC 07 Orin Marek Hataš a Martin Hajnik znížili odstup na dva góly, Petr Kanko v 25. min. zvýšil na 5:2 a upokojil tím. Víťazstvo Žiliny prikrášlili v záverečnej časti Tomáš Demel a opäť Petr Kanko.

Navrch mali Žilinčania (v zeleno - žltom), ktorí Detvu zdolali o päť gólov. - FOTO: MILO FABIAN / SITA

Žilina - Detva 7:2 (4:0, 1:2, 2:0)

stav série: 1:0

Góly: 6. Milan Procházka (Demel, Ďurkech), 11. Drábek (M. Grman, Krčula), 14. Bobček (M. Drevenák, Jabrocký), 19. Milan Procházka (Demel), 25. Kanko (M. Grman, Valášek), 46. Demel (M. Grman, Krajči), 55. Kanko (Drábek, Valášek) - 21. Hataš (Petro, Predajniansky), 23. Hajnik (Jakubík). Rozhodovali: Kubuš, Orolin, vylúčení: 5:6, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0 - 1029 divákov

MsHK: Križan - M. Grman, Krčula, Nádašdi, Bobček, S. Hudec, Ďurkech, Šeliga, J. Šimko - Milan Procházka, Demel, Krajči - Velecký, Jabrocký, M. Drevenák - Valášek, Drábek, Kanko - A. Lipovský, Staněk, A. Bezák

HC 07: Volentier - Pač, Hataš, Zorvan, Sládok, Mačkovič, Predajniansky, Pinka, Tupý - J. Žilka, Srnka, Petro - Graham, Kanaet, Parkhouse - Themár, Jakubík, L. Říha - Buda, P. Fekiač, Hajnik

Peter Mikula, tréner Žiliny: „Dnes bolo vidno, že veľmi chceme, hoci sme tri týždne nehrali. Bolo tam veľa entuziazmu, chcenia. Po zbytočných fauloch v druhej tretine sme hosťom ponúkli šance, no následne sme začali hrať znovu dobrú medzihru. Chýbala nám herná prax, ale zápas sme ustrážili a boli sme efektívni. Musíme sa zodpovedne pripraviť na zajtra, pretože v každom zápase sú šance 50 na 50.“

Dušan Kapusta, tréner Detvy: „Počítal som s tým, že to bude veľmi ťažké, predsa len je Žilina extraligový tím. Prvá tretina sa im podarila, my sme hrali ustráchane. Inkasovali sme po troch rovnakých situáciách pred našou bránkou. Zajtra nás čaká ďalší zápas, musíme sa naň pripraviť lepšie.“