Nedeľa, 19. september, 2021 | Meniny má KonštantínKrížovkyKrížovky

Mešťania o víťazstve rozhodli v závere

V poradí 58. ročník tradičného Silvestrovského futbalu vo Zvolene vyhralo FC Mesto.

FC Mesto – AC Štácia 4:2 (1:1)

V príjemnom počasí a na perfektne pripravenom trávniku, aj vzhľadom na ročné obdobie, sa hral viac ako zaujímavý futbal. Oba tímy predvádzali počas celých 90 minút veľmi solídnu hru, ktorá sa pozdávala aj početnej diváckej kulise. Do vedenia sa dostali hráči FC Mesto, keď priamy kop rutinérsky premenil Sudimák. Súperovi sa vyrovnať podarilo ešte do prestávky, keď pekný center Roziaka zužitkoval hlavou Lihan.

V dobrom tempe sa hralo aj po prestávke. Tentokrát sa do gólovej výhody podarilo dostať Štácii. Nariadený pokutový kop s istotou premenil Lihan – 1:2. Následne sa začali striedať šance na jednej aj druhej strane, no skóre sa dlho nemenilo. Táboru FC Mesto sa ale nakoniec predsa len podarilo vyrovnať, presným strelcom bol Konôpka. Keď sa už zdalo, že rozhodovať budú pokutové kopy, Mešťania sa nadýchli k záverečnému tlaku a dvomi gólmi strhli predsa len víťazstvo na svoju stranu. Do streleckej listiny sa po druhýkrát zapísali Konôpka a z pokutového kopu Sudimák.

Futbal sa rozhodne páčil, pričom divákov potešila aj bohatá tombola, či dostatočná starostlivosť organizátorov, ktorí si taktiež zaslúžia absolutórium.

Góly: Sudimák 2 (druhý z 11 m), Konôpka 2 – Lihan 2 (druhý z 11 m)

Stretnutie pred 350 divákmi rozhodovali Branislav Hrdlička – Vladimír Mojžita, František Fazekaš.

FC Mesto: Ján Slančík – Pavol Kopičár, Jozef Ostrihoň, Ján Ďurčík, Peter Végh, Štefan Sudimák, Ján Kováč, Tomáš Ďubek, Marián Borgoň, Patrik Konôpka, Ján Bosák, Jaroslav Gunár, Marek Borgoň, Ján Turkota, Róbert Mozoláni, Jozef Ježík, tréner: Pavel Oťahel, ved. Mužstva: Vladimír Ďubek

AC Štácia: Daniel Valach – Jaroslav Kelemen, Marek Šimkovič, Róbert Slatinský, Martin Turkota, Dušan Vojtek, Lukáš Roziak, Milan Kujan, Michal Hromádka, Peter Lihan, Juraj Homola st., Boris Suja, Michal Kosorín, Ján Rausa, Ladislav Páleník, Peter Líška, Branislav Močko, tréner: Peter Lihan, ved. Mužstva: Július Borgoň