Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Zvolen sa posunul na piate miesto v tabuľke

Šupler je rád, že sa presadili hráči, ktorí potrebovali pre zdravé sebavedomie skórovať.

Hokej Extraliga 33. kolo: Zvolen - Skalica 5:4 (1:2, 3:1, 1:1)

Oba tímy začali opatrne, úvod stretnutia poznačili nevyužité presilovky na oboch stranách. Prvá vážnejšia šanca prišla až v desiatej minúte, keď sa pred Šimkom ocitol Kuľha, ale jeho bekhend na zvolenského gólmana neplatil. O dve minúty neskôr sa predral pred Romančíka Peter Zuzin, ale ani on nebol úspešný.

Vzápätí nevyšlo Skaličanom prečíslenie dvoch na jedného, konkrétne koncovka Kropáča. Až v štrnástej minúte sa to hosťom podarilo, rovnaké prečíslenie zužitkoval po prihrávke Kuľhu pred bránkou pohotový Obdržálek. Ten istý hráč sa tešil z gólu aj v 16. min, tentoraz tečoval v presilovke nahodený puk Vyrůbalíka od modrej - 0:2.

Domácim sa napokon podarilo ešte v prvej tretine znížiť. V prečíslení našiel M. Jurík na pravej strane Škvaridla, ktorý mieril bez prípravy z kruhu po ľade. Do šatne mohli ísť ešte viac spokojnejší Záhoráci, ak by Školiak prekonal Šimka zoči-voči pár sekúnd pred prestávkou.

Na začiatku druhej tretiny išiel sám na brankára Zvolena Obdržálek, no hetrik si nezaknihoval. Na opačnej strane v ďalšom prečíslení neuspel pri zakončení P. Zuzin. Majster sa napokon dočkal vyrovnávajúceho gólu. Mančák našiel presnou prihrávkou z pravej strany na vzdialenejšej žrdi Bortňáka, ktorý nemal problém zasunúť puk za Romančíka.

Vedenie na stranu domácich mohol privodiť v 26. minúte Brabenec, ocitol sa v dvoch šanciach voľný pred brankárom, ale nevyužil ich. Skaličania mali potom 42-sekundovú presilovku o dvoch hráčov, ale nenašli účinný recept na prekonanie súpera. Presilovku naopak využili hráči spod Pustého hradu. V 34. min sa pri pravej žrdi presadil Ľ. Zuzin a otočil skóre z 0:2 na 3:2.

Ani tento stav však dlho na tabuli nesvietil. Hostia ťažili v 37. min z chyby "bryndziarov", Šátek našiel z ľavej strany na pravej voľného Kutálka, ktorý sa nemýlil a vyrovnal. Štvrtý gól tridsaťdva sekúnd pred druhou prestávkou napokon pridal Bortňák, keď dostal puk za obranu a svoje sólo využil na radosť.

Záverečná tretina sa začala lepšie vyvíjať pre Záhorákov. V 47. min sa dostal k zakončeniu Lažo, po jeho prvej strele puk Šimko vyrazil, následne ho útočník Skalice netrafil, ale tretí pokus mu po otočke bekhendom vyšiel - 4:4. Domáci však zdvihli hlavu a v 52. min privodil tri body pre svoj tím peknou strelou z ľavého kruhu do horného rohu Románkovej svätyne Ľubor Zuzin. Keďže v tretej tretine odmietol tri šance na hetrik Obdržálek, šuplerovci mohli netradičné vianočné dresy krstiť.

V skratke

HKM Zvolen - HK 36 Skalica 5:4 (1:2, 3:1, 1:1)

Góly: 18. Škvaridlo (M. Jurík, Ľ. Zuzin), 23. Bortňák (Síkela, Mančák), 34. Ľ. Zuzin (Škvaridlo, J. Mucha), 40. Bortňák (Mančák, Síkela), 52. Ľ. Zuzin (Škvaridlo) - 14. Obdržálek (M. Kuľha), 16. Obdržálek (Vyrůbalík, Lažo), 37. Kutálek (Šátek, F. Novák), 47. Lažo (Kudrna, M. Preisinger), vylúčení: 5:3 na 2 min, navyše: 12. R. Kropáč (Skalica) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Holienka, Valach, 2401 divákov

Zvolen: M. Šimko - Juraško, Obšut, L. Pokovič, Hraško, Ťavoda, J. Mucha, Pichnarčík, M. Pospíšil - P. Zuzin, Brabenec, Michal Chovan - Ľ. Zuzin, M. Jurík, Škvaridlo - Mančák, Bortňák, Čanky - Síkela, Fekiač, Martin Ďaloga

Skalica: Romančík - Vyrůbalík, Barák, Mikéska, Trška, Krejčiřík, Srnec - M. Kuľha, R. Školiak, Obdržálek - Lažo, M. Preisinger, Kudrna - R. Kropáč, M. Sloboda, Stieler - F. Novák, Kutálek, Šátek - od 13. B. Jankovič

Hlasy

Július Šupler (tréner Zvolena): "Úvod zápasu nebol z našej strany dobrý, prehrávali sme v prvej tretine už 0:2, ale som rád, že v druhej časti hry sa obraz hry aj prístup mojich hráčov zmenil a chalani to otočili na svoju stranu. Záver stretnutia bol dramatický, moji hráči si dokázali utvoriť v tlaku dostatok gólových príležitostí a mnohé nevyužili. Som rád, že sa presadili hráči, ktorí potrebovali pre zdravé sebavedomie skórovať a potvrdiť svoje možnosti, perspektívu. Aj my sme však kopili chyby a vznikalo viacero prečíslení. Celkovo s hrou môžem byť spokojný."

Andrej Výboh (tréner Skalice): "Mali sme veľmi dobrý úvod do zápasu, ale po našej chybe v rozohrávke sme dostali v závere prvej tretiny gól. V ďalšom priebehu stretnutia sme robili chyby v obrane a dávali sme priestor súperovi, ktorý sa dostával do streleckých príležitostí a z nich aj ťažil. Výsledok je na počet gólov pekný, ale čo sa týka našej hry, kopili sme chyby v defenzíve - a to sa nám napokon aj vypomstilo."