Štvrtok, 4. marec, 2021 | Meniny má KazimírKrížovkyKrížovky

Lepšie začali hostia z Popradu

HOKEJ TIPSPORT EXTRALIGA: Zvolenčania prehrali prvý štvrťfinálový duel na domácom ľade 3:4.

Prvý štvrťfinálový duel vo Zvolene lepšie zvládli hokejisti Popradu.Prvý štvrťfinálový duel vo Zvolene lepšie zvládli hokejisti Popradu. (Zdroj: TASR - BRANISLAV RAČKO)

Hokejisti HK Poprad zvládli lepšie tretiu tretinu a vo vyrovnanom prvom štvrťfinále vyhrali na ľade Zvolena 4:3 a ujali sa vedenia v sérii 1:0. Poprad vyhral vo Zvolene druhýkrát v sezóne, opäť na úspech potreboval streliť štyri góly. Tréner Milan Jančuška nemohol dať v drese „kamzíkov“ šancu skúsenému Ľubošovi Bartečkovi.

Od prvej minúty sa hral ofenzívny hokej so šancami na oboch stranách. Hosťujúceho Kostúra vyskúšali Bortňák a Škvaridlo, domáceho Šimka zasa Boltun. Skóre otvoril v 12. min. Štefan Fabian, ktorý potrestal chybu defenzívy HKM. Domáci vyrovnali o tri minúty, Michal Chovan dostal puk do jazdy a forhendovým blafákom prekonal Kostúra.

V druhej časti hry pre zmenu išli do vedenia Zvolenčania zásluhou Lukáša Juríka, Poprad vyrovnal v polovici stretnutia po tlaku a strele z hokejky Matúša Matisa. V 33. min. tečoval nahodený puk pred Kostúrom Tomáš Škvaridlo a vrátil domácim vedenie.

Poprad bol smerom dopredu aktívnejší, v 44. min. vo vlastnom oslabení skóroval po rýchlom úniku Arne Kroták. Otrasení Zvolenčania inkasovali v ďalšej minúte opäť, po zmätkoch v ich defenzíve sa tešil Dávid Gríger. Domáci sa snažili, ale nevyužili viaceré šance. Naopak, mohli aj inkasovať, ale podržal ich brankár Šimko. Na výsledku už nič nezmenila ani záverečná power play Zvolena.

Druhý zápas je na programe v utorok 3. marca opäť pod Pustým hradom.

Zvolenčania (v červenom) nezvládli tretiu tretinu, v ktorej inkasovali dva rozhodujúce góly. - FOTO: TASR - BRANISLAV RAČKO

Zvolen - Poprad 3:4 (1:1, 2:1, 0:2)

stav série: 0:1

Góly: 15. Michal Chovan (Obdržálek), 25. L. Jurík (Michal Chovan, F. Fekiač), 33. Škvaridlo (Juraško, Bortňák) - 12. Fabian, 31. Matis (Štrauch), 44. Kroták, 45. Gríger (T. Sýkora, S. Takáč). Rozhodovali: J. Konc, Jura, vylúčení: 5:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1 - 1896 divákov

HKM: M. Šimko - Juraško, Bagin, F. Fekiač, Hraško, Ťavoda, Pichnarčík, V. Fekiač, Popela - Puliš, Brabenec, Podkonický - Michal Chovan, L. Jurík, Obdržálek - Škvaridlo, Bortňák, M. Sloboda - Síkela, Kentoš, Martin Ďaloga

HK: Kostúr - Kurali, R. Suchý, Dinda, Fabian, Malina, Kasík, Gaborčík, Makovský - Gríger, Paukovček, T. Sýkora - Kroták, S. Takáč, Paločko - R. Rapáč, Boltun, Hvila - Matis, Štals, Štrauch

Ostatné výsledky štvrťfinále: Košice – Piešťany 1:3 a 5:2 (stav série 1:1), Nitra – Martin 9:2 a 6:2 (stav série 2:0), B. Bystrica – Trenčín 1:0 (stav série 1:0)