Sobota, 19. jún, 2021 | Meniny má AlfrédKrížovkyKrížovky

Detva nakoniec vybojovala aspoň bod

FUTBAL 5. LIGA: Futbalisti Kováčovej sklamali výkonom v Žarnovici, Detva dobiehala zameškané v druhom polčase.

Žarnovica – Kováčová 4:0 (2:0)

Hostia po náročnom derby stretnutí so Zvolenom tentokrát herne neoslnili. Naopak, hráči Prameňa sklamali, pretože pomerne skoro začali pôsobiť odovzdaným dojmom a svojmu súperovi uľahčili cestu za hladkým víťazstvom. Smer duelu udala už 5. min., v ktorej skóre stretnutia po hrubej chybe obrany hostí otvoril Laurov. Kováčová síce potom ešte akú-takú snahu o vyrovnanie prejavila, no skórovať jej dopriate nebolo. Najväčšiu šancu zahodil v 20. min. Koreň, ktorý prekopol domácu bránku zo vzdialenosti 5 metrov. Domáci futbalisti postupne preberali taktovku do svojich rúk čoraz pevnejšie a darilo sa im aj strelecky. Ešte do prestávky ich náskok zvýšil Šopa. V druhom polčase už hostia akoby ani neboli na ihrisku, za čo ich Žarnovičania potrestali ďalšími dvomi gólmi. Prameň tak utŕžil ďalšiu prehru.

Góly: 5. a 76. Laurov, 35. Šopa, 82. Šmondrk

ŽK: Hudec - Sekula, Juriga, I. Volko

Stretnutie pred 200 divákmi rozhodoval Weiss.

PRAMEŇ: Ján Sekula - Marián Hradňanský, Marián Juriga, Adam Gajdoš (77. Drahoň), Juraj Homola, Tomáš Lacko, Milan Kujan, Igor Volko (64. Lukáš Lauč), Róbert Elek (71. Dominik Kudlík), Marián Koreň, Igor Lietava. Tréner: Michal Bešina

Hnúšťa – Detva 2:2 (2:0)

Detvania sa stále len hľadajú, čo bolo viditeľné aj v stretnutí v Hnúšti. Aj keď káder MFK momentálne morí veľká maródka, ktorá postihla najmä obranné rady, Detvania určite v posledných troch stretnutiach mali naviac. Premrhaný prvý polčas ich tentokrát stál ďalšie dva body. Detva v prvom polčase svojho súpera podcenila a v krátkom časovom úseku inkasovala dva góly. Charakter Vreštiak a spol. preukázali až po prestávke, keď zapli na vyššie obrátky a dotiahli napokon duel až do remízového konca. Za zmienku ale stojí aj fakt, že hostia okrem dvoch využitých gólových šancí mali aj ďalšie, ktorými mohli na svoju stranu strhnúť aj víťazstvo. Aj vzhľadom na priebeh dvoch rozdielnych polčasov je ale výsledok zrejme spravodlivý. Hostí však môže mrzieť.

Góly: 13. Doboš, 17. Tavarský - 71. Rapčan, 76. Fekiač

ŽK: 3 - 2

Stretnutie, ktoré sledovalo 100 divákov, rozhodoval Mihálik.

MFK: Jozef Vreštiak - Roman Sochor, Michal Baboľ, Patrik Paprčka, Radovan Rapčan, Andrej Michálik, Martin Karásek, Lukáš Bambura, Marek Fekiač (77. T. Škopik), Róbert Dianiška (67. B. Farkaš), Ján Škopík. Tréner: Ján Paulišin

Ostatné výsledky 7. kola: Málinec – Fiľakovo 3:2, Podbrezová B – Vinica 1:3, Divín - Št. Bane 0:2, Poltár – Revúca 2:1, MFK Lokomotíva Zvolen a V. Krtíš - voľno

14. Hnúšťa 7 1 1 5 4:17 4

Program 8. kola (22. septembra o 15:00 hod.): MFK Lokomotíva Zvolen - Podbrezová B (21. 9.), Fiľakovo – MFK Detva, TJ Prameň Kováčová – Hnúšťa, Revúca – Žarnovica, V. Krtíš – Poltár, Vinica – Divín, Málinec a Št. Bane - voľno