Štvrtok, 17. august, 2017 | Meniny má Milica

Lepšie začali Zvolenčania

FUTBAL 5. LIGA: Zvolen bol v domácom prostredí úspešný, Kováčová vonku prehrala.

Zvolen – Revúca 2:1 (2:1)

V prvej štvrťhodine mali domáci územnú prevahu. V 19. min. sa diváci mohli prvýkrát potešiť, keď po rýchlej akcii Maľu zblízka skóroval takmer do prázdnej brány Huďan - 1:0. Potom Zvolenčania kontrolovali priebeh zápasu a v 42. min. prišiel druhý gól z kopačky novej posily Mariána Výboha, ktorý prekonal brankára hostí prízemnou strelou. Keď sa už rozhodca pomaly chystal odpískať koniec prvého polčasu, hostia sa dostali s loptou až na hranicu šestnástky Zvolena, kde urobil nešťastný faul Martin Hraško. Uvidel už druhú žltú kartu, nasledovala červená a samozrejme penalta, ktorú hostia bezpečne premenili. V druhom polčase hráči Revúcej chceli využiť prevahu o jedného hráča, ale len chceli. Zvolenskí futbalisti kontrolovali priebeh zápasu a niekoľkokrát aj vážnejšie pohrozili. Tretí gól visel vo vzduchu.

Góly: 18. Huďan, 42. Výboh – 45. Gömöri (11 m)

ŽK: 2x Martin Hraško – Juraj Ganaj, Zoltán Gömöri, ČK: 41. Martin Hraško (Zvolen)

Stretnutie pred 150 divákmi rozhodoval Martin

MFK: Erik Beník – Marcel Fraňa, Marek Sýkora, Martin Hraško, Tomáš Mikulec, Lukáš Roziak, Martin Huďan, Vladimír Maľa (75. Branislav Masný), Pavel Ližbetin (90. Ján Kouřil), Adam Santoris, Marián Výboh (87. Marek Borgoň). Tréner: Ján Oravec

Málinec – Kováčová 2:1 (1:0)

Domáci začali náporom, no postupne sa osmeľovali aj futbalisti Kováčovej. Skóre stretnutia však predsa len otvárali hráči Málinca, konkrétne Melich, ktorý Sekulu v 28. min. prekonal aj s poriadnou dávkou šťastia - 1:0. Útoky sa potom striedali na oboch stranách, no nebezpečnejší predsa len boli domáci. V závere polčasu svoj tím výrazne podržal hosťujúci Sekula. Po zmene strán sa hostia snažili o obrat, no do streleckej listiny sa opä zapísali domáci. Gólový apetít potvrdil Melich, ktorý v 53. min., po najkrajšej akcii stretnutia, zvýšil na 2:0. Kováčová bojovala aj naďalej, pričom zníženia sa dočkala v 80. mon., kedy sa dokázal presadiť striedajúci Goga. V závere mali obrovskú šancu Koreň s Laučom, no dotlačiť loptu do brány sa im nepodarilo a tak Prameň nebodoval.

Góly: 28. a 53. Melich - 80. Goga

ŽK: Juriga, R. Turák (Prameň)

Stretnutie pred 220 divákmi rozhodoval Verkin

PRAMEŇ: Ján Sekula - Martin Turák, Kristián Drahoň (69. Filip Goga), Marián Juriga, Igor Volko, Róbert Turák, Adam Gajdoš, Lukáš Lauč, Matej Valentíny (85. Igor Lietava), Dominik Kudlík, Marián Koreň. Tréner: Róbert Turák

Ostatné výsledky 1. kola: Štiavnické Bane – Fiľakovo 1:1, Vinica - Veľký Krtíš nenahlásené, Podbrezová B – Hnúšťa 4:0, Divín – Žarnovica 3:1, B. Štiavnica – Poltár nehralo sa, MFK Detva - voľno

15. Hnúšťa 1 0 0 1 0:4 0

Program 2. kola (11. augusta o 16:30 hod.): MFK Detva - Podbrezová B, V. Krtíš – MFK Lokomotíva Zvolen, Fiľakovo – Poltár, Žarnovica - B. Štiavnica, Hnúšťa – Divín, Revúca – Málinec, Št. Bane – Vinica, OŠK Prameň Kováčová - voľno

1. Banskobystrická župa má desiateho kandidáta, šéfovať kraju chce aj Marek Mališ z Kriváňa 1 192
  2. FOTOGALÉRIA: Futbalový sviatok v Dobrej Nive, majstrovská Žilina dominovala Foto 954