Utorok, 23. január, 2018 | Meniny má Miloš

Ďalšia domáca strata bodov

HOKEJ EXTRALIGA: Zvolenskí hokejisti tentokrát doma nestačili na Skalicu.

Zvolen - Piešťany 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Vo Zvolene v úvodných dvoch tretinách padali góly iba z presiloviek. V prvej časti sa dlho nič nedialo, v oslabení sa zblízka nepresadili Baláž so Škvaridlom, v presilovke potom neuspel Melichárek sám pri pravej žrdi pred Šimkom. V osemnástej minúte po Muchovej strele od modrej tečoval puk rukou Huňady a prekonal hosťujúceho Tomeka, ale hlavný arbiter Lauff gól neuznal a odmietal aj poradu s videorozhodcom. Zvolenčanom to napokon vyšlo v samom závere, dve sekundy pred prvou prestávkou ťažili z početnej výhody o dvoch hráčov, keď sa presadil Juraško tvrdou strelou.

V strednej časti najprv Melichárek v presilovke pálil do žŕdky. V polovici duelu sa domáci Síkela dostal do úniku, gólman Tomek vykorčuľoval za pukom takmer až na modrú čiaru, bol však pri ňom skôr zvolenský útočník, ale následne pred prázdnou bránkou z ľavého kruhu taktiež mieril do žŕdky. O pár sekúnd sa na opačnej strane ocitol v šanci J. Ručkay, ten pre zmenu neprehodil puk cez ležiaceho Šimka pod hornú žŕdku. Piešťancom sa podarilo vyrovnať až v 33. minúte, v presilovke po peknej kombinácii prvej formácie skóroval voľný S. Saliji. V 35. minúte sa vedenia ujali hostia: Podkonický stratil puk v útočnom pásme pri mantineli po dôraze Valábika, zmocnil sa ho Bartánus, ktorý s ním prešiel až do útoku a z pravého kruhu švihom prekvapil Šimka - 1:2. Zvolenský brankár potom čelil trestnému strieľaniu po faule Hertla na Bartánusa. Strelec druhého gólu "havranov" síce prekonal gólmana HKM, ale toho opäť zachránila pravá žŕdka.

V tretej tretine sa domáci snažili vyrovnať, mali navrch, proti výbornému Tomekovi to skúšali Huňady, Podkonický, Brabenec, Puliš, ale "bryndziari" predvádzali žalostnú koncovku. Piešťanci si víťazstvo na ľade majstra nenechali vziať, keďže v posledných sekundách sa v hre bez brankára nepresadili zblízka ani Ľ. Zuzin a Škvaridlo.

Góly: 20. Juraško (Puliš, Brabenec) - 33. S. Saliji (Melichárek, R. Filip), 35. M. Bartánus (Valábik). Rozhodoval: Lauff, vylúčení: 6:6, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0 - 1071divákov

HKM: M. Šimko - L. Pokovič, Juraško, Hraško, J. Hertl, Ťavoda, J. Mucha - Puliš, Brabenec, Podkonický - Škvaridlo, Huňady, V. Baláž - Ľ. Zuzin, M. Jurík, Síkela - Čanky, Urgas, Martin Ďaloga

ŠHK 37: Tomek - A. Drgoň, R. Filip, Bučka, Valábik, Škadra, Biro, A. Hruška, Brňák - S. Saliji, Melichárek, J. Románek - J. Ručkay, V. Nemec, M. Bartánus - Lelkeš, Holovič, Lušňák - Toman, Mišura, Haring

Ľubomír Oslizlo (tréner Zvolena): „Chceli sme bojovať, ale nepodarilo sa to. Rozhodli dva momenty za stavu 1:0, keď dal Síkela pred prázdnou do žŕdky. Ak by sme súperovi odskočili na 2:0, mohlo sa to vyvíjať inak. Druhý moment je dôležitejší: v druhej tretine sme urobili zbytočné fauly, jeden v útočnom a dva v strednom pásme. a tým pádom sme dostali súpera do hry, pretože v oslabeniach sme inkasovali dva góly. Súper to už potom ustrážil, i keď v tretej tretine sme sa snažili zo všetkých síl. Chlapcom nemôžem uprieť bojovnosť, ale nemáme šťastie pri šanciach dať viac ako tri góly, dávame jeden alebo dva - a to je veľmi málo. Snaha tam je, ale je to upracované a chýba nám trosku šťastia.“

Roman Sýkora (asistent trénera Piešťan): „Prišli sme do Zvolena bodovať, nemohli sme si dovoliť zaváhať. Od toho sa odvíjala aj prvá tretina, ktorá bola vyrovnaná, bohužiaľ, dve sekundy pred prestávkou sme inkasovali, keď sme neustáli oslabenie o dvoch hráčov. Tento nešťastný gól nás však nakopol a v druhej tretine, kde sme boli aktívnejší. Podarilo sa nám otočiť skóre, navyše sme nastrelili aj tri žŕdky. Do tretej tretiny sme išli s tým, aby sme tento stav čo najdlhšie udržali a napokon sme bojovnosťou vydreli víťazstvo. Chalanom patrí vďaka a verím, že nás to nakopne do ďalších zápasov.“

Ostatné výsledky 5. kola: Skalica – Žilina 4:0, Košice – B. Bystrica 4:2, Nitra – Martin 7:0, Poprad – Trenčín 4:1

11. SR 20 5 1 0 1 3 12:17 4

Program 6. kola (nedeľa 29. októbra o 17:00 hod.): Skalica – Zvolen, Žilina – Martin, B. Bystrica – Nitra, Trenčín – Košice, Piešťany - Poprad

1. Zvolenská teplárenská skončí rok zrejme so stratou Foto 262
  2. Záver derby vyznel tragikomicky, Zvolen strelil Detve dva góly do prázdnej brány 188
  3. Partia vysokoškolákov si vyskúšala život v USA Foto 127
  4. Lukáš Jurík v N. Zámkoch: Chcel som hrať v mužstve, ktoré má reálnu šancu na play-off 111