Nedeľa, 22. júl, 2018 | Meniny má Magdaléna

Šláger kola rozhodol gól Janovského

FUTBAL 1. TRIEDA: Hontianske Nemce potvrdili narastajúcu formu aj na ihrisku Sliača.

Sliač - Hontianske Nemce 0:1 (0:1)

Kým domáci svoje šance nevyužili, hostia po strelení gólu kontrolovali vývoj duelu veľmi úspešne.

Gól: Janovský. ŽK: 4 - 3. Pred 150 divákmi rozhodoval Hanuska. Sliač: Suja - Kadáš, Végh, Vronský, Német, Fekiač, Václavík, Machava, Dina, Horňák, Uhaľ (Nemec, Kíšik). H. Nemce: Husár - Zátek, Palkovič, Kocka, STanko, Marunčiak, Babiak, Mwelaga, Uhler, Janovský, Mešter (Šnek, Gembický, Pisár)

ŠKP Detva – Lieskovec 0:4 (0:3)

Domáci nezvládli hlavne prvý polčas, v ktorom inkasovali trikrát. Po prestávke sa hra vyrovnala, no skúsení hostia zápas kontrolovali.

Góly: Koska, Debnár 2, Borgoň. Pred 100 divákmi rozhodoval Ozan. ŠKP Detva: Chriašteľ – M. Ľupták, R. Ľupták, Chamula, Odzgan, Ondrášik, Baláž, Martin Melich, Závodný, Haring, Šufliarsky (Krnáč, Tabaček, Miroslav Melich). Lieskovec: Lauro – Debnár, Prostredný, Sudimák, Mácsadi, Konôpka, Koska, Konček, Novák, Lietava, Pepich (Výbošťok, Borgoň, Plesník)

Stožok – Kriváň 3:6 (0:4)

Jednoznačná záležitosť hosťujúcich hráčov, ktorí mali tentokrát obuté efektívne kopačky.

Góly: Solárik 3 - Košút, Vajs, Miroslav Chlebničan ml. 2, Panica 2. ŽK: 0 - 3. Pred 60 divákmi rozhodoval Škurla. Stožok: Sebíň – Figura, Klimo, Malatinec, J. Výbošťok, Fekiač, Hukeľ, Mikuš, Jozefík, M. Výbošťok (Šufliarsky, Lupták, S. Fekiač). Kriváň: Kružliak – Mir. Chlebničan, Mravec, Močár, Mir. Chlebničan ml., Košút, Marcinek, Panica, Vajs, Zemko, Petrek (Purdek, Hromják, Kráľ)

Látky - Vígľaš Pstruša 3:0 (1:0)

Góly: GKortiš 2, Škopík. ŽK: 0 - 2. Pred 200 divákmi rozhodoval Konček. Látky: Chlebničan - Kurčík, M. Kubiš, Škopík, Tazberík, Gombala, Kortiš, Segeč, Slovák, J. Kubiš, Veber (Gondáš, Olšiak, Košút). V. Pstruša: Valocka - Tereň, Válovčan, Kulich, Ostrihiň, Kučera, Uhliar, Košút, Zošiak, Čavrnoch, Pohanka (Purdek, Kráľ)

Sielnica- Dobrá Niva 1:1 (1:0)

V prvom polčase pôsobili lepším dojmom domáci, po zmene strán pre zmenu hostia.

Góly: Zošiak - Ján Baláž. ŽK: 4 - 2. Pred 70 divákmi rozhodoval Želiezka. Sielnica: Paprčka - Políček, Húšťava, Zošiak, Michal Menyhért, Ján Ryboš, Jozef Ryboš, Lesay, Jesenský, Holotík, Marián Menyhért (Milan Horňák, Matej Horňák, Kán). D: Niva: Slančík - Kyslý, R. Zbončák, Cibuľa, Kolény, Ján Baláž, Jaroslav Baláž, Martin Baláž, Kucbel, V. Zbončák, Pavúk

Babiná - Zvolenská Slatina 1:2 (0:2)

Domáci podali najslabší výkon sezóny. Hostia to mali uľahčené najmä v prvom polčase. V druhom Babiná síce výraznejšie pridala, otočiť úplne vývoj vo svoj prospech sa jej ale už nepodarilo.

Góly: Gunár - Mlynár 2. ŽK: 2 - 1. Pred 80 divákmi rozhodoval Dado. Babiná: Dlhoš - baláž, Dančo, Izairi, Kuchárka, Hanuska, Szoke, Výboch, Gunár, Almáši, Kosorin (Paulovčík, Fraňa, Bozalka). Zv. Slatina: Slovák - Pavlík, Schieber, Bánovský, Kubovský, Maliník, Mlynár,m Lipták, Paška, Vaculčiak, Žákovic

Podzámčok – Bzovík 3:0 (0:0)

Hostia sa prezentovali sympatickým dojmom hlavne v prvom polčase. Dokonca sa mohli dostať do vedenia, no svoju šancu nevyužili. Po zmene strán už mali prevahu domáci, ktorým sa trikrát podarilo aj skórovať, čím doviedli zápas do víťazného konca. Od vyššej prehry Bzovík zachránil brankár Pavlenda.

Góly: J. Gašpar, Martin Babiak, Hrčka. ŽK: 2 - 2. Pred 100 divákmi rozhodoval Paučo. Podzámčok: A. Vilhan - Miroslav Babiak, Hrčka, Golian, Martin Babiak, E. Gašpar, Frlajs, Ratkovský, Polgár, D. Vilhan, J. Gašpar (Hakel, Sluka). Bzovík: Pavlenda - Pápay, Kollár, Zaťkov, Babic, Križan, Augustín, Ližbetin, Slúka, DIaniš, Gerát

14. Sielnica 12 1 3 8 14:37 6

Program 13. kola (nedeľa 27. októbra o 14:00 hod.): Lieskovec - Stožok, Bzovík - ŠKP Detva, H. Nemce - Podzámčok, Zv. Slatina - Sliač, D. Niva - Babiná, V. Pstruša - Sielnica (SO UHČ), Kriváň - Látky

1. Špeciálna príloha: Krížovky na leto