ZVOLEN. Matričný úrad mesta Banská Bystrica vydal pre prvé kolo prezidentských volieb 1837 voličských preukazov. Pre porovnanie - v roku 2009 ich bolo pre prvé kolo vydaných 1009. V meste je 66.157 oprávnených voličov a voliť môžu v 80 okrskoch.
Ako pre TASR uviedla tlačová tajomníčka z kancelárie primátora Banskej Bystrice Barbora Winterová, voličské preukazy boli vydané tým občanom mesta, ktorí nebudú v čase volieb v mieste svojho trvalého bydliska. Preukaz ich oprávňuje voliť v ktorejkoľvek volebnej miestnosti na Slovensku.
Podľa aktuálnych informácii z Mestského úradu vo Zvolene voličské preukazy si doteraz prebralo 924 obyvateľov mesta. Pred prvým kolom prezidentských volieb v roku 2009 si ich vybralo 584 ľudí.
Na rozdiel od Banskej Bystrice, kde sú už čísla úplné, vo Zvolene sa ešte mohli čiastočne zmeniť, keďže žiadosti vybavovali do 15.00 h. Informácie nám poskytkli krátko po 14. hodine.