Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Inkasovali prvé góly, utŕžili prvú prehru

FUTBAL DOXXbet LIGA: Zvolenský MFK v Národnom tréningovom centre nestačil na domáci Poprad.

Poprad – Zvolen 3:1 (3:1)

Ak by boli zvolenskí futbalisti v popradskom Národnom tréningovom centre po siedmich minútach vyhrávali o dva góly, nikto by sa nemohol ani čudovať. Dve „tuctové“ gólové príležitosti, pričom najmä tá Fujákova si gól doslova pýtala, však zostali nepremenné. O niekoľko minút sa tak potvrdila stará známa, a nielen futbalová pravda „nedáš – dostaneš“, a domáci v 13. min. otvorili skóre stretnutia nepokrytým Troppom. O štyri minúty bolo na domácich tribúnach ešte veselšie. Hosťujúci Zvolenčania totiž v strede ihriska zbytočne stratili loptu a z protiútoku ich domáci potrestali druhým gólom z kopačky kubusa – 2:0. Výsledkom aktívnej a pre hostí katastrofálnej štvrťhodinky Popradu bol aj gól na 3:0, keď sa po odvrátenom rohovom kope a spätnom centri presadil Maliňák. Hostia spod Pustého hradu však zbrane nezložili, a nádej na obrat v stretnutí im dodal gól Jana Stašku, ktorý po peknej kombinácií s Fujákom vnikol do šestnástky a s prehľadom prekonal výborne chytajúceho domáceho brankára. Druhý polčas patril jednoznačne hosťom, ktorí boli futbalovejší a pohyblivejší, no svoju aktivitu a nejednu šancu nedokázali pretaviť do potrebných gólov. V zápase výbornej úrovne, ktorý sledovalo viac ako 2-tisíc divákov, sa tak napokon skončil víťazstvom domácich Popradčanov. Naopak, zvolenský MFK stratil vôbec prvé body ako aj čisté konto v kolónke obdržaných gólov. Ak by však boli Zvolenčania efektívnejší, mohlo byť všetko inak.

FAKTY ZÁPASU

Góly: 13. J. Tropp, 17. Kubus, 30. Maliňák - 38. Staško

ŽK: Huszárik, Ferenc, Palutka - Mičic, Očenáš, Fuják, Rakovan

Stretnutie pred 2036 divákmi rozhodoval Michal Očenáš.

FK: Huszárik – Ondruš, Šuľa,J. Tropp (46. A. Tropp, 83. Michlík), Ferenc, Rams, Palutka, Janigloš, Kubus (90. Monka), Maliňák, Ujčík. Tréner: Vladimír Lajčák

MFK: Tomáš Kučera - Peter Mičic, Guy Richi Pellet, Ivan Očenáš, Radoslav Kamenec, Vladimír Fuják, Oliver Špilár, Michal Rakovan, Andrej Kamendy, Jozef Menich, Jan Staško. Tréner: Anton Jánoš

MOMENT ZÁPASU

Po nepremenných šanciach Zvolena v úvode stretnutia, ktoré si skórovanie priam pýtali, prišli dva „zlepené“ góly domácich. Tie domáci tábor upokojili, pričom zakrátko padol aj tretí v podaní Maliňáka.

POSTAVA ZÁPASU

V prvom polčase pozornosť z hostí pútal strelec gólu Jan Staško, ktorý mal dobrý ťah na bránku. Po prestávke zas zaujal Radoslav Kamenec, ktorý neúnavne ťahal útoky po pravej strane. Prikláňame sa k strelcovi.

SLOVO TRÉNERA

Ján Oravec (asistent trénera MFK): „Po dobrom a aktívnom začiatku, keď sme mali dve veľké, ale naozaj veľké šance, sme v priebehu štvrťhodiny inkasovali tri zbytočné góly po individuálnych chybách, čo nás napokon stálo bodový zisk. V zápase sme síce dominovali, ukázal to napokon aj druhý polčas, no vo finálnej fáze sme sa presadiť nedokázali. Škoda, pretože v tomto zápase sme rozhodne mohli bodovať. Hrá sa však na góly, a tie sme nedali.“

Výsledky 4. kola: Moldava nad Bodvou - Trebišov 0:1, Liptovský Mikuláš - Lokomotíva Košice 1:0, Dolný Kubín - Rimavská Sobota 1:0, MFK Košice B - 1. FC Tatran Prešov 1:1, Michalovce - Bardejov 1:0

12. D. Kubín 4 1 0 3 4:11 3

Program 5. kola (24. augusta o 16. hod.): MFK Lokomotíva Zvolen - MFK Dolný Kubín (23. 8., ihrisko Ružiná), Prešov – L. Mikuláš, Bardejov - MFK Košice B, R. Sobota – Michalovce, Trebišov - Poprad, Lok. Košice - Moldava n/Bodvou.

Poď povzbudiť zvolenských futbalistov!

Aj vzhľadom na fakt, že MFK Lokomotíva Zvolen musí svoje domáce zápasy DOXXbet ligy stále hrať v Ružinej, rozhodlo sa vedenie klubu ponúknuť fanúšikom možnosť vycestovať na najbližšie stretnutie s Dolným Kubínom autobusom, ktorý uhradí v plnej cene.

Autobus, ktorý dopraví fanúšikov MFK do Ružinej a späť, bude pristavený v sobotu 23. augusta o 14.15 hod. na parkovisku pred Hotelom Poľana.

Vedenie klubu, ale aj hráči samotní veria, že cestu na ich stretnutie si nájde čo najviac fanúšikov, a aj Zvolenčanov.