Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Careta opäť získala množstvo ocenení

Plutvoví plavci KVŠ Careta pri TU vo Zvolene si na SPM v Zlíne vyplávali 20 medailí.

Najlepší plutvoví plavci z klubov Nemo Zlín, Laguna Nový Jičín (oba z Česka), Nautilus Jastrzebie Zdrój (Poľsko) a Careta Zvolen bojovali o medaily a body v rámci 3. kola Stredoeurópskeho pohára mládeže v plávaní s plutvami, ktorý hostil český Zlín. Reprezentanti KVŠ Careta Zvolen si na podujatí vyplávali 20 cenných kovov a 1538 bodov. K tomu pridali sedem pódiových umiestnení v trojboji (súčet bodov jednotlivcov zo všetkých troch odplávaných disciplín).

Z Carety boli najúspešnejšie tri pretekárky, ktoré získali po dve zlaté a jednu striebornú medailu. Victoria Mináčová (veková kategória E 10 - 11 rokov) ich získala v disciplínach 50 m PP, 100 m PP a 200 m BF, Zuzana Hrašková (C 14 - 15 rokov) a Gabriela Michalčáková (A + B 16 rokov a staršie) v disciplínach 100 m RP, 100 m PP a 200 m BF. Všetkým trom dievčatám získané body vyniesli aj prvenstvá v trojboji vo svojich kategóriách.

Úspešná výprava zvolenských plavcov Carety. - FOTO: MILAN VALO

V kategórii E0 (do 9 rokov) si svoje prvé medaily vybojovala Tereza Danadová, a to dve bronzové na tratiach 100 m BF a 100 m PP. Medzi najmladšími pretekármi sa darilo aj Jakubovi Hraškovi. Ten si vybojoval jedno striebro na 50 m PP a dva bronzy na 100 m PP a 100 m BF. Dominik Matej si v kategórii E vyplával dva bronzové kovy v disciplínach 50 m PP a 100 m PP. V tej istej kategórii si po jednej medaile s bronzovým leskom ešte vyplávali Eva Bednáriková (100 m PP) a Hana Vasilová (50 m PP).

Ako jediný z „déčkarov“ (12 - 13 rokov) sa z umiestnenia na debne tešil Michal Vasil, ktorý na tratiach 100 m PP a 200 m BF finišoval zhodne na treťom mieste. Jakub Hraško, Tereza Danadová, Eva Bednáriková a Michal Vasil si zároveň domov odniesli ocenenia za tretie miesta v trojboji.

Na záver sa po sčítaní bodov tešili plutvári spod Pustého hradu z KVŠ Careta Zvolen z pohára za celkové tretie miesto v hodnotení klubov (1. Nautilus Jastrzebie Zdrój, 2. Laguna Nový Jičín, 3. KVŠ Careta Zvolen).

1. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.