Na niektoré predstavenia zostalo len zopár vstupeniek alebo dokonca žiadne.
ZVOLEN. Viaceré predstavenia Zámockých hier zvolenských sú už vypredané. „Okrem premiéry zvolenskej činohry sa medzi prvými vypredala rozprávka Pippi Dlhá Pančucha,“ hovorí marketingová pracovníčka Divadla J. G. Tajovského Gabriela Valentínyová.
Vstupenky už nedostanete ani na predstavenie Štúdia L+S Spomínam na Paríž a Novej scény Aj muži majú svoje dni.
„Na viaceré predstavenia zostalo už len zopár vstupeniek,“ pripomína Valentínyová.
Okrem už skalného českého hosťa, ktorým je Mestské divadlo Brno (tentoraz pricestuje s muzikálom „Sugar! Někdo to rád horké“) sa po dlhšom období predstaví Mestské divadlo Zlín s čerstvou drámou „Ďáblice“.
Prešov predstaví svojho Amadea, Martin sitkom www.narodnycintorin.sk.
Slovenské národné divadlo malo pricestovať s Antigonou v New Yorku, pre chorobu jednej z hlavných predstaviteliek mení titul a predstaví komédiu Je úžasná!
Nielen pre mládež je v ponuke tanečné hip-hopové predstavenie Laciho Strika a Baletu SND Julio & Romea.
Okrem Skrotenia zlej ženy odohrá zvolenská činohra na festivale ešte jednu svoju inscenáciu; autorskú hru Na konci, ktorá rozpráva o patrónovi divadla Tajovskom.
Činohernú časť festivalu ukončí Zvolen premiérou koncertnej verzie muzikálu Prekliaty básnik.
Divadlo Jonáša Záborského Prešov: Amadeus. Najslávnejšia fikcia všetkých čias rozpráva v smrteľných kŕčoch o Mozartovi a Salierim, o stretnutí génia a priemernosti. Inscenáciu, samozrejme, dopĺňa Mozartova hudba.
Mestské divadlo Zlín: Ďáblice. Expresionistická hra Ďáblice je plná vypätých emócií, napínavých zvratov a vzrušujúcich momentov. Bezdetný manželský pár si chce pašeráctvom zarobiť na krásny dom na námestí. Na odhalenie čierneho obchodu manželov je nasadený mladý ambiciózny pohraničník, ktorý má nadviazať so ženou intímny pomer a zistiť tak viac o ich podvratnej činnosti. Medzi trojicou sa rozohrá riskantná hra na ostrí noža.
Slovenské národné divadlo: Je úžasná! Skutočný príbeh Florence Fosterovej Jenkinsovej, najhoršej speváčky na svete.
Tanečné hiphopové predstavenie na motívy Shakespearovej hry Rómeo a Júlia je netradičné a originálne hneď z niekoľkých dôvodov: tanečníci hiphopu v ňom prekračujú hranice svojho žánru a nezaujato a slobodne komunikujú s rôznymi tanečnými štýlmi. Shakespearova tragédia sa v ich podaní mení na tragikomédiu a relativizuje aj tento divadelný žáner. Špičkové choreografie, pohybové nápady, výtvarne bohatá výprava posúvajú príbeh lásky a nenávisti k nečakaným pointám. Účinkujú špičkoví tanečníci úspešní v mnohých domácich i zahraničných súťažiach.
Ambíciou martinského divadla je predstaviť divákom sitkom, žáner na Slovensku známy skôr z televíznej obrazovky ako z divadelného javiska. Prvá časť nás privedie na martinský národný cintorín, kde sa stretli na poslednom odpočinku najväčšie osobnosti nášho národného života, ale aj množstvo bezmenných postáv a postavičiek, ktoré pre náš národ neurobili takmer nič, a tiež jeden náhodou zahrabaný pes, ktorý pre náš národ neurobil už vôbec nič. Významnú zložku sitkomu tvorí autorská hudba Daniela Heribana, Mareka Geišberga a Róberta Mankoveckého.