Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Zvolen zdolal Poprad

Zvolenčania sa pribrzdili hlavne vylúčeniami.

Center Zvolena Milan Jurík a obranca Popradu Marcel Šterbák.Center Zvolena Milan Jurík a obranca Popradu Marcel Šterbák. (Zdroj: TASR)

Podľa tabuľky sa dalo usudzovať, že Zvolenčania svojho súpera prevalcujú, no na jednoznačný priebeh sa veľmi rýchlo zabudlo. Možno aj viaceré zranenia extraligového lídra trochu pribrzdili, po dvoch retinách však viedol o dva góly a zápas si dobre rozohral. V úvodnej dvadsaťminútovke sa v 8. min presadil strelou ponad lapačku v presilovke Podkonický a opäť korunoval známy signál rytierov spod Pustého hradu, s krížnou nahrávkou Brabenca.

Zvolenčania sa pribrzdili hlavne vylúčeniami, Lukáš Jurík nazbieral až šesť trestných minút za sebou, no hostia vyšli strelecky naprázdno. V 6. min zaujal z ich strany prienik Paločka a dorážka posily Smotrilu, v 10. min Štrbák zblízka márne pretláčal puk za bránkovú čiaru a Jáchyma o minútu neskôr vychytal nepriestrelný Šimko v bránke. Na druhej strane gólman hostí Westlund si taktiež poradil s niektorými komplikovanými situáciami, pomohla mu aj žŕdka, keď vzápätí v 8. min zázračne zlikvidoval dorážku Brabenca.

Druhá tretina zapôsobila chaoticky, Popradčania sa nechali vylučovať, čo bola voda na mlyn Zvolenčanom. V 25. min Méry popri vyrážačke pridal druhý gól, domáci sa pevne nasmerovali na trojbodové víťazstvo, piate vzájomné v sezóne, a hostia len márne dobýjali bránku. Spytovať svedomie si mohol Klouda v 21. min, šancu na gól mal aj Balán v 29. min, Klouda potom mieril stojac voľný pri žŕdke nepresne a v 39. min tiesneného Buca uzemnil v nájazde brankár Šimko.

995F7860.JPG

Útočník Popradu Jaroslav Jabrocký a obranca Zvolena Michal Pichnarčík. FOTO: TASR

V tretej tretine kamzíkom nič iné nezostávalo, len čo najskôr streliť kontaktný gól. Opticky pridali a Zvolenčania zasa čakali na účinný brejk. Trestnú lavicu si hostia opäť "obľúbili", Brejčák a Klouda svojich oslabili, ubrali sa o štyri minúty nátlaku i o nádej viac súpera potrápiť. V 53. min takmer vrátil Porpad do zápasu Tomas, aj v tejto situácii sa ukázal Šimko a keď v 53. min Ďaloga odrazený puk po prihrávke M. Juríka namieril za chrbát Westlunda, bolo v podstate po zápase. Čestný úspech strelil za hostí v 58. min po individuálnom prieniku Hvila, čisté konto Šimka však zmazal príliš neskoro.

Menšiu drámu v závere spôsobilo ešte vylúčenie Podkonického, navýšená o power play 108 sekúnd pred koncom. V 59. min ešte Buc znížil na rozdiel jedného gólu, no pri pokračujúcej power play spečatil víťazstvo Zvolena do prázdnej bránky P. Zuzin.

Fakty

Zvolen - HK Poprad 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)

Góly: 8. Podkonický, 25. Méry, 53. Ďaloga, 60. P. Zuzin - 58. Hvila, 59. Buc. Rozhodcovia P. Jonák - Kacej, Návratek, vylúčení 5:8, navyše Balán (Poprad) 10 min za napadnutie zozadu, presilovky 1:1, v oslabení 0:0, zmeny: 12. bez Špeldu (Poprad), 2035 divákov.

1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.