Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Rozhodla druhá tretina zápasu

HOKEJ TIPSPORT EXTRALIGA: Zvolen neprerušil víťaznú sériu Košičanov.

HKM Zvolen - HC Košice 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)

Hráči na oboch stranách si mohli vyskúšať rôzne herné varianty bez tlaku na tabuľkové počty, no asi najviac sa venovali nepremieňaniu šancí. Deň otvorených dverí v obranách nadmerný počet gólov nepriniesol a ak nejaký pribudol, tak vznikol z menšej koncentrácie a čiastočne aj z náhody. V 6. min si domáci Puliš zvýšil počet presných zásahov v snahe stať sa najlepším strelcom základnej časti ligy, keď zblízka doklepol puk do bránky. Druhá tretina zapôsobila pre Zvolenčanov ako čierna mora. Až trikrát lovili puk z bránky a úplne zbytočne. V 23. min nepokryli pred bránkou Matúša Chovana, v 32. min Kutálek dopravil puk do bránky korčuľou, podľa videorozhodcu nevedome a gól prisúdili Cebákovi, no a v 39. min Hrnka v samostatnom nájazde dokonal dielo Košičanov v strednej časti hry. Domáci mali značnú motiváciu v tom, aby pretrhli 1-násobné reťazenie víťazstiev súpera pod vedením trénera Oremusa. Príliš sa však do ofenzívy aj zásluhou Košičanov, nehrnuli, aj keď si vypracovali viaceré dobré strelecké príležitosti. Najviac vyčnievala tá z 30. min, keď L. Juríka zblízka zázračne lapačkou vychytal Hylák. Košičania po druhej presvedčivo zvládnutej tretine nakročili na trojbodové víťazstvo, ktoré síce veľa neriešilo, no s narastajúcim sebavedomím pred playoff dosť súviselo. V tretej tretine snahu domácich zdramatizovať zápas nebolo možné uprieť, postupom času však z nich dosť vyprchala, čomu dopomohol aj ďalší gól hostí v 50. min po Černákovej strele a teči Biceka. O dve minúty neskôr nastrelil Šeda žŕdku, v tom čase však už bolo zrejmé, že si už železiari trojbodové víťazstvo a 12-te pod dohľadom trénera Oremusa v nepretržitom rade zobrať nedajú.

Góly: 6. Puliš (Brabenec, Sloboda) - 23. Matúš Chovan (Kutálek, Hrnka), 32. Cebák, 38. Hrnka (Bartoš, Spilar), 50. Bicek (Černák, Rach…nek), vylúčení 6:7, presilovky 0:1, v oslabení 0:0, 1187 divákov.

Dvojice štvrťfinále play off Tipsport extraligy:

HC Košice (1) - ŠHK 37 Piešťany (8) /termíny zápasov: 28. februára, 1., 4., 5., prípadne 8., 10. a 12. marca/

HK Nitra (2) - MHC Mountfield Martin (7) /28. februára, 1., 4., 5., prípadne 8., 10. a 12. marca/

HCď05 Banská Bystrica (3) - Dukla Trenčín (6) /2., 3., 6., 7., prípadne 9., 11. a 13. marca/