Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Majstrovi hrozí koniec sezóny

HOKEJ EXTRALIGA: Nitra otočila nepriaznivý vývoj stretnutia a vedie v sérii 3:0.

Zvolen - Nitra 2:3 (1:0, 1:1, 0:2) - stav série 0:3

Tretí štvrťfinálový zápas medzi Nitrou a Zvolenom sa začal pod Pustým hradom vo svižnom tempe. Oba tímy si vytvorili príležitosti hneď v úvode, najväčšie spálili domáci, ktorí sa v 52. sekunde dostali do prečíslenia dvoch na jedného, Podkonický poslal puk P. Zuzinovi, ktorý nemal dobrú streleckú mušku. Na opačnej strane pohrozili o dvadsať sekúnd neskôr pred Šimkom Kováčik a J. Ručkay. V druhej minúte nemieril presne pred Kristanom ani voľný Hebar a vo štvrtej minúte to márne skúšal pred gólmanom HKM dvakrát L. Novák. Zvolenčania hrali potom tri presilovky v rade a druhú využili. Prudkú prihrávku Škvaridla usmernil do žrde korčuľou nešťastne Bajtek, puk sa následne od brankára dostal za čiaru - 1:0. Početná výhoda sa neskôr naskytla aj Nitranom, najväčšiu šancu nevyužil L. Novák. Vyrovnať mohli hostia aj v osemnástej minúte, keď sa rútili na bránku v prečíslení troch na jedného, ale Mráz neprihral a Šimka puk po jeho strele neprekvapil.

Po prestávke hokejisti spod Zobora pokračovali v druhej presilovke a Tománek sa ocitol v dobrej pozícii, zblízka neuspel. V 26. min to skúšal H. Ručkay, no zaujímavejší bol individuálny prienik Tománeka o tri minúty neskôr i keď bez efektívnej koncovky. Domáci pohrozili až v polovici zápasu. Hraško strieľal spoza kruhu a trafil žrď. Väčšiu aktivitu však prejavovala Nitra a vyplatilo sa. V 32. min vystrelil spoza kruhu Ordzovenský a po teči Lelkeša puk skončil za Šimkom - 1:1. Úradujúci majster zdvihol hlavu a v 34. min vyrovnal. Najprv sa dostal pred Kristana z ľavej strany Brabenec, brankár Nitry bol pozorný, no o niekoľko sekúnd nemal nárok na bekhend Hraška, ktorý tiesnený zužitkoval šikovnú prihrávku P. Zuzina - 2:1. Hostia opäť prepli na vyššie obrátky a vytvorili si gólové príležitosti. V ich zahadzovaní sa predbiehali Tománek, Bača a Bajtek. Pred prestávkou však pohrozili aj "bryndziari". Pred nitrianskym brankárom postupne neuspeli Koren, Čanky a Ďaloga

V tretej tretine najprv pohrozili zvolenskí hokejisti, konkrétne P. Zuzin a Hraško, no tešili sa zverenci trénera Stavjaňu. V 45. min po chybe P. Zuzina išiel puk na hokejku H. Ručkaya, ktorý vystrelil nad bránku, no z dorážky sa presadil Kováčik - 2:2. O 41 sekúnd privodil obrat po prihrávke Bajteka voľný Segľa, pred bránkou nemal problém pokoriť Šimka - 2:3. Domáci sa dlhšie spamätávali z týchto úderov, do šance sa dostal až v 53. min Podkonický, sám pred Kristanom neuspel. Tréner Turek siahol po oddychovom čase 65 sekúnd pred koncom tretieho dejstva a odvolal brankára, ale ani v šestici tím spod Pustého hradu neuspel a prehral aj tretí štvrťfinálový duel.

Zvolenčania (v bielom) prehrali s Nitrou aj v treťom zápase. Tentokrát na domácom ľade. FOTO: MARTIN HAVRAN - SITA

Góly: 9. Škvaridlo (J. Hertl), 34. Hraško (P. Zuzin) - 32. Lelkeš (Ordzovenský), 45. Miroslav Kováčik (H. Ručkay), 46. Martin Segľa (Bajtek). Rozhodovali: Lokšík, P. Stano, vylúčení: 2:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0 - 1816 divákov

HKM: M. Šimko - Juraško, Obšut, Hraško, Safronov, L. Pokovič, J. Hertl - P. Zuzin, Brabenec, A. Podkonický - Koren, Hebar, Martin Ďaloga - Ľ. Zuzin, M. Jurík, Škvaridlo - Puliš, Čanky, Síkela

HK: Kristan - Nádašdi, Ordzovenský, D. Milo, M. Bača, M. Novák, F. Kuzma, Ďurkech - L. Novák, Stümpel, R. Tománek - J. Ručkay, Miroslav Kováčik, H. Ručkay - Bajtek, T. Chrenko, Martin Segľa - Piačka, Lelkeš, R. Mráz

Jaroslav Török (asistent trénera Zvolena): „Odohrali sme kvalitný zápas s nasadením a množstvom šancí. Do súboja sme vstúpili so snahou prehrať súpera. O výsledku stretnutia rozhodla 46. min, keď sme inkasovali dva góly a z tohto šoku sme sa nespamätali. Myslím si, že chlapci odviedli dobrú prácu, snažili sa tlačiť do priestoru bránky, ale bohužiaľ nám to dnes nevyšlo. Veľkou škvrnou zápasu bolo zranenie Milana Juríka, po Bortňákovi ďalšieho centra. Neskladáme zbrane, zajtra chceme predviesť podobný výkon a vrátiť sa do Nitry.“

Antonín Stavjaňa (tréner Nitry): „Dnes to bol hokej vo vysokom tempe a s množstvom šancí. V závere to bol skôr psychologický boj, v ktorom sa prejavila únava a nervozita. Mali sme možno trochu viac síl a istoty. Zlomové góly sme dali zo situácií, ktoré neboli až také vyložené. To boli momenty, ktoré domácim zviazali ruky.“

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?