Majstrovi sa stále nedarí

HOKEJ EXTRALIGA: Zvolenčania sa stále trápia, na domácom ľade podľahli Skalici.

Zvolen - Skalica 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

Zvolen začal už aj s posilou Obšutom zápas aktívne a ujal sa rýchlo vedenia. V 22. sekunde poslal od mantinelu z uhla puk pred bránku Brabenec a ten putoval od korčule Kozáka za prekvapeného Romančíka - 1:0. Domáci mohli ísť aj do dvojgólového vedenia, ak by v desiatej minúte prehodil P. Zuzin ležiaceho gólmana. Skaličania vyrovnali v päťnástej minúte z rýchleho protiútoku, Obdržálek vysunul Laža, ktorý prekonal Šimka z pravej strany peknou strelou.

Po prvej prestávke mali hostia viac šancí. V 22. min cez Hraška prešiel Kropáč, ale nenašiel recept na zvolenského brankára. O dve minúty sa cez dvoch obrancov dostal Preisinger, ale koncovku mu napokon stihol prekaziť Pokovič. V polovici zápasu to skúšali pred Romančíkom zblízka hokejisti spod Pustého hradu Ľ. Zuzin a M. Jurík, stav však nezmenili. Horúce chvíle prišli pre majstra v 35. min. Zbytočne sa faulami oslabil a pykal. Najprv využil presilovku o dvoch hráčov po prihrávke Školiaka z pravej strany bez prípravy v ľavom kruhu Obdržálek a o necelú minútu v presilovke o jedného hráča poslal puk pred bránku Kropáč, kde iba nastavil hokejku Šátek - 1:3. Domáci sa ani za tohto stavu nepoložili, opäť začali útočiť, dokonca dostali puk za brankára, keď sa presadil Brabenec. Rozhodca Štefik sa "upískol", pretože usúdil, že Romančík má puk vo svojej moci. Gól do šatne neplatil.

Zvolenčanom sa napokon v tretej tretine podarilo znížiť. V 45. min Obšut poslal do úniku Podkonického, ktorý naskytnutú príležitosť využil. Vyrovnanie mali potom na hokejkách Chovan i Brabenec, ale Romančíka zoči - voči neprekonali. Prvú presilovku v zápase hral úradujúci šampión až v 53. min a počas nej sa dostal do dobrých možností, ktoré skalický brankár kryl. Domáci napokon doplatili na chybu v 58. min. Lažo opäť prešiel po pravej strane a z kruhu prekonal Šimka - 2:4. "Šuplerovci" to ešte v závere skúsili s hrou bez brankára, ale nedokázali zdramatizovať stretnutie.

Góly: 1. Brabenec (P. Zuzin, Michal Chovan), 45. A. Podkonický (Obšut) - 15. Lažo (Obdržálek), 35. Obdržálek (R. Školiak, Barák), 36. Šátek (R. Kropáč, R. Školiak), 58. Lažo. Rozhodoval: Štefík, vylúčení: 4:1, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0 - 1418 divákov

HKM: M. Šimko - Juraško, Obšut, Hraško, L. Pokovič, Ťavoda, J. Mucha, od 21. min Pichnarčík - P. Zuzin, Brabenec, Michal Chovan - Škvaridlo, A. Podkonický, V. Baláž - Síkela, M. Jurík, Ľ. Zuzin - Fekiač, Čanky, Puliš

HK 36: P. Romančík - L. Kozák, Barák, Krejčiřík, Trška, Staňo, Mikéska - Obdržálek, R. Školiak, Lažo - Preisinger, Stieler, R. Kropáč - Šátek, B. Mráz, Kutálek

Július Šupler (tréner Zvolena): „Vedeli sme, že Skalica má dobré presilovky, hrá organizovane a využíva rýchle brejky, a to sa napokon aj ukázalo, keďže dali góly z presiloviek i z brejkových situácií, a to o zápase rozhodlo. Nemôžem povedať, že moji hráči sa nesnažili, ale nedokázali sme prekonať mladého brankára, na ktorého sme vystrelili 46-krát a dali sme iba dva góly. Našou rezervou je efektivita streľby, na ktorej odstránení pracujeme, no vyskočila nám aj otázka hernej a osobnej disciplíny a musíme to takisto riešiť.“

Jozef Turek (tréner Skalice): „Odohrali sme výborný zápas. Som rád, že nás nezlomil rýchly inkasovaný gól. Naopak, začali sme sa postupne zdvíhať, vyrovnali sme krok i stav zápasu. V druhej tretine rozhodli presilovky, ktoré sme využili. Upozorňoval som hráčov pred treťou tretinou, že Zvolen má silné mužstvo, že jeho chvíle ešte prídu a aby sme sa nenechali vylučovať. Domáci tlak prišiel, bol veľký, ale výborne sme zahrali v strednom aj obrannom pásme a to napokon rozhodlo o výsledku. Výborný zápas odohrali Školiak, Lažo a brankár Romančík. V tíme je veľká maródka, hráme na tri pätky, preto by som sa chcel hráčom poďakovať, zanechali v zápase úplne všetko a hrali na hranici svojich možností.“

Ostatné výsledky 15. kola: Martin – Žilina 4:1, Nitra – B. Bystrica 5:3, Košice – Trenčín 2:1, Poprad – Piešťany 6:4

11. SR 20 12 3 1 1 7 25:43 12

Program 16. kola (nedeľa 27. októbra o 17:00 hod.): Žilina – Zvolen (16:30 hod., TV), Skalica - Poprad, Košice - Piešťany, Trenčín - Nitra, B. Bystrica – Martin