Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Pod Tatrami získali aspoň bod

HOKEJ TIPSPORT EXTRALIGA: Zvolenčania prehrali v Poprade až po samostatných nájazdoch.

Poprad - Zvolen 3:2 sn (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0, 1:0)

Prvá strela patrila hosťom, ktorí ale už v 2. min. faulovali. Vzápätí za Barošovou bránkou zlikvidoval Ťavoda domáceho Rapáča a faul mal aj pästnú dohru. Vo výmene názorov medzi Ťavodom a Štalsom mal navrch obranca hostí. Celkový súboj ale prehral, keď sa na ľade ocitol ako prvý. Domáci tak rozohrali presilovku 4 na 3 a tešili sa z úvodného gólu z hokejky Kuraliho. V ďalšom priebehu Zvolen dobre bránil a domácich do ničoho nepúšťal. Pred unikajúcim Juríkom v poslednej chvíli pádom zachránil Kostúr, ktorý sa vyznamenal i pri najväčšej šanci hostí pri zakončení Bortňáka z bezprostrednej blízkosti. V domácom drese sa dobre ukazoval štvrtý útok, ktorý sa síce dočkal v 18. min. gólu z hokejky navrátilca Grígera, ten ale rozhodcovská trojica po krátkej porade pre postavenie mimo hru neuznala.

Hokej v plnej kráse sa v Poprade začal hrať až po prvej prestávke. Hneď z prvej akcie Zvolen vyrovnal, ktorý pre posunutú bránku po konzultácii s videorozhodcom neplatil. Hostia sa dočkali v 24. min. Za bránkou Popradu zabojoval Brabenec, v páde prihral na modrej čiare osamotenému Baginovi a ten poľahky vyrovnal - 1:1. „Kamzíkom“ mohol vedenie vrátiť lotyšský legionár Štals, jeho dorážka skončila iba na konštrukcii bránky.

Na začiatku tretieho dejstva vytiahol hosťujúci brankár zázračný zákrok proti dvojici Kroták - Takáč, na druhej strane čaroval Kostúr pred Lukášom Juríkom. S blížiacim sa záverom stretnutia sa obaja súperi snažili hrať jednoducho. V 56. min. riešil situáciu 3 na 3 čerstvý slovenský reprezentant Paločko strelou na vyrážačku a oplatilo sa - 2:1. Už o minútu takmer vyrovnal Brabenec, Kostúr zasiahol betónom. Dve a pol minúty pred koncom riadnej hracej doby sa o vyrovnanie postarala druhá „pätnástka“ na ľade - Lukáš Jurík, keď zblízka doklepol puk do prázdnej bránky Popradu.

Zápas tak pokračoval predĺžením. Poprad dostal po vylúčení Podkonického výhodu presilovej hry. V nej možnosť rozhodnúť zápas spálil najprv Kasík a po ňom i Hvila. Krv v žilách domácich fanúšikov stuhla pri nájazde Podkonického z trestnej lavice, ktorú v poslednej
chvíli zažehnala domáca obrana. V samostatných nájazdoch o zisku extra bodu pre Poprad rozhodol Matúš Paločko.

Góly: 4. Kurali (Kasík, Kroták), 56. Paločko (Dinda), rsn Paločko - 24. Bagin (Brabenec, Puliš), 59. Jurík (Sloboda, Pokovič). Rozhodoval: D. Konc, vylúčení: 4:7, navyše Štals 10 ZRU - Ťavoda 5 + DKZ NAPZ a 10 ZRU, Podkonický 10 NESPH, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0 - 1328 divákov

HKM: Baroš - Bagin, Juraško, Hraško, Pokovič, Pichnarčík, Ťavoda, F. Fekiač, Popela - Podkonický, Brabenec, Puliš - Obdržálek, L. Jurík, Sloboda - Martin Ďaloga, Bortňák, Škvaridlo - V. Fekiač, I. Jaroš

Ostatné výsledky 48. kola: B. Bystrica – Martin 4:2, Skalica – Trenčín 3:2, Nitra – Žilina 7:1, Košice – Piešťany 4:1

11. SR 20 20 1 2 0 17 29:68 7

Program 49. kola (piatok 13. februára o 17:00 hod.): Zvolen – Žilina (18:00 hod.), Košice - Nitra, Piešťany – B. Bystrica, Martin - Skalica, Trenčín - Poprad