Nedeľa, 21. apríl, 2019 | Meniny má Ervín

Rozhodli až samostatné nájazdy

HOKEJ 1. LIGA: Detvania v 40. kole získali cenný bod na ľade druhej Spišskej Novej Vsi.

Súboj Spišskej Novej Vsi s Detvou síce nemohol priniesť zmenu na čele tabuľky, no náskok lídra sa predsa len zmenšil. Spišiaci vyhrali 2:1 po nájazdoch, vďaka čomu získali dva body. Detva má však stále trojbodový náskok. V ďalších zápasoch Trnava vyhrala na ľade osemnástky 5:2, Liptáci v Topoľčanoch 5:1, Michalovce na Považí 4:2 a Prešov v Senici 5:4.

Spišská Nová Ves - Detva 2:1 sn (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0 - 1:0)

Padol tohtosezónny rekord v počte divákov, na zimný štadión v Spišskej Novej Vsi si cestu do hľadiska našlo 1555 fanúšikov hokeja. Tí videli veľmi dobrý hokej, ktorý zniesol aj tie najprísnejšie kritériá. Po úvodnom oťukávaní rozohrali oba kolektívy perfektné hokejové divadlo. Nechýbalo nič, čo robí hokej hokejom. Hralo sa tvrdo, no férovo, občas to aj zaiskrilo, vznikla aj menšia boxerská vložka, to však neubralo na atraktívnosti stretnutia.

V prvej tretine sa oba tímy skúšali, vynikli predovšetkým brankári. Nezaháľali však ani útočníci, no zatiaľ bez želaného efektu. V druhej časti pridali hostia na dôraze a v 28. min. sa ujali aj vedenia. Petro, ktorý si odsedel dvojminútové vylúčenie, po naskočení z trestnej lavice nedal Trenčanovi šancu - 0:1. Domácich gól vyburcoval k ešte väčšej aktivite a hostia boli v ohni. V 38. min. napokon aj padol vyrovnávajúci gól, keď sa presadil Krempaský po prihrávkach Hrubého a Ihnaťa. Zápas gradoval v tretej tretine, no rozhodujúci gól v nej nepadol, podobne ako v predĺžení. Na rad tak prišli aj samostatné nájazdy. V nich domáci premenili hneď prvé dva pokusy, ktorými nakoniec rozhodli o svojom víťazstve.

Góly: 38. Krempaský (Hrubý, Ihnaťo), rsn Hamrák - 28. Petro (Sládok). Rozhodoval: Mihaľov, vylúčení: 7:9, navyše Hrubý 10 ÚDERY – Predajniansky 10 NESPH, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0 - 1555 divákov

HC 07: Orčík – Buda, V. Fekiač, Gašpar, Graham, Hajnik, Hataš, Hús, Kanaet, Mačkovič, Pač, Parkhouse, Petro, Pinka, Predajniansky, Sládok, Srnka, Tupý, Žilka, Zorvan

Ostatné výsledky 40. kola: Topoľčany – L. Mikuláš 1:5, P. Bystrica – Michalovce 2:4, Senica – Prešov 4:5. Dohrávka 7. kola: SR 18 – Trnava 2:5

11. SR 18 39 4 3 1 31 68:167 19

Program 41. kola (piatok 23. januára o 17:00 hod.): Topoľčany – P. Bstrica, L. Mikuláš – Senica, Prešov – Sp. N. Ves, Bardejov – Trnava, SR 18 – Michalovce 1:2 (predohrali)

1. TOP desať gréckych ostrovov na letnú dovolenku 2019
  2. Čerpáte úver? Na toto by ste určite mali myslieť
  3. Pre učiteľov je dôležité, aby sa navzájom inšpirovali
  4. Až vďaka chorobe objavila svoj talent
  5. Kaufland začal s predajom slovenských uhoriek bez fólie
  6. Vie sa vaša pokladnica spojiť s finančnou správou?
  7. Jozef Miloslav Hurban sa dostal do vesmíru
  8. Bulharsko: Najlepšie miesta na dovolenku pri mori
  9. Čo robí dobrého zamestnávateľa dobrým?

Rozostavané byty po desaťročiach dokončili

Nedostavanú bytovku prerobila súkromná firma.

Prví nájomníci dostanú zanedlho kľúče od nových bytov.

Ako sa učilo kedysi. Staré nemusí byť nepotrebné

Bez počítača, dataprojektoru či interaktívnej tabule. Výstava nás vráti do školských čias.

Atlas sveta.

Premiéra filmu Voda čo ma drží nad vodou sa posúva

Snímka sa mala dostať na plátna slovenských kín 25. apríla.

Hlavnú úlohu stvárňuje Roman Pomajbo.

Volejbalisti Zvolena ukončili sezónu prehrou, patrí im ôsma priečka

V prvom zápase MVK Zvolen na Myjave uhral iba set a pre vybojovanie si rozhodujúceho tretieho zápasu potreboval vyhrať akýmkoľvek rozdielom.

Momentka z posledného zápasu MVK Zvolen v sezóne.