Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Zvolenčania využili hneď prvý mečbal

HOKEJ PLAY OFF: HKm Zvolen sa z postupu do semifinále tešil po rozhodujúcom samostatnom nájazde Jaroslava Kallu.

Zvolen - Banská Bystrica 3:2 sn (0:0, 2:1, 0:1, - 0:0, 1:0)

Prvýkrát sa v derby nerozvlnila v prvej tretine sieť, no nie preto, že by si obe mužstvá nevytvorili šance. Dvakrát zazvonili žŕdky po strelách hosťujúceho Dantona v 6. min a domáceho Puliša v siedmej. Zvolenčania vstúpili do zápasu, v ktorom túžili ukončiť sériu, s obrovským náporom, postupne sa v šanciach vystriedali P. Zuzin, Podkonický i Hraško, chýbal len presnešia muška, aby prekonali Chorošuna. V 18. min si Bystričania zahrali presilovku o dvoch hráčov trvajúcu až 74 sekúnd a opäť ukázali, že v početnej prevahe majú problémy. Jediná možnosť Macíka brankára Šimka nezaskočila, keď si rozvážne pokryl priestor pri pravej žŕdke. Z uhla sa snažil bez prípravy trafiť už pri hre piatich na štyroch aj Hudec, no a 17 sekúnd pred koncom nestačil puk doraziť do bránky ani Juraj Sýkora.

Domáci sa zahrávali s osudom zápasu, v 22. min až dvakrát pustili hostí do dobrých príležitostí, Jána Sýkoru a Macíka do prečíslenia a Jurajovi Sýkorovi nechali pred bránkou priveľa voľnosti na strelu. V 25. min, dokonca v oslabení, Bystričania udreli prvýkrát, Hudec si namiesto nahrávky na Češíka zvolil strelu a otvoril skóre. Zvolenčania si úplne zakliali šťastenu, nepomohla im presilovka, o dvoch hráčoch s 28 sekundami k dobru, ani strely, ktoré brankár Chorošun priťahoval na telo ako silný magnet. V 32. min sa začala ďalšia presilovka domácich, tentoraz až 88-sekundová, a v nej Juraško od modrej vyrovnal. V presilovke s výhodou jedného hráča navyše Brabenec trafil opäť žŕdku a Bystričania nevedeli kam skôr v obrane skočiť. Lukáš Jurík a Chovan vykúzlili v 37. min ďalšiu kombináciu, ktorej chýbalo len presnejšie zakončenie. Čo nebolo, to sa zrodilo v 37. min, Brabenec našiel medzeru v chráničoch Chorošuna pri nevýraznej, no prekvapujúcej strele a dostal fanúšikov do varu.

K postupu HKm Zvolen do semifinále svojim výkonom prispel aj Tomáš Škvaridlo. FOTO: SITA

V tretej tretine museli siahnuť hostia viac do rizika, aby zvrátili stav a udržali sa v sérii. Pomôcť im mohla presilovka od 43. min, opäť bez efektu, no v 47. min Ján Sýkora bekhendom prepasíroval puk do bránky a vyrovnal. Tesne pred koncom tretiny si zahrali ešte Bystričania od 56. min presilovku, no vyznela hrozne a rozhodovalo sa tak až v 10-minútovom predĺžení, prvom v celej sérii. Podkonický, Brabenec, Mucha, Hraško, Chovan, Podkonický na jednej strane i Kubka na druhej mohli rozhodnúť, no rébus nakoniec rozhodli až samostatné nájazdy, vo 4. sérii bol úspešný domáci Kalla.

FAKTY ZÁPASU

Góly: 33. Juraško (L. Jurík, Chovan), 37. Brabenec (P. Zuzin), rsn Kalla - 25. Hudec, 47. Ján Sýkora (Macík, Kubka). Rozhodovali: Baluška, J. Konc, vylúčení: 8:8, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1 - 4174 divákov. Konečný stav série 4:1

Zvolen: Šimko - L. Čierny, Juraško, Pichnarčík, J. Mucha, Hraško, Hertl, Z. Tóth - P. Zuzin, Brabenec, Podkonický - Škvaridlo, L. Jurík, Michal Chovan - Ľ. Zuzin, Kalla, Čurilla - Puliš, M. Jurík, Martin Ďaloga

Banská Bystrica: Chorošun - Richter, Bambúch, Kubka, Ketner, J. Predajniansky, O. Janík, Rosandič, Biro - R. Macík, M. Hudec, Ján Sýkora - Juraj Sýkora, Češík, Lunter - Mikolášek, M. Trochta, Lantoš - Danton, Zigo, B. Jankovič