Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Pochváliť sa môžu viacerými úspechmi

Sezóna v bežeckom lyžovaní pokračovala ďalšími pretekmi Slovenského pohára.

Týždeň po majstrovstvách Slovenska v bežeckom lyžovaní sa uskutočnili dve kolá Slovenského pohára, ktoré hostili Martinské hole a Skalka pri Kremnici. Klub Ski Team Jase Látky sa zúčastnil oboch.

Na Martinských holiach súťažili len dorastenecké kategórie a veteráni, všetci voľnou technikou. Na týchto pretekoch Látky reprezentovali šiesti pretekári, ktorí dosiahli zaujímavé výsledky. Junior Andrej Segeč svoju kategóriu vyhral a medzi mužmi skončil na 2. mieste, keď ho zdolal len olympionik Peter Mlynár. Miroslav Šulek skončil v mužoch na 6. mieste, Eva Segečová ml. obsadila v ženách 2. a Janka Gombalová 3. priečku. Marko Chlebničan dobehol v mladších dorastencoch na 8. mieste a Eva Segečová st. sa medzi veteránkami tešila z víťazstva.

Slovenský pohár následne pokračoval na Skalke, kde pretekali všetky kategórie klasickou technikou a žiacke mali naplánované mix-team šprint. V dorasteneckých kategóriách sa bežali dlhé trate s hromadným štartom. Ski Team Jase reprezentovalo 16 bežcov.

Andrej Segeč na trati dlhej 10 km klasicky opäť vyhral medzi juniormi a v mužoch skončil na 2. mieste, len o 13 sekúnd za Mlynárom. Miroslav Šulek skončil v mužoch na 4., Eva Segečová ml. v ženách na 2. a Janka Gombalová na 4. mieste. Marko Chlebničan skončil na 10. mieste, no a z víťazstva sa tešila veteránka Eva Segečová st., ktorej na 4. mieste sekundovala Jarmila Trčanová.

V mladších žiakoch obsadili Kristína Sivoková a Zdenko Poliak pekné 4. miesta. V rovnakej kategórii obsadili miešané štafety v zložení Lucia Hazuchová (Látky) - Jakub Hazucha (Hriňová) 6. a Katarína Chlebničanová - Štefan Trčan (obaja Látky) 8. priečku. V starších žiakoch skončila na 8. mieste miešaná štafeta Nikola Hazuchová (Látky) - Jakub Ďurian (Kremnica), 9. priečku obsadili Veronika Vreštiaková (Látky) s Jozefom Podmanickým (Kremnica) a 11. skončili Janka Hazuchová - Adam Hazucha (Látky).

Dva preteky v jeden deň

Na pretekoch Slovenského pohára v bežeckom lyžovaní na Martinských holiach a Skalke nemohli chýbať ani reprezentanti LKHL Detvianska Huta – Látky. Na Martinských holiach absolvovali v náročnom teréne preteky voľnou technikou. V kategórii starších dorastencov, ktorí absolvovali trať 3 x 2,5 km voľnou technikou, sa z víťazstva tešil Ján Koristek a striebro získal Ján Nociar. Mladšie dorastenky absolvovali 2 x 2,5 km okruhy, pričom Veronika Slováková obsadila 7. miesto.

Pretekári LKHL Detvianska Huta – Látky si však body a niekoľko medailí priniesli aj pravdepodobne z posledného SP, ktorého dejiskom bola Skalka pri Kremnici. Zaujímavosťou pre mladších žiakov boli mix-štafety na 2 x 2 x 700 m (chlapec - dievča). Potešili aj najmladší pretekári, keď Šimon Kubiš so Sarah Šulekovou obsadili 5., Štefan Nociar so Žofiou Koristekovou 7. a Mirko Kret s Majkou Stupárovou 11. miesto. V kategórii mladších dorasteniek štartovali Veronika Slováková, Lenka Kuviková a Petra Kuviková. Najlepšie umiestnenia však dosiahli starší dorastenci v behu na 3 x 2 km, kde Ján Nociar skončil na 4. a Ján Koristek, ktorý zaostal za víťazom len o jednu stotinu, na 2. mieste.

Keďže sezóna sa končí, a snehu niet, starší dorastenec Ján Koristek sa po dobehnutí svojej kategórie rozhodol v ten istý deň postaviť aj na štart v kategórii mužov a juniorov (trať 5 x 2 km). Hoci oddychoval len 20 minút, svoje kvality potvrdil aj v tomto behu. Medzi juniormi skončil druhý a odniesol si tak druhú striebornú medailu.