Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Pre Zvolen sa sezóna skončila

HOKEJ EXTRALIGA: Nitrania postúpili do semifinále play off po hladkom víťazstve 4:0 na zápasy.

Zvolenskí hokejisti si po zápase podávajú ruky so súperom.Zvolenskí hokejisti si po zápase podávajú ruky so súperom. (Zdroj: TASR)

Zvolen - Nitra 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)

konečný výsledok série 0:4, do semifinále postíla Nitra

Úvodné minúty zápasu patrili domácim hokejistom. Vytvorili si tri gólové príležitosti, ale ani jednu z nich nevyužili. Nitrania aj v tomto stretnutí ťažili z chýb Zvolena. V 15. min sa k odrazenému puku dostal Piačka a otvoril skóre duelu - 0:1. O 33 sekúnd neskôr prišiel aj druhý úder hostí, prihrávku Nováka spoza bránky zužitkoval pri ľavej žŕdke pohotový Tománek - 0:2.

Domáci sa potom snažili o zníženie nepriaznivého stavu - najprv sa ocitol v šanci Brabenec, po ňom mieril do žŕdky Podkonický. Úradujúcemu majstrovi nevyšla ani dvojminútová presilovka o dvoch hráčov, v nej zvonila znovu žŕdka po Obšutovej tečovanej strele.

Na začiatku druhej tretiny sa snažil dostať puk za domáceho brankára Kováčik. Pohrozili aj Zvolenčania, v dobrej šanci sa ocitol Síkela, ale Kristan si poradil s jeho pokusom. V 25. min sa predral Tománek, no trafil iba žŕdku.

O tri minúty neskôr fauloval Hertl vo vyloženej šanci Henricha Ručkaya, rozhodca nariadil trestné strieľanie, ktoré nitriansky útočník nepremenil. V polovici zápasu mali šance aj ďbryndziariď, no Koren a Safronov neuspeli. Potom hrala Nitra minútu v početnej výhode o dvoch, ale chýbala vyložená príležitosť. Tá prišla až v posledných sekundách strednej časti, keď Henrich Ručkay ani na dvakrát neprehodil ležiaceho Šimka.

V treťom dejstve sa domáci snažili zdramatizovať vývoj zápasu. V 43. min sa dostal do dobrej streleckej možnosti Podkonický. Zakončoval až dvakrát podobne ako Ručkay, ale nenašiel recept na Kristana. Hostia v ďalších minútach opäť hrali v početnej výhode, dokonca 76 sekúnd o dvoch hráčov. Výsledkom bola iba žŕdka L. Nováka.

V 52. min mal tretí gól na hokejke J. Ručkay, sám pred Šimkom puk za jeho chrbát neposlal. Hráčom spod Pustého hradu chýbal dôraz v koncovke, pri puku boli o niečo neskôr ako súper a zaslúžene prehrali aj štvrtý štvrťfinálový duel.

Nepresadil sa ani Kamil Brabenec (v modrom), ktorého stráži Jozef Stumpel. FOTO - TASR

Góly: 15. Piačka (Ordzovenský, Lelkeš), 16. R. Tománek (L. Novák, Ordzovenský). Rozhodovali: Jonák, M. Novák, vylúčení: 8:6, presilovky a oslabenia: 0:0 – 1255 divákov

HKM: M. Šimko - Juraško, Obšut, Hraško, Safronov, L. Pokovič, J. Hertl, Ťavoda, Pichnarčík - Michal Chovan, Brabenec, A. Podkonický - Koren, Hebar, Martin Ďaloga - Ľ. Zuzin, P. Zuzin, Škvaridlo - Puliš, Čanky, Síkela

HK: Kristan - Nádašdi, Ordzovenský, D. Milo, M. Bača, M. Novák, F. Kuzma, Ďurkech - L. Novák, Stmpel, R. Tománek - J. Ručkay, Miroslav Kováčik, H. Ručkay - Bajtek, T. Chrenko, Martin Segľa - Piačka, Lelkeš, R. Mráz