Pondelok, 20. september, 2021 | Meniny má Ľuboslav(a)KrížovkyKrížovky

Lieskovec má na čele už päťbodový náskok

FUTBAL 1. TRIEDA: Líder z Lieskovca zdolal doma Podzámčok, ktorý tak druhú priečku v tabuľke prepustil Látkam.

Lieskovec – Podzámčok 4:0 (2:0)

V 11. kole sa stretli mužstvá z vrchných pozícií tabuľky. Diváci videli pekný futbal, ktorý viedla skvelá rozhodcovská trojica. Domáci boli favoritom, čo sa odrazilo aj na konečnom skóre stretnutia.

Góly: Sudimák 2, Lietava, Koska. ŽK: 1 - 2. Pred 350 divákmi rozhodoval Srholec. Lieskovec: Kadeřábek - Debnár, Prostredný, Sudimák, Borgoň, Mácsadi, Konôpka, Koska, KOnček, Pšenica, Lietava (Výbošťok, Pepich, Kováč). Podzámčok: A. Vilhan - Miroslav Babiak, S. Hrčka, Golian, Martin Babiak, Gašpar, Frlajs, Ratkovský, Polgár, D. Vilhan, Ľ. Hrčka

ŠKP Detva – Stožok 3:0 (2:0)

Po celý zápas boli domáci lepší. Hralo sa na jednu bránu.

Góly: Odzgan, Šufliarsky, Haring. ŽK: 2 - 1. Pred 50 divákmi rozhodoval Želiezka. ŠKP Detva: Chriašteľ – Jančík, Ľupták, Chamula, Odzgan, Ondrášik, Pat. Baláž, Melich, Krnáč, Haring, P. Šufliarsky. Stožok: Sebíň – Figura, Klimo, Malatinec, Solárik, J. Fekiač, Hukeľ, Ďuriš, J. Šufliarsky, Š. Fekiač, R. Lupták

Vígľaš Pstruša – Kriváň 0:0

Prvý polčas mali domáci naviac, vytvorili si veľa šancí, ktoré ale nevyužili. V druhom dejstve domáci zahodili pokutový kop, čo poznačilo ďalší priebeh. Šance si vytvoril aj súper, ale gól napokon nepadol.

ŽK: 2 - 0. Pred 80 divákmi rozhodoval Mojžita. V. Pstruša: Valocka – T. Tereň, Válovčan, Kulich, J. Ostrihoň, Kučera, Ľ. Lupták, Uhliar, J. Košút, Zošiak, Pet. Čavrnoch (Pav. Čavrnovh, Pohanka). Kriváň: Kružliak – Mir. Chlebničan, Mravec, Močár, Gonda, Košút, Marcinek, Panica, Vajs, Zemko, Petrek (Purdek)

Bzovík – Sliač 2:1 (2:0)

Hral sa zápas dobrej úrovne. Domáci v prvom polčase využili dve šance a hoci hostia po prestávke znížili, svoj náskok si už udržali.

Góly: Gerát, Sedmák - Machava. ŽK: 0 - 2. Pred 80 divákmi rozhodoval Škurla. Bzovík: Pavlenda - Pápay, Kollár, Sedmák, Zaťkov, Augustín, Ližbetin, Slúka, Dianiš, Gerát, Očenáš (Dlhopolec, Babic, Kriško). Sliač: Zemiar - Struhárik, Végh, Machava, Nemec, Lepieš, Német, Dina, Václavík, Fekiač, Vronský (Biba)

Hontianske Nemce – Babiná 4:1 (2:1)

Domáci hrali zo začiatku vo vysokom tempe a získali dvojgólový náskok. Pred koncom polčasu ale hostia znížili z ojedinelej šance. Po zmene strán mali navrch domáci, ktorí pridali ďalšie dva góly.

Góly: Janovský, Melaga, Marunčiak, Farion - Hanuska. ŽK: 3 - 2. Pred 60 divákmi rozhodoval Paučo. H. Nemce: Husár - Zátek, Palkovič, Kocka, Stanko, Marunčiak, Farion, Babiak, Melaga, Uhler, Janovský (Mešter, Šnek). Babiná: Dlhoš - Sirota, Baláž, Dančo, Izairi, Kochárka, Hanuska, Szoke, Výboch, Gunár, Melicherčík (Bozalka)

Zvolenská Slatina – Sielnica 5:1 (3:0)

Góly: Maliník, Vitelj 3, Ľupták - Ryboš. ŽK: 0 - 2. Pred 110 divákmi rozhodoval Konček. Zv. Slatina: Slovák - Pavlík, Schieber, Bánovský, Kubovský, Ľupták, Holubek, Maliník, Mlynár, Vitelj, Lipták (Sekereš, Paška, Kubovský). Sielnica: Paprčka - Políček, Húšťava, Ryboš, Zošiak, Menyhért, Kán, Torňoš, Horňák, Biba, Drahoň

Dobrá Niva – Látky 0:0

Vo vyrovnanom stretnutí mali mierne navrch domáci futbalisti, ktorí ale nevyužili svoje dobré šance hlavne v druhom polčase.

ŽK: 1 - 2. Pred 100 divákmi rozhodoval Marko. D. Niva: Vician - R. Zbončák, Cibuľa, J. Baláž, M. Baláž, Kucbel, Raniak, M. Baláž, V. Zbončák, Pavúk, Slančík (J. Baláž, Šimko, Kolény). Látky: Chlebničan - Krkoš, Kurčík, Kubiš, Skopík, Gombala, Kortiš, Segeč, Olšiak, Kuvik, Veber (Košút, Tazberík, Gondáš)

14. Sielnica 11 1 2 8 13:36 5

Program 12. kola (nedeľa 20. októbra o 14:00 hod.): Stožok - Kriváň, Látky - V. Pstruša, Sielnica - D. Niva, Babiná - Zv. Slatina, Sliač - H. Nemce, Podzámčok - Bzovík, ŠKP Detva - Lieskovec (SO UHČ)