Streda, 23. august, 2017 | Meniny má Filip

Líder prehral, pomohla mu Krupina

FUTBAL 5. LIGA SKUPINA C: Detvania nestačili na domáci Priechod, zaváhala ale aj druhý Medzibrod.

Priechod - MFK Detva 2:1 (2:0)

Líder súťaže, napriek absencii viacerých hráčov základnej zostavy, začal aktívne, no v koncovke nebol efektívny. Naopak, domácim sa strelecky darilo, čo vyjadrili dvoma gólmi už do prestávky. Obraz hry sa nezmenil ani po prestávke, herne boli na tom lepšie Detvania. Hosťom sa ale podarilo len znížiť, keď sa presadil Rapčan.

Góly: 4. Zvalo, 35. Ivanič - 70. Rapčan

ŽK: 2 - 1

Stretnutie pred 120 divákmi rozhodoval Kapusta.

MFK: Vreštiak - Kalný (80. Dianiška), Rapčan, Škopík, Miartuš, Michálik, Lapin (58. Balko), Bambura, Báboľ (59. Odzgan), Karásek, Pančík. Tréner: Ján Paulišin

Dudince – Selce 3:1 (1:0)

Na ihrisku od začiatku dominovali domáci futbalisti, ktorí si vypracovali aj množstvo dobrých streleckých príležitostí. V prvom polčase sa však skórovať podarilo len Krenčanovi, ktorý, ako sa ukázalo neskôr, si tak otvoril svoj hetrikový účet. Hostia v podstate upútali len raz, keď sa im podarilo znížiť na 1:2. Slovan vyhral úplne zaslúžene.

Góly: 30., 72. a 90. Krenčan - 67. Bačík

ŽK: 3 - 4

ČK: 50. Mesík (Selce)

Stretnutie pred 110 divákmi rozhodoval Jačmeník.

SLOVAN: Balla - Studva, Medgyesi, P. Kocka, Tereň, Krenčan, Vrca, M. Harach, Bačík, Bábik (80. Horváth), P. Kováč (86. Balogh). Tréner: Ladislav Kubík

Sásová – Pliešovce 1:1 (1:1)

Hostia mali prevahu, ktorú pomerne skoro pretavili aj do vedúceho gólu. Strelecky sa presadil Chromý. Hoci domáci ale zakrátko vyrovnali, tešiť sa mohol opäť aj Tatran, no svoje šance nevyužil. Dobrý futbal sa hral aj po prestávke, no skórovať sa už nepodarilo nikomu.

Góly: 14. Kováč - 10. Chromý

ŽK: 2 - 2

Stretnutie pred 150 divákmi rozhodoval Kelemen.

TATRAN: Marek Gnida - Danko, Droppa (89. Branislav Farkaš), Peter Chromý, Boris Mihál, Ján Rérich, Dušan Vrbiniak, Švec, Černický, Mário Želiezka, Martin Turkota. Tréner: Jozef Hrdlička

Krupina - Medzibrod 2:1 (1:1)

V zaujímavom stretnutí, ktoré sa muselo páčiť aj divákom, mali navrch domáci futbalisti. Vedenia sa ale ujali hostia, ktorí stále v boji o postup naháňajú vedúcu Detvu. Krupinčanom sa podarilo vyrovnať krátko pred prestávkou zásluhou Pavla Vilhana, ktorý po zmene strán aj rozhodol o víťazstve Strojára.

Góly: 40. a 66. P. Vilhan - 24. Samuelčík

ŽK: 0 - 4

Stretnutie pred 200 divákmi rozhodoval Náther.

STROJÁR: Zimány - J. Ďurajka, Hudec, Tóth, M. Vaškor (84. Strhársky), J. Kindernaj, P. Kindernaj, Dendiš, Selecký (88. Janota), P. Vilhan, Cibuľa (90. J. Vilhan). Tréner: Ján Vaškor

Výsledky 21. kola: Hliník n/H – Šalková 1:3, Jasenie - Sl. Ľupča 0:2, V. Lehota – Hrochoť nedohrané. Dohrávky 15. kola: Pliešovce – Detva 3:1, Dudince – Priechod 1:4, Krupina – Hliník nad Hronom – nehralo sa, hostia nepricestovali.

14. V. Lehota 19 2 3 14 16:45 9

Program 22. kola (19. mája o 17. hod.): Pliešovce – Dudince (18. 5.), Šalková – Krupina (18. 5. o 19:00 hod.), Detva – Jasenie, Medzibrod - Sásová, Selce - V. Lehota, Hrochoť - Priechod, Sl. Ľupča - Hliník n/H

1. Pri dopravnej nehode uhorel 18-ročný spolujazdec zo Sliača Foto 1 576
  2. K Bagetám pribudnú Mravce. Železničná spoločnosť modernizuje vozne Foto 516
  3. Hľadajú muža, ktorý má byť vo väzení 461
  4. Z horského sedla pri Hriňovej pomáhali osobe s infarktom 293
  5. Pliešovce si hravo poradili s V. Krtíšom, piatoligové derby Kováčovej s D. Nivou bez gólov 144