Pondelok, 18. november, 2019 | Meniny má Eugen

Javanku vystriedala na čele Coffola

LIMFU XANTO LIGA 40: Zlepšujúci sa tím SP Hronn Xanto nečakane pripravil o vedenie favorizovanú Javanku.

V 11. kole jedenásteho ročníka súťaže sa očakávali povinné víťazstvá favoritov, no v poslednom stretnutí sme sa dočkali aj veľkého prekvapenia na úkor vedúceho mužstva. V troch zápasoch sa presadilo až 22 strelcov, ktorí siete brán rozvlnili až 32-krát. Na palubovke telocvične zvolenskej „deviatky“ sa strelecky darilo Jánovi Maľovi, Semanovi (obaja Coffola) a Vojtekovi (Javanka), ktorí strelili po 3 góly.

V prvom stretnutí dovtedy tretí Euroteam odohral proti Boyo Utd 56 najmä výborný prvý polčas. Očakával sa síce vyrovnanejší súboj, keďže v 4. kole zvíťazili „boxáci“, no tentokrát to tak nebolo. Hráči Boxa si v oklieštenej zostave vytvárali aj šance, no v bráne Euroteamu výborne chytal Tužinský, ktorého dokázal prekonať iba Suja. Naopak, hráči Euroteamu strelili v každom polčase po štyri góly. Prvenstvo v tabuľke strelcov si dvomi gólmi upevnil Paraj, ktorý sa presadil už 23-krát. Výborný výkon podčiarkol tiež dvomi gólmi Vöröš. Euroteam sa tak v tabuľke posunul na druhú priečku.

V druhom zápase druhá Coffola po remízovom polčase, v ktorom sa dvomi gólmi prezentoval Sluka, spustila doslova kanonádu a Víno Stehlík nakoniec vyprevadila s prehrou o štyri góly. Hetrik dosiahli Ján Maľa so Semanom. A to hráči Coffoly ešte netušili, že ôsme víťazstvo v súťaži ich posunie do čela Ligy 40.

V stretnutí predposledného s prvým sa očakával plný bodový zisk Javanky, no realita prekvapila všetkých. Tím SP Hronn Xanto svojho súpera zaskočil už v prvom polčase, v ktorom aj vďaka dobrému taktickému výkonu sa dostal do dvojgólového vedenia. Obe mužstvá potom predvádzali pekný technický futbal aj v druhom dejstve. Javanka hneď z prvého útoku strelila kontaktný gól a neskôr aj vyrovnala. Hráči Xanta však pokračovali v obetavom výkone a o osude stretnutia rozhodli v priebehu jednej minúty, počas ktorej strelili góly Turan, Krokoš a Gajdoš. Obhajca titulu sa trápil v koncovke aj počas presilovky a nestačil mu ani hetrik Vojteka. O kolektívnom výkone Xanta svedčí aj fakt, že zaň skórovalo až sedem strelcov. Favorit tak stratil prvenstvo a neustále zlepšujúce sa Xanto sa tešilo zo svojho druhého víťazstva v sezóne.

Javanka klesla v tabuľke až na tretie miesto o skóre za Euroteam, ktorý má ešte aj o zápas menej. Do čela sa prebojovala Coffola, postavenie si o jednu priečku vylepšilo Xanto, ktoré sa posunulo na piate miesto pred v tomto kole pauzujúci Elán. Všetky stretnutia rozhodoval nekompromisne Peter Hanes.

Jeden z gólov v sieti favorizovanej Javanky. - FOTO: MILOŠ MASARIK

Individuálne hodnotenia 11. kola naj. brankár: Martin Tužinský (Euroteam), naj. hráč: Marian Vöröš (Euroteam), naj. strelec: Ján Maľa a Seman (obaja Coffola), Vojtek (Javanka) – 3 góly, naj. defenzívny hráč: Milan Macurák (Xanto)

Výsledky 11. kola: Boxo Utd 56 – Euroteam 1:8 (0:4) Suja – Paraj 2, Vöröš 2, Kurčík, Balko, Biba, Šovčík, Coffola – Víno Stehlík 7:3 (3:3) J. Maľa3, Seman 3, P. Štefko – Sluka 2, Pokorádi, SP Hronn Xanto – Javanka 8:5 (4:2) Gajdoš 2, Macurák, Krokoš, Krsek, Pavlík, Turan, Gal – Vojtek 3, Ďurčík, Ťavoda, Elán mal voľno

7. Víno Stehlík 10 1 1 8 45:69 4

Program 12. kola sobota 7. marca): 9:00 hod. Elán – FC Coffola, 10:00 hod. Javanka – Boxo Utd. 56, 11:00 hod. SP Hronn Xanto – Euroteam, voľno má Víno Stehlík

1. Policajti bili študentov, chceli sme ich podporiť
  2. Tri základné kroky: Ako sa starať o pacienta s inkontinenciou
  3. 5 prekvapivých vecí, ktoré menia náš svet a ani o tom nevieme
  4. Vlastný biznis? S kvalitným účtom sa živnosť rozbieha ľahšie
  5. Nestarnú, ale dozrievajú
  6. Rýchly úver sa dá získať aj bez zložitých zmlúv
  7. Dajme ojazdeným pneumatikám druhú šancu. Nič nás to nestojí...
  8. Sloboda na Slovensku oslavuje 30 rokov
  9. Už iba dnes: Predplatné SME.sk za mimoriadnu cenu
  10. Hodnotenie profesionála: Aká je dovolenka v Thajsku?
  1. Vlastný biznis? S kvalitným účtom sa živnosť rozbieha ľahšie
  2. Rýchly úver sa dá získať aj bez zložitých zmlúv
  3. Dajme ojazdeným pneumatikám druhú šancu. Nič nás to nestojí...
  4. Róbert Boženík je nový patrón školského turnaja McDonald's Cup
  5. Sloboda na Slovensku oslavuje 30 rokov
  6. O2 opäť pripomína, že sloboda nie je samozrejmosť
  7. Čo funguje v českom obchodnom registri lepšie ako na Slovensku
  8. Hodnotenie profesionála: Aká je dovolenka v Thajsku?
  10. Denisa Fedáková: Štyridsiatka nie je vôbec prekážkou 3 832

Vedeli ste, že aj kuchynský olej môžete recyklovať?

Téma recyklácie hýbe svetom. Vedeli ste, že aj použitý olej z varenia má svoje opätovné využitie? V jeho zbere aktuálne pomáha spoločnosť Kaufland.

Detva bodovala na Liptove naplno

Podpolianski hokejisti udržali vedenie a získali tri body.

ilustračné

Kvalitné pohronské derby: Zvolenčania zdolali rivala na jeho ľade

Zvolen dal oba góly už v prvej tretine a k svojmu súperovi sa v tabuľke priblížil na 5 bodov.