O prvej jarnej prehre Zvolena rozhodli jedenástky

FUTBAL: Kým Zvolenčania svoj pokutový kop nepremenili, Fiľakovčan Rapi sa nemýlil a rozhodol o prehre MFK.

5. LIGA JUH

Prvá jarná prehra Zvolena sa zrodila z jedenástky. V prvom polčase pritom pokutový kop nepremenil Kulík. Naopak, Detvania bodovala naplno, hoci v prvom polčase výkonom neoslnila.

Fiľakovo – Zvolen 1:0 (0:0)

V zaujímavom stretnutí sa bolo rozhodne na čo pozerať. V prvom polčase mali viac z hry hosťujúci Zvolenčania, ktorí ovládli stred poľa a vytvorili si aj niekoľko šancí. Žiaľ, v koncovke sa zverenci trénera Oravca tentokrát presadiť nedokázali. Výrazný vplyv na ďalší priebeh stretnutia mala aj 26. min., v ktorej bol v pokutovom území faulovaný útočník MFK Bobor. Loptu si na biely bod postavil Kulík, no prekonať domáceho brankára sa mu nepodarilo. Neskôr, a najmä v druhom polčase sa hra vyrovnala, pričom miestami začali mať navrch domáci hráči. Z brejkov však naďalej hrozili aj Zvolenčania, ktorým ale skórovať súdené nebolo. O všetkom napokon rozhodla 77. min., keď možnosť zahrávať pokutový kop dostali aj domáci. No a keďže Rapi sa nemýlil a Beníka prekonal, domáci sa dostali do vedenia, ktoré si napokon aj vďaka disciplinovanej hre dozadu udržali. Zvolenčania tak zaknihovali prvú jarnú prehru, ktorá ich stála pozíciu lídra.

Gól: 77. Rapi (11 m)

ŽK: 2 - 1

Stretnutie pred 600 divákmi rozhodoval Škvarek.

MFK: Erik Beník - Marcel Fraňa, Ján Kouřil (80. Martin Huďan), Radovan Kulík (66. Ľudovít Jamnický), Štefan Sudimák, Miroslav Daško, Branislav Masný, Vratislav Bobor, Marek Sýkora, Adam Santoris, Tomáš Mikulec (54. Vladimír Maľa). Tréner: Ján Oravec

Detva – Poltár 3:1 (1:1)

Pod Poľanou boli diváci svedkami dvoch výrazne rozdielnych polčasov. Kým v tom prvom domáci MFK Detva svojich priaznivcov predvedeným výkonom výrazne sklamal, v tom druhom sa predviedol vo svetle, v akom by sa chcel prezentovať každý týždeň. Domáci hráči akoby svojho súpera v podvedomí podcenili a mysleli si, že víťazstvo im spadne do lona samé. Po vlastnom vyrovnávajúcom góle krátko pred prestávkou tak prišlo v kabíne MFK k čisteniu hláv, ktoré, ako sa ukázalo neskôr, zožalo ovocie. V druhom polčase hrali totiž Detvania ako vymenení, jasne ovládli hru a súperovi toho dovolili len veľmi málo. Domáci nešetrili pohybom, dobre kombinovali a dostávali sa aj do šancí. Premeniť sa im nakoniec podarilo dve, keď do streleckej listiny sa zapísal Škopík. Víťazstvo MFK pritom mohlo byť aj výraznejšie, no ďalšie šance už zostali nevyužité. Hru domáceho tímu v druhom polčase ocenili aj fanúšikovia, ktorí tak svojim miláčikom odpustili aj prvopolčasové driemanie. Hráči sa z toho ale musia poučiť, hrať treba 90 minút.

Góly: 23. Fekiač, 62. a 69. Škopík - 45. Čonka

ŽK: 1 - 2

Stretnutie pred 200 divákmi rozhodoval Žeriava.

MFK: Jozef Vreštiak - Martin Ondrášik (46. Ján Lapin), Miroslav Gálik, Marek Fekiač (76. Lukáš Bambura), Filip Vajda, Radovan Rapčan, Ján Škopík, Andrej Michálik, Martin Karásek (81. Róbert Dianiška), Michal Baboľ, Martin Balko. Tréner: Ján Paulišin

Viac sa darilo Detvanom, ktorí doma vyhrali nad Poltárom 3:1. ILUSTRAČNÉ FOTO - SITA

Výsledky 20. kola: Vinica - Málinec 3:2, V. Krtíš - Podbrezová B 0:1, Revúca - Divín 2:1, Hnúšťa - Žarnovica 0:3, TJ Prameň Kováčová a Št. Bane mali voľno

14. Hnúšťa 17 3 2 12 11:46 11

Program 21. kola (nedeľa 27. apríla o 16:00 hod.): Žarnovica - MFK Detva (26. 4.), Málinec - MFK Lokomotíva Zvolen, Poltár - TJ Prameň Kováčová, Podbrezová B - Št. Bane, Hnúšťa - Fiľakovo, Divín - V. Krtíš, Vinica a Revúca budú mať voľno

6. LIGA SKUPINA C

Ďalšie regionálne derby sa hralo v Hriňovej, kde privítali posledné Dudince. Domáci favorit naplnil papierové predpoklady a zaslúžene napokon vyhral 3:1. Bodovať sa nepodarilo Pliešovciam, ktoré prehrali na ihrisku Jupie Banská Bystrica, ale ani Krupinčanom, ktorí v pomere 1:2 podľahli na ihrisku Repišťa.

Hriňová – Dudince 3:1 (1:0)

V prvom polčase sa veľmi pohľadný futbal nehral. Dej sa väčšinou odohrával v strede poľa, pričom aj šancí na skórovanie bolo ako šafránu. Hostia disciplinovane bránili, čo domácim robilo problémy presadiť sa vo finálnej fáze. Napriek tomu sa Spartak ale predsa len raz presadil. Po prestávke sa hosťom síce podarilo vyrovnať, no opraty zápasu prevzali pevne do rúk Hriňovčania. Tí potvrdili svoju prevahu aj ďalšími gólmi, pričom niekoľko ďalších šancí ešte nevyužili. Za zmienku stojí najmä nastrelená žrď Ursínyho brány.

Góly: 35. Pohorelec, 68. Malček, 76. Paprčka - 60. Ahmad

ŽK: 1 - 1

ČK: 0 - 1

Stretnutie pred 400 divákmi rozhodoval Koóš.

SPARTAK: Mário Michalík - Martin Chriašteľ, Ján Gelieň, Ján Malček (75. Martin Ľupták), Jozef Šulek, Jakub Chriašteľ (65. Ján Ľupták), Róbert Paprčka, Tomáš Pohorelec, Ladislav Moravčík, Ondrej Miklian, Michal Purdek. Tréner: Marián Kudlík

SLOVAN: Peter Ursíny - Marián Balog, Dominik Palovčík, Roman Mihálik, Ľubomír Vrca, Omar Ahmad, Tomáš Babik, Ladislav Kováč, Kristián Füle, Michal Jankovič, Patrik Teren. Tréner: Peter Dodok

Repište – Krupina 2:1 (1:1)

Domáci sa ujali vedenia už v 8. min. Hostia však zbrane nezložili a do polčasu sa im podarilo vyrovnať, pričom Strojár mal aj ďalšie dobré príležitosti na skórovanie. Nakoniec rozhodlo domáce prostredie, na malom ihrisku sa hráči Repišťa dokázali presadiť ešte raz, keď využili jeden z dlhých autov.

Góly: 8. a 48. Urblík - 25. P. Vilhan

Stretnutie pred 70 divákmi rozhodoval Kaliňák.

ŽK: 0 - 3

STROJÁR: Michal Zimány - Jaroslav Kindernaj, Pavel Vilhan, Peter Kindernaj, Marek Vaškor (75. Tomáš Murín), Michal Tóth (85. Ján Vilhan), Ján Hudec, Martin Selecký (82. Jakub Petrovský), Ján Ďurajka, Ján Strhársky, Tomáš Stanko. Tréner: Martin Selecký

Krupinčania by si bod zaslúžili, no nakoniec prehrali. ILUSTRAČNÉ FOTO - DANIEL VALACH

Jupie Banská Bystrica – Pliešovce 3:0 (1:0)

Favoritom stretnutia boli síce hostia, no na trávniku boli dominantnejší domáci futbalisti. Tí sa vedenia ujali v 15. min. Zehnalom. Pliešovce sa potom snažili o zvrátenie výsledku, no strelecky sa presadiť nedokázali. Naopak, domáci futbalisti si svoj náskok poistili dvomi gólmi v druhom polčase, ktoré napokon aj rozhodli.

Góly: 15. a 84. Zehnal, 64. Veselovský

ŽK: 2 – 0

ČK: 0 - 1

Stretnutie pred 120 divákmi rozhodoval Uhorskai.

TATRAN: Marek Gnida - Dušan Vrbiniak, Jakub Palovič, Juraj Záturecký, Ján Rerich, Lukáš Roziak, Marek Šimkovič, Mário Želiezka, Michal Filip (87. Richard Ihring), Ján Kucbel (67. Miroslav Danko), Roman Popper. Tréner: Stanislav Žigmund

Výsledky 18. kola: Priechod – Hrochoť 3:0, Jakub – Sásová 2:1, Sl. Ľupča – Šalková 0:0, Medzibrod – Č. Balog 0:0

14. Dudince 17 1 3 13 14:50 6

Program 19. kola (nedeľa 27. apríla o 16:00 hod.): MFK Strojár Krupina - Priechod, Hrochoť - TJ Tatran VLM Pliešovce, Č. Balog - MFK Spartak Hriňová, TJ Slovan Dudince - Sl. Ľupča, Šalková - Jakub, Medzibrod - Jupie B. Bystrica, Sásová - Repište