KRUPINA. Krupinský mestský štadión je pre športovcov aj ich fanúšikov komfortnejší a bezpečnejší. Je to výsledkom vyše mesiaca trvajúcej obnovy, ktorou prešla najmä tribúna a zázemie pre športovcov a divákov.
Ako spresnila projektová manažérka na krupinskej radnici Dajana Belláková, komplexne zrekonštruované sú sociálne zariadenia a elektroinštalácia, vybudovalo sa tiež nové osvetlenie tribúny. Okrem toho sa urobili ochranné nátery na tribúne, nátery kovových prvkov a časomiery a drobné opravy aj na volejbalovom ihrisku. Z celého areálu boli odstránené nevyužívané prístavby a kovový odpad, dodala Belláková.
Do rekonštrukcie mesto z vlastného rozpočtu investovalo tritisíc eur a rovnakú sumu poskytli sponzorsky dve súkromné firmy. Ako prví vynovený štadión vyskúšali v piatok na firemnom športovom dni zamestnanci jednej z firiem, ktorá na rekonštrukciu prispela.
Krupinský štadión funguje od roku 1969. Má futbalové aj volejbalové ihrisko a atletickú dráhu. Mestu slúži aj na väčšie kultúrne podujatia, akým bol napríklad koncert skupiny Olympic.