Štvrtok, 20. september, 2018 | Meniny má Ľuboslav(a)

Pod Urpínom vyfasovali sedmičku

HOKEJ EXTRALIGA: V 48. kole utrpeli Zvolenčania debakel na ľade susednej Banskej Bystrice.

Banská Bystrica - Zvolen 7:1 (1:0, 3:0, 3:1)

Zvolenčania nastúpili na duel s novicom, ruským obrancom Safronovom, ktorý má skúsenosti z NHL i KHL a Banskobystričania získali do defenzívy českého obrancu z Třinca Jakuba Kaniu. Hostia s tromi formáciami inkasovali už po 105 sekundách, keď sa v presilovke presadil White. Majster mohol vyrovnať v ôsmej minúte. Po prihrávke Chovana to spomedzi kruhov skúšal bezjzbalovým spôsobom Škvaridlo. Viac aktivity mali domáci hokejisti, ale nedokázali nájsť recept na prekonanie gólmana. "Bryndziari" hrozili z brejkov ale Kalemba puk za seba do prestávky nepustil.

V druhej tretine sa najprv Chovan ocitol v oslabení v úniku, ale nevedel si spracovať puk a do koncovky sa nedostal. "Barani" mali šance na druhý gól v 28. a 29. min, voľný Kadura neskóroval a po ňom Zigo neprehodil ležiaceho Šimka. Na opačnej strane strieľal spoza hráča dobre Brabenec a zblízka nevyrovnal ani Bortňák. Gól videl zaplnený štadión až v 31. min, keď tvrdo pálil z pravej strany Kafka. Potom padli góly v presilovkách, strieľala ich Banská Bystrica, vo výhode o dvoch hráčov zvýšil na 3:0 pri ľavej žŕdke Hudec a o 39 sekúnd neskôr sa presadil pre zmenu pri pravej žŕdke White.

Tretia tretina bola taktiež zaujímavá. V 43. min zahodil Martin dobrú možnosť na piaty gól zoči-voči Šimkovi. Zvolen sa však dostal k presilovkám, prvú o dvoch hráčov nevyužil, no druhú áno, keď puk poslal spred bránkoviska za Kalembu Bortňák. V 47. min nešportovo sekol Bambúcha Síkela, dostal päťminútový trest, no v oslabení unikal sám na domáceho brankára Chovan a keďže bol v koncovke faulovaný, nasledovalo trestné strieľanie. Krídelník majstrovského tímu ho nevyužil. Mohlo to mrzieť, pretože početnú výhodu napokon hráči spod Urpína využili v 52. min Lamperom, ktorý si nakorčuľoval z rohu pred bránku, no a na 6:1 už v hre piatich proti piatim zvýšil Kafka, keď si puk tečoval do bránky nešťastne zvolenský kapitán Brabenec. Debakel zavŕšil 85 sekúnd pred klaksónom tvrdou strelou obranca Martin.

Góly: 2. White (R. Konečný), 31. Kafka (Macháček, Kadura), 34. M. Hudec (Saracino, Kafka), 35. White (M. Hudec, Lunter), 52. Lamper (Kadura, Koma), 52. Kafka (Heizer), 59. James Martin (Lunter, Kafka) - 46. Bortňák (Safronov). Rozhodovali: M. Novák, Jonák, vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše Síkela (Zvolen) 5 + DKZ za seknutie, presilovky: 4:1, oslabenia: 0:0 - 2077 divákov

HC 05: Kalemba - Lepine, Saracino, James Martin, Macháček, Koma, Bambúch, Rosandič, Kania - M. Hudec, White, R. Konečný - Kafka, Heizer, Kadura - Lamper, Zigo, Lunter - Žilka, R. Gašpar, Dolník

HKM: M. Šimko - J. Hertl, L. Pokovič, Hraško, Safronov, Ťavoda, J. Mucha - Škvaridlo, Brabenec, Michal Chovan - Síkela, Bortňák, A. Podkonický - Čanky, M. Jurík, Ľ. Zuzin

Miroslav Chudý (asistent trénera Banskej Bystrice): „My sme zvládli zápas veľmi dobre. Pred stretnutím sme si hovorili, že musíme ísť do duelu skromne, s chladnou hlavou, musíme byť trpezliví. Išli sme striedanie po striedaní, dostali sme sa rýchlo do vedenia, čo bolo dôležité, pretože Zvolen mal menej hráčov, takže sme si chceli počkať, pokým mu odídu sily. Navyše, po inkasovanom góle musel otvoriť hru. Konečne sme sa presadili v presilovkách, dali sme v nich štyri góly. Mrzí ma iba, že sa nám zranil Konečný. Poďakovať sa musím aj skvelým divákom, hralo sa v dobrej atmosfére a zápas sme si užili.“

Július Šupler (tréner Zvolena): „Nebolo to najvydarenejšie stretnutie. Polovicu zápasu sme dokázali držať tempo so súperom, utvorili sme si šance, ale v priebehu troch minút v druhej tretine sme dostali góly a zlomilo sa to. Osobná disciplína bola slabá, takmer dvadsať minút sme hrali v oslabení, čo je tiež dôvod, prečo sme prehrali tak vysoko. Navyše sme si dali dva vlastné góly. Zápas nám nevyšiel, musíme si ho rozobrať. S naším výkonom nie som spokojný, musíme popracovať na efektivite streľby, pretože v štyroch zápasoch sme dali dva góly.“

Ostatné výsledky 48. kola: Žilina – Piešťany 4:1, Trenčín – Skalica 5:6 sn, Martin – Poprad 4:1, Nitra – Košice 0:1

10. Žilina 50 16 2 28 4 130:177 56

Program 49. kola (piatok 14. februára o 17:00 hod.): Zvolen – Trenčín (18:00 hod.), Nitra - Žilina, Košice - Martin, Poprad – B. Bystrica, Skalica - Piešťany

1. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

Trest 28 mesiacov za mrežami za nehodu s dvoma mŕtvymi

Vyšetrovanie ukázalo, že vodič motocykla jazdil o 70 kilometrov rýchlejšie.

Do Zvolena zavítal olympijský víťaz Matej Tóth, slávnostne otvoril Športovú akadémiu

Olympijského víťaza, majstra sveta a vicemajstra Európy, búrlivo privítali nadšené zvolenské deti.

Špirkov prvý hetrik, veľa vylúčení i detvianska strelecká nemohúcnosť

Ohlasy po zápase Zvolena s Detvou. Ako vnímali derby Rasťo Špirko, Lukáš Handlovský, Rasťo Gašpar i obaja tréneri?