Kováčová zvíťazila „streleckým koncertom“

FUTBAL: Víkend našim regionálnym zástupcom veľmi neprial. Potešili nás len Kováčová a Zvolen.

Najspokojnejší musia byť po víkende futbaloví priaznivci kováčovského Prameňa. Futbalisti ich totiž potešili vysokým víťazstvom nad Slovenskými Ďarmotami. Ako prezradil tréner Paulovčík, hráčov ani nemusel poriadne motivovať, keďže ich nedeľňajší súper ich vyradil zo Slovenského pohára výsledkom 5:0. Navyše, Prameň si vtedy od miestnych fanúšikov vypočul aj nemiestne "povzbudzovačky". Revanš bol teda sladký a futbal sa musia teraz učiť hrať niekde úplne inde.

Čo sa týka ostatných štvrtoligistov, zvíťazil už len Zvolen, ktorý v derby zdolal Hriňovú. Detva neuspela v Podbrezovej, kde čelila aj hráčom A mužstva.

Nedarilo sa však ani našim piatoligistom. Pliešovce nestačili na lídra súťaže a v Medzibrode prehrali v sobotu 1:4. Lieskovec neuspel pre zmenu o deň neskôr na ihrisku Repišťa, pričom jeho hráči tentoraz neslnili ani výkonom.

4. LIGA SKUPINA JUH

Zvolen – Hriňová 5:2 (3:1)

V ôsmom kole štvrtej ligy Juh hostil MFK Zvolen futbalistov z Hriňovej. Úvodná štvrťhodina nenasvedčovala tomu, že diváci uvidia sedem gólov. Gólostroj sa rozbehol nečakane, v 21. minúte po centri Patrika Konôpku takmer z polovice ihriska do šestnástky súpera brankár hostí neudržal loptu a pohotový Ján Kouřil strelil zblízka úvodný gól. Hriňovčania sa už o dve minúty tešili z vyrovnania, keď sa pekne na ľavej strane šestnástky uvoľnil Michal Purdek a strelou do vinkľa vyrovnal. Potom mali hostia ešte jednu obrovskú šancu, ale delovku z hranice pokutového územia domáci brankár Patrik Gábriš bravúrne vyrazil.

Nedáš - dostaneš... O pár minút prišli chvíle Mateja Staršieho, ktorý sa najprv pekne uvoľnil v šestnástke hostí, posunul loptu cez Michala Kosorína na Ľudovíta Jamnického, ten z hranice šestnástky poslal umiestnenou strelou Zvolen do vedenia. O dve minúty už skóroval aj Matej Starší, keď krížnou strelou nedal šancu skúsenému brankárovi Hriňovej. V úvode druhého polčasu hostia strelili kontaktný gól z kopačky Jozefa Šuleka. O desať minút pridal opäť pohotovo svoj druhý gól v zápase Ján Kouřil a upokojil zvolenský tím. Do konca ostávalo pätnásť minút, keď definitívnu bodku za stretnutím dal takisto dvojgólový Matej Starší, podobným gólom ako v prvom polčase - „ako cez kopirák“. Vo zvyšnom čase sa už nestalo nič výnimočné, Zvolen kontroloval hru a dá sa povedať, že s prehľadom a zaslúžene zvíťazil.

Góly: 21. Kouřil, 32. Jamnický, 34. Starší, 57. Kouřil, 76. Starší – 23. Purdek, 47. Šulek

ŽK: 2 - 2

Stretnutie pred 100 divákmi rozhodoval Ján Šupej.

MFK: Patrik Gábriš – Ján Lihocký (64. Martin Balko), Marek Sýkora, Djordje Simič, Miroslav Daško, Marko Lukáč, Ľudovít Jamnický, Patrik Konôpka, Michal Kosorín (76. Marek Borgoň), Ján Kouřil (70. Jozef Malatinec), Matej Starší. Tréner: Miroslav Daško

SPARTAK: Mário Michalík – Ján Gelieň, Jozef Šulek (78. Juraj Ľalík), Jakub Marcinek, Tomáš Pohorelec, Martin Ľupták, Ondrej Miklian (58. Martin Chriašteľ), Ján Ľupták, Michal Purdek, Pavel Mičuda, Tinotej Nosáľ. Tréner: Marián Kudlík

K víťazstvu rezervy Zvolena prispel gólom aj Ľudovít Jamnický (v červenom). - FOTO: DODO ŠATARA

Kováčová – Slovenské Ďarmoty 8:0 (4:0)

Kováčová si užila pravý futbalový sviatok. Futbalisti Prameňa potešili svojich fanúšikov tým najlepším a najkrajším spôsobom, gólovým uragánom. Domáci súpera zo Slovenských Ďarmôt z ihriska doslova sfúkli, čím sa im revanšovali za pohárové vyradenie (0:5). Zverenci trénera Paulovčíka vybehli na svojho súpera od začiatku a nedali mu na realizáciu svojho technického futbalu priestor a v podstate ani čas. Na mierne podmočenom trávniku domácich hráčov upokojil prvý gól, ktorý ich zároveň naštartoval k obdivuhodnej efektívnosti. Tá domáci tábor zdobila už do prestávky, keď na tabuli svietilo skóre 4:0. V podobnom duchu Kováčová pokračovala aj po prestávke, takže súper napokon odchádzal s poriadnym debaklom.

Góly: 14. Plavec, 30. a 40. Elek, 35. Hradňanský, 62. a 83. Kudlík, 79. Kujan, 89. Juriga

ŽK: 2 - 3

Stretnutie pred 223 divákmi rozhodoval Miroslav Ježík.

PRAMEŇ: Ján Sekula - Marián Hradňanský, Lukáš Lauč, Juraj Homola, Tomáš Lacko, Igor Volko, Vladimír Plavec (64. Matej Valentín), Martin Kucbel (80. Marián Juriga), Igor Lietava, Róbert Elek (67. Milan Kujan), Dominik Kudlík. Tréner: Patrik Paulovčík

Podbrezová – Detva 3:0 (0:0)

Futbalisti Detvy vycestovali na horúcu podbrezovskú pôdu, kde čelili domácej rezerve, tentokrát však výrazne posilnenej aj hráčmi prvoligového tímu. Hostia napriek tomu držali so súperom krok, hoci herná kvalita bola na domácej strane. Kolektívna hra a bojovnosť MFK však domácim robili problémy. V prvom polčase svoj tím výrazne podržal aj brankár Vreštiak, ktorý zneškodnil tri veľké domáce šance. Po prestávke sa obraz hry nezmenil, hostia lepšie kombinovali, no hostia hrali kompaktne. Väz im ale napokon zlomili tri hrubé a zbytočné chyby v obrane, ktoré súper využil v rozpätí 64. a 73. minúty. Na gólovú desaťminútovku domácich už Podpoľanci odpovedať nedokázali, takže napokon sa domov aj napriek sympatickému výkonu vracali naprázdno. Naopak, domáci favorit si tak pripísal do tabuľky ďalšie tri body.

Góly: 64. a 73. Svitek, 68. Jakuba

ŽK: 1 - 1

Stretnutie pred 200 divákmi rozhodoval ako hlavný arbiter Igor Katreniak.

MFK: Jozef Vreštiak - Martin Ondrášik, Tomáš Urbaník, Matej Bambura, Filip Vajda, Ján Lapin (79. Martin Kralinský), Zdenko Kamas, Patrik Baláž, Andrej Michálik, Ján Vaculčiak, Tomáš Škopík. Tréner: Ján Paulišin

Ostatné výsledky 8. kola: Poltár - Fiľakovo 1:0, Revúca - Vinica 4:1, Tisovec - Jupie Badín 1:1, Divín - Málinec 1:4

14. Divín 8 0 3 5 5:25 3

Program 9. kola (28. septembra o 15:00 hod.): MFK Spartak Hriňová - ŽP Šport Podbrezová B (27. 9.), TJ Jednota Málinec - TJ Prameň Kováčová, MFK Detva - TJ Sklotatran Poltár, FK Slovenské Ďarmoty - MFK Lokomotíva Zvolen B, Jupie Badín – Divín, Vinica – Tisovec, Fiľakovo – Revúca

5. LIGA SKUPINA C

Repište – Lieskovec 1:0 (0:0)

Hosťom sa nepodarilo nadviazať na bojovné a oduševnené výkony, čo ich napokon stálo bodový zisk. Hoci zápasu by zrejme viac pristala remíza, domáci boli po víťazstve hladnejší, a tak sa ho nakoniec aj dočkali. V druhom polčase rozhodla štandardná siruácia, po ktorej sa aj vďaka hrdinom duelu stal Martin Slaný.

Gól: 72. Slaný

ŽK: 2 - 0

Stretnutie pred 100 divákmi rozhodoval ako hlavný arbiter Rastislav Hradský.

OŠK: Lukáš Höger - Ondrej Debnár, Radoslav Lietava, Marek Prostredný, Ján Šufliarsky, Ľuboš Baran, Ján Košút (50. Tomáš Libič), Martin Novák, Boris Mácsadi (76. Peter Koska), Štefan Sudimák, Erik Gašpar (80. Tomáš Škantár). Tréner: Ján Kováč

Medzibrod – Pliešovce 4:1 (2:0)

Hostia vycestovali do Medzibrodu v oklieštenej zostave, ktorá na rozbehnutý domáci tím napokon nestačila. Domáci sa vedenia ujali v 21. min. gólom Haviara z pokutového kopu, pričom zakrátko pridali aj druhý. Po zmene strán zvýšili už na 3:0 a hoci potom znížil hosťujúci Záturecký, domáce víťazstvo potvrdil Sediak.

Góly: 21. a 53. Haviar (prvý z 11 m), 25. Gregor, 66. Sediak - 56. Záturecký

ŽK: 2 - 2

Stretnutie pred 250 divákmi rozhodoval ako hlavný arbiter Michal Truban.

TATRAN: Marek Gnida - Adam Santoris, Juraj Záturecký, Peter Chromý, Mário Želiezka, Ján Kucbel, Boris Mihál, Filip Goga, Roman Popper, Matej Turkota, Martin Popper (57. Branislav Farkaš). Tréner: Peter Píš

Výsledky 8. kola: Jupie Badín B - Voznica 7:1, Šalková - Č. Balog 3:1, Priechod - Sl. Ľupča 2:0, Št. Bane - Bacúch 3:2, Hrochoť - Sásová 1:1

14. Voznica 7 0 0 7 5:28 0

Program 9. kola (28. septembra o 15:00 hod.): TJ Tatran VLM Pliešovce - Jupie Badín B (27. 9.), OŠK Lieskovec - ŠK Hrochoť, Bacúch – Repište, Sásová – Medzibrod, Č. Balog – Št. Bane, Sl. Ľupča – Šalková, Voznica - Priechod