Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Šuplerovci doma zdolali lídra

HOKEJ EXTRALIGA: Zvolenčania v 18. extraligovom kole zdolali na vlastnom ľade vicemajstra z Košíc.

Zvolen - Košice 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Vo Zvolene videli diváci kvalitný hokej, na oboch stranách, hralo sa útočne, s nasadením. Vedenia sa ujali Košičania vo ôsmej minúte - po rýchlom prechode do útoku poslal Spilar z pravej strany prihrávku na Jenčíka, ktorý spomedzi kruhov prekonal M. Šimka - 0:1. Jenčík mal gól na hokejke aj v jedenástej minúte, no zoči-voči gólmanovi HKM sa tentokrát nepresadil. Domáci postupne vyrovnali hru a dostávali sa aj do šancí. Po akcii Michala Chovana nedokázal Juraško prekonať Hyláka, no napokon sa podarilo puk pretlačiť do bránky Petrovi Zuzinovi, ktorý v pätnástej minúte vyrovnal na 1:1. Gól do šatne mohol dať hosťom ešte Škvaridlo, ale z pravej strany neuspel. Zvolenčania však prišli o zraneného Podkonického.

V II. tretine gól nepadol, aj keď šancí bolo mnoho. Najprv po práci Brabenca nezasunul puk do odkrytej bránky Puliš a neujala sa ani dobrá strela Obšuta spoza kruhu. Košičania nevyužili takmer dvojminútovú presilovku o dvoch hráčov, v nej Spilar netrafil puk pred prázdnou bránkou. V 27. minúte vyšiel Obšut z trestnej lavice a jeho sólo v oslabení zneškodnil brankár hostí. V 34. minúte sa prezentoval peknou strelou spoza hráča Brabenec. Oba tímy hrozili, hokeju chýbala iba efektívna koncovka.

Do tretej časti lepšie vkročili domáci hokejisti. Najprv strelil v 42. minúte do žŕdky M. Jurík, na opačnej strane neuspeli pred Šimkom Bicek so Sojčíkom. Majstrovi vyšla presilovka v 44. minúte, Juraško z ľavej strany bombou prestrelil Hyláka. Hostia potom hrali v početnej výhode dvakrát a v 50. minúte dostali puk do bránky, ale nedovolene rukou Spilara, takže rozhodcovia neuznali gól. "Oceliari" sa snažil vyrovnať, dostali sa do viacerých príležitostí, ale inkasovali po peknej individuálnej akcii Petra Zuzina. Ten v 54. minúte prešiel z obranného pásma do stredu útočnej tretiny a prestrelil Hyláka - 3:1. Zvolen mohol ešte prikrášliť výsledok v presilovke, ale Škvaridlo, Baláž ani Brabenec nedokázali poslať puk do bránky. Košičania sa nedostali ani k záverečnej hre bez brankára.

Góly: 15. P. Zuzin (Juraško, Michal Chovan), 44. Juraško (Michal Chovan), 54. P. Zuzin (Juraško) - 8. R. Jenčík (Spilar, P. Bartoš). Rozhodoval: J. Konc, vylúčení: 4:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0 - 1719 divákov

HKM: M. Šimko - Juraško, Obšut, Hraško, L. Pokovič, Ťavoda, J. Mucha, Platil, Pichnarčík - P. Zuzin, Brabenec, Michal Chovan - Škvaridlo, A. Podkonický, V. Baláž - Puliš, M. Jurík, Ľ. Zuzin - Martin Ďaloga, Čanky, Fekiač

HC: Hylák - Martin Chovan, Štrbák, Kolba, Macejko, Cebák, Šeda, Deyl - Bicek, T. Marcinko, Sojčík - Spilar, P. Bartoš, R. Jenčík - Hrnka, Češík, R. Konečný - Matis, Boltun, Jokeľ

Ostatné výsledky 18. kola: Trenčín – B. Bystrica 0:5, Skalica – Nitra 2:7, Žilina – Poprad 2:5, Piešťany – Martin 4:1

11. SR 20 13 3 1 8 1 25:49 12

Program 19. kola (nedeľa 3. novembra o 17:00 hod.): Zvolen – Nitra, Trenčín – Žilina, Piešťany – B. Bystrica, Skalica – Martin, Košice - Poprad

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  2. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  4. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  5. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  7. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  8. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
  9. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
  10. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
  1. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
  2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  4. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  6. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  7. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  8. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Záver kopcovej sezóny bol na okruhu. Marcel Beník potvrdil titul majstra SR

Na záverečných pretekoch sezóny sa z nášho regiónu predstavili len bratia Beníkovci.

Traja jazdci MTB Racing Teamu po úspešnom víkende na Slovakia Ringu

Zomrel Marcel Daniš. Ten, čo hrával s Dežom

Počúvať bigbít cielene nebolo možné, nebolo kde, zaspomínal v minulosti známy zvolenský bigbiťák.

Marcel Daniš.

Tóth vytvoril v Dudinciach rekord, splnil limit na OH (+ FOTO)

Sychravé počasie, mokrá trať, ale aj medzinárodná konkurencia. Aj taká bola Dudinská päťdesiatka počas pandémie koronavírusu.

Matej Tóth vyhral v Dudinciach švrtýkrát, čím vytvoril nový rekord.