Rozlúčka so sezónou

FUTBAL: Futbalová sezóna 2013/2014 je už minulosťou, uzavreli ju už aj regionálne súťaže.

5. LIGA SKUPINA JUH

Sezóna 2013/2014 je už minulosťou, v nedeľu bolo na programe jej posledné kolo. Víťazne sa lúčili futbalisti Zvolena, ktorí zdolali na domácom trávniku poslednú Hnúšťu 4:0, ale aj Kováčovej, ktorí uspeli na pôde Štiavnických Baní. Naopak, nedarilo sa Detvanom, ktorí prehrali vo Vinici 0:4.

Hoci na hodnotenia týchto našich zástupcov si budeme musieť ešte chvíľu počkať, negatívne práve sa končiaci ročník budú zrejme hodnotiť vo Zvolene. Vedenie MFK sa totiž už na začiatku súťaže netajilo postupovými ambíciami, ktoré sa mu ale nakoniec naplniť nepodarilo. Víťazom súťaže sa stala Žarnovica, Zvolenčania obsadili konečnú tretiu priečku za druhým Fiľakovom.

Kováčová túžila pred posledným kolom po piatom mieste, a tento svoj cieľ napokon aj dokázala naplniť. Prameň podľa nás taktiež mohol dosiahnuť aj viac, to by však zbytočne nesmel stratiť niekoľko bodov. Spokojní zrejme veľmi nebudú ani v Detve. Hráčom MFK prischla ôsma pozícia, no zverenci trénera Jána Paulišina mali rozhodne naviac. Nech už je ale tak, alebo onak, vysvedčenia si musia vystaviť v prvom rade samotné kluby.

Na všetkých našich zástupcov čaká teraz krátka prestávka. Keďže súťaže na Slovensku čaká niekoľko reorganizačných zmien, pričom kuvičie hlasy spochybňujú aj existencie viacerých klubov, bude zaujímavé sledovať, kto vlastne kde a ako bude pôsobiť. Nože, vyčkajme, a nateraz futbalovo oddychujme.

Zvolen – Hnúšťa 4:0 (3:0)

Domáci hráči sa dobre rozcvičili a dominovali už v prvom polčase. V 11. minúte Vladimír Maľa trafil hlavičkou brvno a o dve minúty Ján Kouřil mierne tečoval loptu, keď sa nestihol uhnúť strele Radovana Kulíka, a tak sa stal autorom prvého gólu. Potom prišlo asi dvadsať „hluchých“ minút. Po polhodine hry sa ocitol sám pred brankárom súpera a s prehľadom strelil prízemnou strelou druhý gól Zvolena Vratislav Bobor. O tri minúty pridal podobne tretí gól agilný Martin Huďan. V druhom polčase hostia chceli zvýšiť aktivitu, ale len chceli. Domáci si vytvorili sériu šancí, trikrát zakončoval Vladimír Maľa, raz Martin Huďan, ale ich strely skončili vedľa brány súpera. V 67. minúte sa však pekne presadil v šestnástke súpera posledne menovaný a strelil svoj druhý gól v zápase. Mohol dať aj tretí, ale v 85. minúte spálil obrovskú šancu, keď z dvoch metrov trafil brankára, ktorý už ani nechytal, len akoby zavadzal. Vzápätí mali podobnú a jedinú šancu hostia, ale takisto len trafili domáceho brankára Lukáša Högera, ktorý inak nemal veľa roboty.

Góly: 13. Kouřil, 35. Bobor, 39. a 67. Huďan

ŽK: 0 - 1

Stretnutie, ktoré sledovalo 100 divákov, rozhodoval ako hlavný Miroslav Ježík.

MFK: Lukáš Höger – Marek Sýkora, Matúš Vesel, Ľudovít Jamnický, Vladimír Maľa, Štefan Sudimák, Ján Kouřil, Adam Santoris, Vratislav Bobor, Martin Huďan, Radovan Kulík. Tréner: Ján Oravec

Futbalisti si dajú krátku pauzu. ILUSTRAČNÉ FOTO - INT

Štiavnické Bane – Kováčová 0:5 (0:1)

Futbalisti Kováčovej vycestovali na tento duel v oklieštenej zostave, no víťazne naladení, pretože práve tri body by im zaručili konečné 5. miesto. Tomuto faktu nasvedčoval už začiatok, Prameň od úvodných minút na ihrisku dominoval, bol futbalovejší a aj nebezpečnejší. Naopak, domáci si toho vytvorili len veľmi málo. Vedenia sa hostia ujali v 30. min., kedy sa po prvýkrát presadil strelecký hrdina tohto zápasu Róbert Elek. Brankára domácich si v tomto prípade vychutnal pekným lobom - 0:1. Aj keď potom sa osmelili aj domáci, ďalšie góly padali až po prestávke. V 52. min. Elek premenil pekný center Koreňa, a ten istý hráč svoj čistý hetrik zavŕšil v 65. min., keď mu prihrávku servíroval Hradňanský. Hostia sa vzápätí uspokojili a Sekulu párkrát ohrozili aj domáci. Gólovo sa ale dokázali presadiť opäť len Kováčovčania. V 72. min. sa do listiny strelcov zapísal peknou strelou Lukáš Sopko a v 79. stanovil konečný výsledok už spomínaný Elek. Prameň si tak želanú 5. priečku nakoniec vybojoval, a to dokonca možno ľahšie, ako čakal.

Góly: 30., 52., 65. a 79. Róbert Elek, 72. Lukáš Sopko

ŽK: 1 - 1

Stretnutie, ktoré sledovalo 150 divákov, rozhodoval ako hlavný Ivan Tokár.

PRAMEŇ: Ján Sekula - Lukáš Sopko (76. Igor Lietava), Marián Juriga, Martin Kucbel, Igor Volko, Róbert Elek, Marián Koreň, Juraj Homola, Marián Hradňanský, Tomáš Lacko, Peter Majerčík. Tréner: Patrik Paulovčík

Vinica – Detva 4:0 (1:0)

Detvania vycestovali na posledné stretnutie končiacej sa sezóny v značne oklieštenej zostave, keď na lavičke náhradníkov sedel len Martin Karásek, pričom v poli od začiatku nastúpila aj brankárska jednotka Jozef Vreštiak. Hoci výsledok hovorí jasnou rečou, na ihrisku to až tak jednoznačné nebolo. Vývoj duelu ovplyvnilo hneď niekoľko vecí. Prvým dôležitým momentom bol pokutový kop na začiatku druhého polčasu, ktorým sa domáci dostali do dvojgólového vedenia. Druhým výrazným momentom bolo vylúčenie hosťujúceho Jána Lapina, ktorý sa z ihriska porúčal v 54. min., po druhej inkasovanej žltej karte. No a do tretice, záver duelu, konkrétne 80. a 81. min., hostia nezvládli aj takticky, keďže v rozpätí dvoch minút inkasovali dva góly, ktoré tak zvýraznili víťazstvo domáceho tímu. Zverenci trénera Jána Paulišina sa tak lúčili prehrou, pričom v tabuľke im nakoniec prischla 8. priečka. Či ju pod Poľanou budú hodnotiť kladne, uvidíme už v najbližšom čase. Každopádne, MFK mal určite aj naviac.

Góly: 19. Antal, 47. Csatlós (11 m), 80. Pobori, 81. Kálmán

ŽK: 0 - 2

ČK: 0 - 1

Stretnutie pred 200 divákmi rozhodoval Ľuboš Kapusta.

MFK: Jozef Valocka - Jozef Vreštiak, Martin Ondrášik, Marek Fekiač, Radovan Rapčan, Andrej Michálik, Tomáš Škopík, Ján Lapin, Martin Kalný, Patrik Paprčka, Dominik Golian. Tréner: Ján Pulišin

Výsledky 28. kola: Fiľakovo – Divín 5:1, Málinec – Žarnovica 3:2, Veľký Krtíš – Revúca 0:2, Podbrezová B a Poltár mali voľno

6. LIGA SKUPINA C

Futbalisti Krupiny a Dudiniec by spoločne s Jakubom mali súťaž opustiť minimálne na rok. Na tomto fakte už nič nezmenilo ani posledné kolo. Či to tak ale naozaj bude, na to si budeme musieť počkať minimálne týždeň, pretože do 20. júna musia byť podané prihlášky do všetkých súťaží. Kto teda kde postúpi či zostúpi, nie je stále isté.

Krupina – Čierny Balog 1:2 (1:0)

Vyrovnané stretnutie sa napokon skončilo víťazstvom hostí. Strojár sa síce v prvom polčase ujal vedenia Strhárského gólom, no po zmene strán nevyužil dve sľubné brejkové situácie, ktoré mohli rozhodnúť, a tak napokon pykal. Hostia najskôr vyrovnali v 80. min., aby víťazstvo na svoju stranu strhli o osem minút neskôr.

Góly: 27. Ján Strhársky - 80. Auxt, 88. Kvietok

ŽK: 2 - 2

Stretnutie, ktoré sledovalo 100 divákov, rozhodoval ako hlavný Mário Machyniak.

STROJÁR: Viktor Veróny - Jaroslav Kindernaj, Martin Selecký, Michal Tóth, Ján Hudec, Tomáš Murín (55. Adama Baculík), Marek Vaškor, Markus Bartík, Igor Janota, Ján Strhársky, Peter Mistrík. Tréner: Martin Selecký

Pliešovce – Hriňová 1:1 (0:1)

V zaujímavom stretnutí dobrej úrovne, k čomu prispeli oba tímy, sa nakoniec body delili. Domáci mali loptu častejšie na svojich kopačkách, no hostia podnikali veľmi nebezpečné brejky. Po jednom z nich sa krátko pred prestávkou ujali vedenia, presadil sa Purdek. Domáci odpovedali v 63. min. Zátureckým, ktorý vlastne stanovil konečný výsledok. V závere zápasu vynikli aj obaja brankári, ktorí podržali svoje tímy a pričinili sa taktiež o remízový výsledok.

Góly: 63. Záturecký - 43. Purdek

ŽK: 2 - 5

Pred 120 divákmi rozhodoval Dobrocký.

TATRAN: Marek Gnida - Dušan Vrbiniak, Mário Želiezka, Miroslav Danko, Ján Kucbel, Jakub Palovič, Ján Rerich (81. Richard Ihring), Marek Šimkovič, Juraj Záturecký, Michal Droppa (46. Martin Popper), Roman Popper. Tréner: Miroslav Danko

SPARTAK: Mário Michalík - Ján Gelieň, Ján Malček, Jakub Chriašteľ (74. Martin Chriašteľ), Tomáš Pohorelec, Ladislav Moravčík, Ondrej Miklian, Ján Ľupták, Michal Purdek, Pavel Mičuda, Martin Ľupták. Tréner: Marián Kudlík

Sásová – Dudince 6:2 (4:2)

Hostia nezachytili vôbec úvod zápasu a po 20 minútach prehrávali už 0:4, keď všetky štyri góly im strelil Sanitra. Potom sa Slovan síce zmobilizoval a do prestávky zmížil na rozdiel dvoch gólov, no do kolien ho opäť dostal nešťastný vlastenec. Domáci pridali aj šiesty gól, ktorým konečný výsledok stanovili na 6:2.

Góly: 1., 5., 15. a 19. Sanitra, 50. vlastný, 68. Marko - 26. Gajdoš, 29. P. Teren

ŽK: 0 - 2

Pred 250 divákmi rozhodoval Juríček.

SLOVAN: Peter Ursíny - Marián Balog, Dominik Palovčík, Ľubomír Vrca, Marian Teren (61. Marek Horváth), Omar Ahmad, Kristián Füle, Ladislav Kováč, Patrik Teren, Peter Kováč (52. Kristián Mládek), Patrik Gajdoš. Tréner: Peter Dodok

Výsledky 26. kola: Jupie B. Bystrica – Šalková 3:0, Hrochoť – Medzibrod 5:1, Priechod – Sl. Ľupča 4:1, Repište - Jakub 3:1

1. Šalková 26 16 5 5 51:21 53

2. Hriňová 26 15 5 6 51:21 50

3. Repište 26 14 4 8 41:29 46

4. Pliešovce 26 11 7 8 43:32 40

5. Č. Balog 26 12 4 10 46:37 40

6. Priechod 26 11 6 9 39:32 39

7. Sásová 26 10 7 9 52:40 37

8. Medzibrod 26 11 3 12 52:48 36