Utorok, 17. október, 2017 | Meniny má Hedviga

Rozhodol jeden nešťastný gól

HOKEJ EXTRALIGA: Zvolenčania prehrali v Nitre jediným gólom z 59. minúty.

Nitra – Zvolen 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

V prvej tretine nebolo možné hráčom oboch celkov vytknúť snahu o strelenie gólu, no do prvej sirény divákov nerozveselili. V úvode druhej tretine strelecké suchoty pokračovali, hosťujúci Jurík či domáci Tománek a Kováčik skórovať v dobrých pozíciach nedokázali. V druhej polovici stretnutia dokázal domáci brankár Lakosil zmariť príležitosti Chovana, Bortňáka či Ďalogu. Zlepšená hra hostí sa prejavila aj do štatistík, Zvolenčania vyhrali druhú tretinu na strely 15:8. Tretia časť stretnutia pokračovala v rovnakom bojovnom duchu, v 52. minúte mal blízko ku gólu domáci Segľa, no po prihrávke Chrenka trafil iba bočnú konštrukciu bránky hostí. Krátko nato sa dostal do brejku Henrich Ručkay, no netrafil. V závere tretej tretiny domáci zvýšili snahu o strelenie rozhodujúceho gólu, Šimko sa prekonával vo výkone, ale 69 sekúnd pred treťou sirénou nahodil Chrenko prudký puk pred bránku hostí a Pupák ho tečoval za chrbát zvolenského brankára na konečných 1:0.

Gól: 59. Pupák (T. Chrenko, Martin Segľa). Rozhodovali: Baluška, Kubuš, vylúčení: 3:4, presilovky a oslabenia: 0:0 - 3128 divákov

HKM: M. Šimko - L. Pokovič, J. Hertl, Hraško, Pichnarčík, Ťavoda, J. Mucha - Škvaridlo, Brabenec, Michal Chovan - Martin Ďaloga, Bortňák, A. Podkonický - Ľ. Zuzin, M. Jurík, Síkela - Čanky

Výsledky 46. kola: Žilina – Trenčín 6:4, B. Bystrica – Piešťany 2:3, Martin – Skalica 2:4, Košice – Poprad 4:0

10. Žilina 48 15 2 4 27 123:172 53

Program 47. kolo (nedeľa 9. februára o 17:00 hod.): Zvolen – Martin, Košice - Žilina, Poprad - Nitra, Skalica – B. Bystrica, Piešťany – Trenčín