Utorok, 26. september, 2017 | Meniny má Edita

Majster doma nestačil na Žilinu

HOKEJ EXTRALIGA: Zvolenčania v 25. kole podľahli na domácom ľade žilinským „vlkom“.

Zvolen - Žilina 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)

V prvej tretine riedko obsadený štadión videl množstvo šancí pred oboma bránkami. Do vedenia išiel Zvolen v oslabení, keď sólo využil v tretej minúte Chovan. Žilinčania však následne vyťažili z práve skončenej presilovky, zostali totiž v pásme a pred odkrytou bránkou sa nemýlil Varga. V polovici tretiny domáci prežili tlak hostí a neskôr mohli ísť opäť do vedenia. Síkela sa natlačil pred Mikoláša, ale neprekonal ho zblízka. V šestnástej minúte pred odkrytou žilinskou bránkou trafil do žrde Srnka. Minútu pred prestávkou sa na druhej strane nepresadil aktívny Varga, keď bekhendom neprehodil puk ponad betón Šimka.

Začiatok druhej tretiny patril hráčom spod Dubňa. Už po 40 sekundách vyťažili z chyby obrancov majstra. Z ľavej strany si nakorčuľoval pred bránku skúsený Klouda a šikovným spôsobom okabátil zvolenského gólmana - 1:2. "Bryndziari" sa postupne otriasli z tohto momentu a potrestali súpera v presilovke. Po šanciach M. Juríka a Ľ. Zuzina napokon uspel v polovici stretnutia Síkela, no puk putoval aj so šťastím ponad rameno Mikoláša a prepadol napokon za neho. V 34. min mal tretí domáci gól na hokejke M. Jurík, ale zoči-voči žilinskému gólmanovi ani na dvakrát neuspel. Na opačnej strane mal veľkú príležitosť obranca Dlouhý, ale pálil do žŕdky. Mrzieť ho to však nemuselo, pretože v 38. min vystrelil od modrej Ostrčil a tečovaný puk sa dostal za Šimka. Do šatne tak išli veselší hosťujúci "vlci".

V treťom dejstve sa znovu brankári oboch tímov nenudili, ale strelci na nich recept nevedeli nájsť. Peknú akciu predviedol najmä Chovan, prešiel pred Mikoláša v 52. min, ale puk poslal vedľa žrde. Gólový moment prišiel až v 55. min, Rúfus prešiel z ľavej strany, vystrelil, Šimko puk vyrazil a Linet z dorážky zvýšil vedenie svojho tímu. Zvolenčania ešte zdramatizovali záver, v 58. min predviedol brilantnú techniku Chovan a znížil na 3:4, avšak o štyridsať sekúnd prešiel po ľavej strane Tomas a umlčal domácich piatym gólom. V poslednej minúte mohol znížiť ešte na rozdiel gólu Síkela, ale nepremenil trestné strieľanie.

Góly: 3. Michal Chovan (P. Zuzin, Obšut), 30. Síkela (Hraško), 58. Michal Chovan (J. Mucha) - 5. T. Varga (Kalla, Šterbák), 21. Klouda (D. Buc, R. Tomas), 38. D. Buc (Ostrčil), 55. Linet (Rúfus, Kalla), 59. R. Tomas (Klouda, Šterbák). Rozhodoval: J. Konc, vylúčení: 2:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0 - 1030 divákov

HKM: M. Šimko - J. Hertl, Obšut, Pichnarčík, Hraško, Ťavoda, J. Mucha, L. Pokovič, Platil - P. Zuzin, V. Fekiač, Michal Chovan - Čanky, Srnka, Urgas - Síkela, M. Jurík, Ľ. Zuzin - Jakubík, Mahdalík, Buda

MsHK: Mikoláš - Šterbák, Ostrčil, Leško, Dlouhý, Bajaník, Rúfus - D. Buc, Klouda, R. Tomas - Valášek, Kalla, T. Varga - Drevenák, Linet, Macejka

Ostatné výsledky 25. kola: Piešťany – Košice 1:5, Poprad – Skalica 3:1, Martin – B. Bystrica 4:2, NitraTrenčín 2:3 sn

11. SR 20 16 3 2 1 10 31:64 14

Program 26. kola (piatok 29. novembra o 17:00 hod.): Zvolen – Poprad (18:00 hod.)

1. Urbanistická štúdia na využitie Barín dostala zelenú 448
  2. Zvolenská činohra prichádza s prvou premiérou v sezóne Foto 360
  3. Postup so Zvolenom do extraligy či prvý titul v Košiciach. Andrašovský spomína na najväčšie úspechy 258
  4. Voľby do VÚC 2017 Zvolen: Zoznam kandidátov na poslancov 205
  5. Kulinársku jablkovú súťaž Hontu vyhral jablkový mešec 103
  6. Aktivita zlodejov narastá, vykradli tri chaty 95
  7. Výsledkový servis LIMFU: Všetky zápasy sa hrali na ťažkom teréne 90
  8. Štvrtoligová Hriňová úspešne. Darilo sa aj piatoligistom, Kováčová zdolala lídra 88
  9. Potešila výhra MFK, gólman Jenčo, ale s výkonom tímu nevládne spokojnosť Foto 76