Pri nesprávnom uhle môže byť pyramída nebezpečná

Veľká relaxačná pyramída, ktorej šírka základne je dva metre, vyjde človeka aj na dve stovky.

Jedna z tridsiatich piatich pyramíd, potrebných na generátor.Jedna z tridsiatich piatich pyramíd, potrebných na generátor. (Zdroj: ALEXANDER FILO)

DETVA. Prvýkrát sa stretol s liečivou silou pyramíd asi pred šiestimi rokmi a hneď začal celú problematiku podrobnejšie študovať. Veď najlepšia je vlastná skúsenosť. Radovan Babic z Detvy takú má.

„Najprv som sa snažil pomôcť vlastnej rodine, potom som si objednal pyramídu aj pre seba. Teraz ju mám v garáži,“ hovorí mladý muž.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pyramída mu pomohla pri zdravotných problémoch, stačilo pár pobytov v nej a imunita sa mu citeľne zvýšila. Dnes už pri chorobe ani nemáva zvýšenú teplotu.

Nie je jediným, kto v liečbu v pyramíde verí, no napriek tomu musíme priznať, že nemáme k dispozícii žiadne dôkazy o tom, že pyramídy majú naozaj liečivú moc. Nemáme pre vás ani príbeh o žiadnom zázračnom uzdravení. Nevieme, či je skutočne liečivá, aj keď viacerí to tvrdia. Je preto iba na vás, čo si z týchto informácií zoberiete.

SkryťVypnúť reklamu

Granit alebo žula

Zohnať takpovediac na mieru vyrobenú pyramídu nie je žiaden problém. A pri troche šikovnosti si ju dokáže vyrobiť každý domáci majster. Kľúčovú úlohu hrá pritom práve materiál.

„Na pyramídu pôsobia rôzne energie, či už z vesmíru, alebo zo zeme. Materiál pyramídy dokáže túto energiu nielen zachytávať ale aj kumulovať vo vnútri. Dôležitá je geometria a orientácia podľa magnetických pólov Zeme,“ dodáva Babic. Najlepším by bol granit alebo žula, z praktického hľadiska postačuje aj hliník či meď. Môže byť aj z dreva alebo drevo môžeme skombinovať s kovom - drevenú konštrukciu obložíme hliníkom.

Na zoznámenie sa s liečebnou silou pyramíd vraj postačí takzvaný pyramídový generátor. Je to sústava tridsiatich piatich malých pyramíd, ktorých výška a celkové rozmery sú optimalizované pre liečbu tela. Svojou energiou sa vraj vyrovná pyramíde s výškou 160 centimetrov. Je vhodný pre ľudí, ktorí si z priestorových dôvodov nemôžu dovoliť väčšiu pyramídu. Uloží sa pod posteľ a lieči. Dá sa zohnať za sedemdesiat eur.

SkryťVypnúť reklamu

gener_490.jpg

Pyramídový generátor.

Veľká relaxačná pyramída, ktorej šírka základne je dva metre, vyjde človeka aj na dve stovky. Steny môžu byť niečím vyplnené, no aj nemusia. Energia sa aj tak udržuje vo vnútri pyramíd. Keď si chcete postaviť vonkajšiu pyramídu, plné steny sú nevyhnutnosťou.

Ako v Egypte

Základná geometria je jednoduchá, najlepšie účinky má pyramída pri sklone 51 stupňov a 51 minút. Pri vyššom uhle to už nefungovalo tak dobre, práve naopak, pyramídy mali škodlivé účinky.

Podľa Radovana Babica všetko vychádza z geometrie pyramíd v Egypte. Egyptské pyramídy síce nemali liečebnú funkciu, no podľa niektorých výskumov dokážu generovať elektrickú energiu. Dobre, poviete si, čo nám to chce niekto nahovoriť? Veď sú to hrobky faraónov a nič viac. Egypt a elektrická energia nejdú k sebe. Možno nie a možno áno. To sa už ale dostávame do oblasti konšpirácií a záhad, na ktorej seriózna veda už dávno zabuchla dvere.

SkryťVypnúť reklamu

Bez liekov

„Každé ľudské telo má tendenciu liečiť sa prirodzeným spôsobom bez toho, aby bolo nutné používať lieky. Pyramída je síce investícia, no v tomto prípade tá najlepšia investícia – do zdravia,“ tvrdí Babic.

Na začiatku stačí dvadsať až tridsať minút, aby si telo zvyklo na novú energiu. Potom sa pobyty predlžujú.

„Ľudské telo prijíma energiu cez tráviaci systém, ktorý ju rozvádza do celého tela. Najviac jej ide tam, kde je choroba alebo bolesť,“ vysvetľuje Babic. Sám považuje pyramídy takmer za všeliek, pomáhajú od liečby rakoviny cez problémy s dýchacími cestami či urýchľujú hojenie zlomenín.

Detvan Radovan Babic žije momentálne v Anglicku a tam má aj svoju garážovú pyramídu. Snaží sa liečebnú silu pyramíd spopularizovať na Slovensku aj v Anglicku, otvorenejší k novým veciam sme práve my Slováci. „V Anglicku vám povedia, že tomu neveria, pretože o tom nikdy nepočuli,“ dodáva Radovan Babic. Neveria, pretože sa o tom neučili v škole. Akoby sme sa v škole mohli niekedy naučiť absolútne všetko.

Na generátor potrebuje tridsaťpäť pyramíd

Zaujímavou vlastnosťou pyramíd je priaznivé pôsobenie na potraviny.

DETVA. Rozmery, uhly, materiál, to všetko rozhoduje. Pyramída môže liečiť a naopak, jej pôsobenie môže byť škodlivé. Predtým ako sa do výroby tej svojej pustíte, skúste si zohnať čo najviac informácií od ľudí, ktorí pyramídy robia. Vôbec nemusia byť ďaleko.

„Momentálne robievam najmä pyramídové generátory a závesné pyramídy,“ hovorí Tomáš Štefanovič z Detvy, ktorého tiež zaujala liečivá schopnosť pyramíd. Keďže má nielen vlastné priestory, ale aj dostatok šikovnosti, rozhodol sa ich vyrábať. Zatiaľ pre rodinu, známych a priateľov.

pyr_490.jpg

Tomáš Štefanovič pri výrobe malej pyramídy. FOTO: ALEXANDER FILO

Výroba malej pyramídy nie je zložitá. Potrebujete plech, na ktorý si ju rozkreslíte, potom už len dobrými nožnicami vystrihnúť, poohýbať a znitovať. Ak si dáte záležať na detailoch, môže vám to vyjsť už aj na prvýkrát.

Tomáš urobí malú pyramídu rýchlo. Hneď ako ju dokončí, pripevní ju k hliníkovej doske. A potom druhú, tretiu a až tridsiatu piatu. Sedem krát päť pyramíd. To je pyramídový generátor. Hlavnou výhodou je, že nezaberá veľa priestoru.

Cesta k úspešnej výrobe sa neobišla bez omylov. „Zo začiatku som ich lepil, no pri zložitejšej preprave spoje nevydržali a generátor sa rozpadol,“ vysvetľuje Štefanovič.

Stretávame sa v jeho malej dielni na detvianskom sídlisku, ktorú si urobil z garáže. Na malé pyramídy má dostatočné rozmery, veľkú pyramídu by v nej celú určite neurobil. Do veľkých sa ani nepúšťa, vyskúšané má generátory a závesné pyramídy. Ide v podstate o konštrukciu bez výplne v stenách, ktorá sa zavesí nad posteľ.

Zaujímavou vlastnosťou pyramíd je priaznivé pôsobenie na potraviny. Stačí, keď ich poukladáte na jednoduchú konštrukciu nad pyramídovým generátorom. Energiou sa nabije aj voda vo fľaškách, potraviny nesplesnejú a vydržia podstatne dlhšie.

„Vyskúšali sme to na brokolici. Keď sme jednu dali nad generátor a druhú iba vedľa na policu, po pár dňoch už bolo vidieť rozdiely. Brokolica nad pyramídami vydržala podstatne dlhšie. My ho máme stále v komore a väčšinu potravín skladujeme práve takto,“ dodáva Tomáš.

Milan Suja

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Zvolen

Komerčné články

  1. V podzemí sa skrýva poklad nezmenený už 182 rokov
  2. Kondičný tréner: Motivácia na zmenu nestačí
  3. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  4. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  5. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  6. Konferencia eFleet Day 2025 hlási posledné voľné miesta
  7. Dobrý nápad na podnikanie nestačí. Firmy prezradili, čo funguje
  8. Realitný fond IAD IRF dosiahol historicky najvyššie zhodnotenie
  1. Katarína Brychtová: Každý nový začiatok je dobrý
  2. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska
  3. Kondičný tréner: Motivácia na zmenu nestačí
  4. Najlepšia dovolenka s deťmi pri mori: Kam letieť z Košíc?
  5. Na koho myslíš, keď si pripínaš narcis?
  6. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu
  7. Na Marka oharka do jarka
  8. Najlepšie okamihy svojho života zachytené s HONOR 400 Lite
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 27 968
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 19 594
  3. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme 8 490
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 416
  5. Dobrý nápad na podnikanie nestačí. Firmy prezradili, čo funguje 6 829
  6. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 4 326
  7. Kondičný tréner: Motivácia na zmenu nestačí 4 260
  8. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 4 001
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu