Piatok, 15. december, 2017 | Meniny má Ivica

Víťazným zásahom sa blysol novic Fajčík

FUTBAL DOXXbet LIGA: Zvolenčania zvíťazili v ťažkom zápase nad Liptovským Mikulášom.

Zvolenčania majú v nohách ďalší náročný zápas, pretože ich súper z Liptovského Mikuláša sa prezentoval sympatickým futbalovým výkonom. Hostia vedený trénerom Karolom Praženicom podkurovali domácej defenzíve hlavne v prvom polčase, ktorý ovládli aj herne. Domácich však v ťažkých situáciách výrazne podržal brankár Tomáš Jenčo, ktorý bol najvýraznejšou postavou sobotňajšieho súboja.

„O sile súpera sme vedeli a podľa toho sme sa na zápas pripravovali. Liptáci potvrdili svoje kvality a výborným napádaním nám robili problémy najmä v prvom polčase. Podarilo sa nám to ale ustáť, čo si myslím, bolo rozhodujúce,“ zhodnotil v krátkosti duel brankár MFK, ktorý mal najväčšiu zásluhu na bezgólovom prvom polčase. „Cítil som sa dobre v podstate už v priebehu týždňa a tiež aj v rozcvičke. Následne mi pohol prvý ťažší zákrok a potom to už bolo dobré.“

Tomáš priznal, že aj jemu osobne sa lepšie chytá, keď je neustále v permanencii. Na druhej strane bol rád, že po prestávke sa hra postupne vyrovnávala a šance si vytvárali aj Zvolenčania. „V nasadenom tempe súper vydržať nemohol, no k tomu sme prispeli zlepšenou hrou aj my. Nakoniec, aj vďaka bojovnosti, sme sa dočkali, hoci aj šťastného, no víťazného gólu,“ poznamenal s úsmevom Jenčo, ktorý priznal, že po zápase bolo vo zvolenskom tábore veselo. „Tak, ako sa patrí. Zvládli sme ťažký zápas a potešili sa opäť s fanklubom, ktorý bol opäť perfektný.“

Zvolen – Liptovský Mikuláš 1:0 (0:0)

Liptáci potvrdili, že v druhej najvyššej súťaži nepôsobia prvý rok a skúseností majú na rozdávanie. Predstavili sa aktívnym futbalom, plným pohybu a vysokým napádaním, čo domácim Zvolenčanom spôsobovalo defenzívne, ale aj ofenzívne problémy. Iba vďaka skvelému výkonu brankára Tomáša Jenča svietil po prvom polčase na ukazovateli skóre stav 0:0. Šance hosťujúcich hráčov Válovčana, Kostúrika či Líšivku zostali nevyužité. Na druhej strane zasa domáci nedokázali premeniť svoje príležitosti, ktoré mali Jan Staško či Michal Rakovan. V druhom polčase, najmä v poslednej tretine zápasu, sa hra vyrovnala a v ofenzíve sa začali presadzovať aj domáci futbalisti. Po rýchlom protiútoku Radoslava Kamenca a Guy Richi Pelleta vyškriabal hosťujúci brankár Macík loptu spod brvna svojej bránky po strele Jana Stašku. Rozhodujúcim momentom pre výsledok stretnutia bola 74. min. Pri závare pred bránkou Liptákov, v snahe zblokovať odkop lopty hosťujúcou obranou, korunoval svoju aktivitu prvým gólom v drese MFK mladý Tomáš Fajčík. Jeho snahou udržať loptu v šestnástke súpera skončila odrazená strela pri opačnej tyči bezmocného Macíka. Hostia po inkasovanom góle zvýšili ofenzívnu aktivitu s cieľom vyrovnať, no Zvolenčania si už zodpovedným a disciplinovaným výkonom nedali vziať veľmi cenné víťazstvo nad kvalitným súperom. Po prvej polovici základnej časti súťaže im tak zaslúžene patrí druhá priečka tabuľky.

FAKTY

Gól: 74. Fajčík

ŽK: Rakovan - Hoferica

Stretnutie pred 150 divákmi rozhodoval Peter Vlčej.

MFK: Tomáš Jenčo - Guy Richi Pellet, Ivan Očenáš, Radoslav Kamenec, Oliver Špilár (67. Michal Kamenčík), Miloš Javorina, Michal Rakovan, Andrej Kamendy (67. Tomáš Fajčík), František Schneider, Jozef Menich, Jan Staško (90. Rudolf Bilas). Tréner: Anton Jánoš

TATRAN: Matúš Macík - Dušan Kucharčík, Ján Papaj, Lukáš Jánošík (80. Michal Mózer), Martin Válovčan, Ján Kostúrik, Ivan Lišivka, Peter Hoferica, Miroslav Pastva, Martin Kubena, Mário Kurák. Tréner: Karol Praženica

OKAMIH ZÁPASU

Určite ním bol premiérový gól mladého Tomáša Fajčíka, ktorý MFK posilnil príchodom z banskobystrickej Dukly. Za momenty zápasu však možno považovať aj vynikajúce zákroky brankára Tomáša Jenča.

POSTAVA ZÁPASU

Najlepším hráčom nielen domácich, ale aj celého stretnutia bol brankár Tomáš Jenčo. Zlikvidoval niekoľko vyložených gólových príležitostí hosťujúcich hráčov a mužstvo podržal vždy, keď to najviac potrebovalo.

SLOVO TRÉNERA

Anton Jánoš (tréner MFK): „Nastúpili sme proti výborne pripravenému a kvalitnému tímu, ktorý hrá druhú najvyššiu slovenskú súťaž dlhodobejšie a na jeho hre a sebavedomí to bolo aj vidieť. Celý prvý polčas mali hostia navrch a iba vďaka Jenčovi sme udržali remízový stav. Zhruba od 60. min. sme však hru vyrovnali a niekoľko príležitostí na otvorenie skóre malo aj naše mužstvo. Oceňujem disciplínu, trpezlivosť a zodpovedný prístup svojich hráčov.“

Výsledky 11. kola: FK Bodva Moldava nad Bodvou - 1. FC Tatran Prešov 1:1, MFK Dolný Kubín - MFK Zemplín Michalovce 0:2, FK Poprad - MFK Košice B 1:0, Slavoj Trebišov - MŠK Rimavská Sobota 1:1, FC Lokomotíva Košice - Partizán Bardejov 0:3

12. D. Kubín 11 3 0 8 9:25 9

Program 12. kola (nedeľa 12. októbra o 14:30 hod.): Slavoj Trebišov – MFK Lokomotíva Zvolen, Moldava n/B – Bardejov, L. Mikuláš – Michalovce, D. Kubín - MFK Košice B, Poprad – Prešov, Lok. Košice – R. Sobota