Nedeľa, 19. september, 2021 | Meniny má KonštantínKrížovkyKrížovky

Rozhodli už v prvej tretine

HOKEJ TIPSPORT EXTRALIGA: Zvolenčanom sa v Martine vydarila prvá tretina, v ktorej dali päť gólov.

Za „futbalovú prehru“ v domácom stretnutí s Trenčínom sa zvolenskí hokejisti rehabilitovali prekvapujúco hladkým víťazstvom v Martine. Zvolenčania mali hlavne vydarený nástup do zápasu, keď po prvej tretine vyhrávali už 5:1.

„Dnes sme predviedli najmä v prvej tretine excelentný výkon?ô pochvaľoval si na tlačovej besede tréner HKM Josef Turek, ktorý nešetril chválou. „Stretnutie sme vyhrali zaslúžene, výborne chytal Šimko, ubránili sme viac oslabení. Hráčov musím pochváliť, že aj keď sme hrali na tri päťky, udržali sme po celý zápas vysoké tempo.“

Inak to videl, samozrejme, domáci tréner a bývalý hráč HKM Daniel Babka. „Zápas poznačila prvá tretina, ktorá vyšla hosťom dokonale, kým od nás bola najslabšia v tejto sezóne. Od druhej tretiny sme sa zlepšili, vypracovali sme si aj šance, ale v koncovke nám chýbali ľahkosť a sebavedomie. Tak, ako vyhráva zápasy celé mužstvo, dnes sme spravili veľa chýb, ktoré súper využil. Musíme sa v našej hre vrátiť k jednoduchosti a zlepšiť sa v prvej tretine.“

Martin - Zvolen 2:5 (1:5, 1:0, 0:0)

Hokejisti Zvolena zvíťazili na ľade Martina, ktorému sa v doterajšom priebehu darilo, presvedčivo 5:2. Základ hladkého víťazstva položili hostia už v prvej tretine, ktorú vyhrali celkom jednoznačne 5:1. Už v 8. min. to bolo po góloch Dalibora Bortňáka, Lukáša Juríka a Tomáša Škvaridla 0:3 a s domácimi to dobre nevyzeralo. Od zníženia Martinčanov na 2:5 v 37. min. Jaroslavom Markovičom už ďalšie góly nepadli. Zvolenčania si víťazstvom poistili štvrté miesto v tabuľke, Martin je o priečku vyššie.

Góly: 10. Galamboš (T. Varga, Ďatelinka), 37. J. Markovič (Suja, Ďatelinka) - 2. Bortňák (Hebar), 3. L. Jurík (Michal Chovan, Škvaridlo), 8. Škvaridlo (Hraško, Michal Chovan), 12. Síkela (Bortňák, Hebar), 16. Hraško (Michal Chovan). Rozhodoval: J. Konc, vylúčení: 5:7, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0 - 2113 divákov

HKM: Šimko - Juraško, Bagin, L. Pokovič, Hraško, Pichnarčík, Dervarič - Puliš, Brabenec, Podkonický - Škvaridlo, L. Jurík, Michal Chovan - Síkela, Bortňák, Hebar - Čanky, Fekiač, Martin Ďaloga

Ostatné výsledky 7. kola: Trenčín - Nitra 2:1 pp, Piešťany - Žilina 7:4, Košice – Poprad 0:1 sn, B. Bystrica - Skalica 4:0

11. SR 20 5 0 1 0 4 9:15 2

Program 8. kola (utorok 30. septembra o 17:00 hod.): Zvolen – Piešťany (18:00 hod.), Nitra - Skalica, Poprad – B. Bystrica, Žilina – Košice, Trenčín – Martin