Utorok, 19. jún, 2018 | Meniny má Alfréd

Majstri opäť prehrali

HOKEJ EXTRALIGA: Zvolenčania prehrali aj v Poprade, tentokrát dokonca nestrelili ani gól.

Poprad - Zvolen 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)

Pod Tatrami sa hral od úvodu vlažný hokej. Zvolenčanom sa nedaril prechod cez stredné pásmo, čo "kamzíci" pohodlne využívali a držali puk prevažne na svojich hokejkách. Prvú šancu pripravil Kroták pre Mlynaroviča, jeho bekhend z ťažkej pozície však skončil nad bránkou. Vzápätí hrali domáci v početnej výhode 5 na 3 a Mlynarovič s Krotákom si tentoraz úlohy vymenili, strela od modrej druhého menovaného napokon skončila za Šimkom. Zvolenský brankár mal aj naďalej viac práce a v 15. minúte po druhý raz lovil puk zo siete, keď z medzikružia presne namieril Vaic 2:0. Ani tento úder hostí nenakopol, naďalej hrali veľmi vlažne a pred odchodom do kabín zvýšil Sýkora v presilovke už na rozdiel troch gólov.

Dominancia kamzíkov pokračovala aj v prostrednej časti. Poprad si strážil svoje vedenie, s prehľadom kombinoval a nepúšťal Zvolenčanov k súvislejšiemu náporu. Tí sa nepresadili ani v presilovkách a tak mohli opäť pykať. Štvrtý gól mal na hokejke obranca Malina, jeho delovka od modrej opečiatkovala Šimkovu žŕdku. V závere druhej tretine sa hostia po druhý raz v zápase bránili dvojnásobnej presile a Vaic mohol z pravej strany dva razy zvýšiť, raz jeho puk zastavila konštrukcia, druhý projektil popradského hokejistu zvolenský brankár efektne skryl do lapačky. Zarovno s klaksónom ešte v samostatnom úniku zakončoval Lapšanský, no Šimko opäť svojich podržal.

Tretia tretina sa už len dohrávala a veľa šancí diváci nesledovali. V 47. minúte sa k sporadickej šanci hostí dostal Safronov, z uhla už veľa šancí nemal. Popradčania spečatili svoju výhru v 55. minúte, keď Drábek spoza brány nabil Bellušovi a bolo 4:0. Zvolen sa pokúsil aspoň o čestný úspech, Makovský doslova nabil Škvaridlovi pred Masalskisa, lotyšský brankár si však nulu vziať nedal a svojím pozorným výkonom doviedol kamzíkov k pohodlnému víťazstvu na nulu.

Góly: 7. A. Kroták (Mlynarovič, Fabian), 15. Ľ. Vaic (Matúš Paločko, S. Takáč), 20. T. Sýkora (Ľ. Vaic), 55. Belluš (Drábek, A. Lapšanský). Rozhodoval: Jonák, vylúčení: 7:7, navyše Brabenec (Zvolen) DKZ NSP, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0 - 1225 divákov

HKM: M. Šimko - Hraško, Juraško, J. Hertl, L. Pokovič, Safronov, Pichnarčík, Martin Ďaloga, Ťavoda - P. Zuzin, Brabenec, Michal Chovan - Škvaridlo, Hebar, A. Podkonický - Ľ. Zuzin, M. Jurík, Síkela - Čanky, Srnka, Koren

Ostatné výsledky 53. kola: B. Bystrica – Žilina 5:1, Martin – Trenčín 2:1, Nitra – Piešťany 3:4 sn, Košice – Skalica 5:2

10. Žilina 55 16 4 4 31 144:202 60

Program 54. kolo (utorok 4. marca o 17:00 hod.): Zvolen – Košice, Žilina - Poprad, Skalica - Nitra, Piešťany - Martin, Trenčín – B. Bystrica

1. Čerešne dozreli: Aj po zmenách na hypotekárnom trhu chutia!
  2. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  10. Nepodceňujte bolesť chrbta, môže ísť o zápalové ochorenie
  1. Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.
  2. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?
  3. Uncovering Artificial Intelligence in Slovakia
  4. Digitalizácia dokumentov firmám ušetrí nielen peniaze
  5. Intenzívne sa rozvíjajúca spolupráca s čínskymi univerzitami
  6. Šariš obliekol svoje pivá do unikátneho šatu
  7. Chcete zažiť skvelú dovolenku 2018? Na toto netreba zabudnúť!

Hoci patrí Lišov k najmenším obciam Hontu, ponúka najviac atrakcií

V obci je niekoľko zaujímavostí či kuriozít, ktoré nikde inde v Honte nenájdete.

Majstrom I. triedy napokon Bzovík, Sliač uspel v Očovej

Najvyššia oblastná futbalová súťaž vo Zvolene mala na programe posledné kolo sezóny 2017/2018.